معرفی نحوه محاسبه لات در فارکس

>>> تاریخ انشتار پست :1401/1/10

نحوه محاسبه لات در فارکسروش های محاسبه و مثالی در خصوص ایجاد یک مدل در اکسل (ماشین حساب یک معامله گر) 

لات یک مقیاس محاسباتی برای حجم یک پوزیشن و در واقع میزانی ثابت از یک ارز پایه در بازار فارکس می باشد. حجم معاملات همواره به ”لات” تعیین می شوند و اندازه ی لات ها به طور مستقیم بر میزان ریسک پذیری اثر گذار هستند. هر چقدر که حجم یک لات در فارکس بیشتر باشد میزان ریسک هم بیشتر است. محاسبه ی ریسک (مدیریت ریسک) مستلزم داشتن مدلی است که به شما اجازه بدهد بهینه ترین میزان یک لات استاندارد را در بازارهای مبادلات ارزی بر اساس مقدار تخمینی ریسک، نوسانات (سطح استاپ لاس)، و اهرم (لورج) تعیین کنید. در این مقاله به این مدل و چگونگی استفاده از آن می پردازیم. 

لات در فارکس: مدلی برای ایجاد یک سیستم مدیریت ریسک بهینه 

در معنای معمول لات یک واحد استاندارد برای محاسبه ی حجم یک پوزیشن ارزی که معامله گر باز کرده می باشد. در واقع، لات مبلغ پولی است که معامله گر با خرید یک ارز باز می کند تا بعدا با قیمت مناسب تری آن را بفروشد. محاسبه ی لات یکی از اجزای مهم مدیریت ریسک برای افرادی است که می خواهند به شکلی متعادل و ساختاری به معامله بپردازند. 

در این مقاله خواهیم خواند که: 

لات چیستحجم لات در بازار فارکس چگونه محاسبه می شود و روش های محاسبه ی آن چیست. همچنین، برای ساختن مدل های محاسباتی به برخی مثال ها در نرم افزار اکسل خواهیم پرداخت  چگونه از ماشین حساب های معامله ای استفاده کنیم و یک استراتژی معاملاتی بر اساس آن ها ترتیب دهیم لات چیست؟ و نحوه محاسبه لات در فارکس

در بازار فارکس پوزیشن ها تنها می توانند در حجم های معاملاتی مشخصی که در رابطه با واحدهای سرمایه ای تعریف شده اند باز گردند. به این واحدهای سرمایه ای لات می گویند. به طور مثال، معامله گر نمی تواند ۱۰۰۰ یورو خریداری کند، بلکه تنها راه برای وی خرید ۱ لات، ۲ لات، و یا ۰.۰۱ لات (و غیره) است. 

یک لات در بازار فارکس از ۱۰۰ هزار واحد یک ارز پایه تشکیل شده است. به طور مثال، اگر شاخص جفت یورو-دلار آمریکا ۱.۱۸۴۵ باشد پوزیشنی که حجم آن ۱ لات است از ۱۱۸۴۵۰ واحد ارز پایه تشکیل خواهد شد. به بیانی دیگر، برای اینکه بتوانید ۱۰۰ هزار یورو بخرید نیاز دارید تا ۱۱۸۴۵۰ دلار بپردازید. 

اجزای مختلف ۱ لات کامل:

مینی لات = ۰.۱ یک لات کاملمیکرو لات= ۰.۰۱ یک لات کامل

بیشتر معامله گران میزان حداقل و حداکثر حجم لات را برای اکانت های مختلف خود تعیین می کنند. حد بالایی معمولا ۱۰۰ لات و حدپایینی معمولا ۰.۰۱ لات است. اگر مثال بالا را در نظر گرفته باشیم حداقل سرمایه گذاری معادل ۱.۱۸۴ دلار خواهد بود. اگر از اهرم ۱:۱۰۰ استفاده شود آنگاه حداقل سپرده گذاری می تواند ۱۱.۸۴ دلار باشد، البته در این حالت تمامی پول باید در موقعیت گذاشته شود  (این را نیز باید اشاره داشت که از دیدگاه مدیریت ریسک چنین چیزی قابل قبول نیست). گزینه ی دیگری نیز وجود دارد و آن هم استفاده از اکانت های سنت (Cent Accounts) در صورتی است که بروکر آن را ارائه داده باشد. تنها تفاوتی که اکانت های سنتی با اکانت های معمولی دارند این است که محاسبات به سنت انجام می گیرد و نه به دلار. بنابراین، ۱۱.۸۴ دلار در اینجا برای خرید یک میکرو لات بدون استفاده از اهرم کافی خواهد بود. 

این اسکرینشات دستوری را نشان می دهد که در ترمینال معاملاتی باز شده است. معامله گر می تواند در قسمت تنظیمات و در بخش ”حجم معامله به لات” (Volume of a trade in lots) اندازه ی لات را انتخاب کند. اندازه ی یک پوزیشن معاملاتی تنها می تواند قدم به قدم افزایش پیدا کند. اندازه و حجم هر قدمی که برداشته می شود به خصوصیات اکانت بستگی دارد. به طور مثال، میزان حداقلی ای که در خصوص اکانت کلاسیک مصداق پیدا می کند ۰.۰۱ لات است. در اینجا معامله گر می تواند به طور دستی حجم معامله را در مقیاس ”صدم درصد” تعیین کند، مثلا: ۰.۰۶، ۰.۰۷، ۱.۲۳ لات، و غیره. 

نگته ی مهم: علیرغم شیوه های سنتی ای که وجود دارد بروکرها می توانند لات را به شیوه های مختلفی تعیین کنند. مثلا بروکرهایی وجود دارند که سایز هر لات را معادل ۱۰ هزار واحد ارز پایه قرار داده اند. احتمالا این کار برای کاهش میزان حداقلی سپرده گذاری بدون استفاده از اهرم انجام شده است. در هر صورت، پیش از شروع معامله بهتر است با دقت آنچه بروکر پیشنهاد داده، ویژگی های اکانت معاملاتی، و قراردادها را مطالعه نماییم. 

ارزش هر یک عدد هم می تواند بر اساس نوع واحد تعیین شود ”لات، مینی لات، میکرو لات”.

به طور مثال: معامله گر یورو را با شاخص یورو-دلار آمریکا= ۱.۱۸۴۵ می خرد. حجم تقریبی پوزیشن در اینجا ۰.۰۱ لات است. وقتی که شاخص ۱۰ واحد افزایش پیدا می کند (=۱.۱۸۵۵) معامله گر یورو را می فروشد. درآمد معامله گر معادل ۱۰۰۰ امتیاز پایه خواهد بود ← (۰.۰۱ لات واحد پایه) * ۰.۰۰۰۱ (۱ امتیاز) * ۱۰ (سود). نتیجه: درآمد معامله گر که معادل ۱ دلار است. در واقع، با سرمایه گذاری ۱۰ دلاری و با اهرم (لورج) ۱:۱۰۰ و افزایش ۱۰ واحدی شاخص نامبرده معامله گر ۱ دلار سود کسب می کند.

ارزش هر واحد (امتیاز) در یک لات استاندارد: 

یک لات کامل: هر ۱ واحد (امتیاز) ۱۰ دلار سود می دهدمینی لات: هر ۱ واحد ۱ دلار سود می دهد هر میکرولات: هر ۱ واحد ۱۰ سنت سود می دهد 

همانطور که بالاتر گفته بودیم اگر هر لات برابر با ۱۰ هزار ارز پایه باشد، آنگاه هر واحد (امتیاز) در یک لات ۱ دلار و در مینی لات ۱۰ سنت سود خواهد داد (و غیره). 

مدیریت حجم موقعیت هایی که پیشتر باز شده مستلزم اقدامات ذیل است: 

شناسایی نسبت بهینه میان حجم معاملات باز و سطح ریسک. نوسانات بالای بازار می تواند سپرده ها را خیلی زود به پایان برساند، به همین دلیل کاری که معامله گر باید انجام دهد انتخاب بهینه میان حجم موقعیت های باز و میزان سپرده با در نظر گیری میزان ریسک است. در بازارهایی که در آن روند قدرتمند است مدیریت حجم معامله باید مستلزم استفاده از ضریب افزایش لات (Lot Increase Coefficients) که خود بخشی از استراتژی معاملاتی مارتینگل است (Martingale) باشد.ارزیابی دوام پذیری شرایط کلی یک پوزیشن معاملاتی در بازار. در واقع این سوال را باید از خود بپرسید:‌ ” آیا باید معاملاتی که سودرا نیستند را ببندم یا باید صبر کنم؟”. این یکی از مشکلات کلاسیک در بازار فارکس است که می تواند به وسیله ی مدیریت حجم معاملات حل شود. مدیریت ریسک مستلزم داشتن مدلی است که اجازه می دهد سطوح بهینه ی مقاومت و حمایت را بدون رسیدن به سطح استاپ آوت (مارجین کال) به وسیله ی تنظیم حجم معامله و اهرم انتخاب کنیم. به بیانی دیگر، از یکی سو یک سطح داریم به نام استاپ آوت و سطح قوی دیگری نیز داریم که در آن قیمت با احتمال بالایی جهت خود را تغییر می دهد. مدل به شما اجازه می دهد که حجم معاملاتی بهینه ای را انتخاب کنید که در آن میزان سپرده تان در برابر کاهش تا سطح اصلی مقاومت می کند بدون اینکه به سطح استاپ آوت برسد. بهترین بروکر ECN واقعی طبق چندین سال تحقیق فعلا بروکر زیر میباشد که همه ارز های سود ده را ارزانتر از همه جا ارائه میکند و7روز هفته میشود ترید کرد وحساب سنتی نیز دارد وواریز وبرداشت ریالی امن وقابل اعتماد دارد حتی مبالغ بالای 50000 دلار را بدون مشکل اجازه برداشت میدهد با کلیک روی لینک زیر رایگان ثبت نام کنید و بونوس 100 % بگیرید واز خدمات رایگان اموزشی ورباتیک واندیکاتوری مورتین استفاده کنید

در بالا مثالی در خصوص اینکه لات در فارکس چیست و حجم آن چگونه شکل می گیرد زده ام. یکی از درگاه های معاملاتی مثالی جالب در خصوص محاسبه ی یک لات بر اساس ”تضاد” و با توجه به سطح ریسک زده است. همانطور که بالاتر به آن اشاره داشته ام، بسته به اینکه جهت حرکتی قیمت چه خواهد بود ۱ واحد امتیازی در یک لات استاندارد با سود یا ضرر ۱۰ دلاری همراه است. تحلیل آماری نشان می دهد که حرکت اصلاحی در یک جفت ارزی می تواند به ۲۰ واحد امتیازی برسد – و این بدان معنی است که ضرر می تواند حتی به ۲۰۰ دلار برسد. دو روش در این خصوص وجود دارد: 

پایه قرار دادن میزان میانگین نوسانات: این کار به شما اجازه می دهد که حجم لات را با مد نظر قرار دادن ریسک تخمینی افزایش دهید. معامله گر اینگونه فرض می کند که ضرر میانگین (که از همه محتمل تر است) تنها می تواند ۱۰ واحد امتیازی باشد، مثلا به این دلیل که معامله گر پوزیشنی باز کرده که حجم بالاتری دارد (از اهرم بالاتری استفاده کرده). اما بعد اتفاقی که می افتد این است که سپرده هنوز در برابر نوسانات غیرعادی و خارج از عرف محافظت نمی شود و کاهش ۲۰ واحد امتیازی شاخص ابزارمعاملاتی می تواند به استاپ آوت منتهی گردد پایه قرار دادن بدترین سناریوی ممکن یعنی کاهش ارزش حداکثری شاخص سرمایه: در اینجا نوسان حداکثری مبنا قرارداده می شود و یک استاپ لاس ۲۰ واحد امتیازی تعیین می گردد. در این صورت مقدار پول بیشتری باید ذخیره شود اما در هر حال باید گفت که این روش از ریسک کمتری برخوردار است. 

به یاد داشته باشیم که باید میزان اسپرد را به استاپ لاس محاسبه شده اضافه کنیم. 

استراتژی مدیریت ریسک می گوید که باید میزان حداکثری ریسک یک پوزیشن معاملاتی مشخص شود و ریسک باید پایین تر از سطح ۵ درصد قرار گیرد. اگر در مثالمان اینگونه فرض  کنیم که ضرر احتمالی ۲۰۰ دلاری منطبق با ۵ درصد نامبرده است، پس با توجه به سطح ریسک پذیرفته شده برای نوسان تخمینی ۲۰ واحد امتیازی برای معامله ی ۱ لات باید یک سپرده ی ۴۰۰۰ دلاری داشته باشیم. اگر چنین پولی را سپرده گذاری نکرده ایم باید حجم لات را کاهش دهیم. 

عامل اساسی دیگر میزان مارجین ذخیره شده توسط بروکر به هنگام استفاده از اهرم می باشد. از لحاظ نظری میزان مارجین ذخیره شده نباید بیش از ۱۰ الی ۱۵ درصد باشد. البته باید توجه کنیم که هرچقدر اهرم بالاتر باشد مارجین نیز پایین تر است. مارجین پایین تر معامله گر را مجبور به بازکردن معاملات با حجم بالاتری می کند و این موضوع میزان ریسک را افزایش می دهد. 

تصور می کنم از مثال هایی که زده شد باید بتوانیم مبانی محاسبه ی لات را به دست آوریم. معامله گر سپرده ی خود را محاسبه می کند، تصمیم می گیرد که آیا از اهرم استفاده کند یا خیر، حجم تارگت را بر اساس قواعد مدیریت ریسک تعیین می کند (=سطح قابل قبول ربسک در هر معامله و به طور کلی)، و در نهایت آن را به لات تبدیل می کند. این کار در واقعیت با پیچیدگی های بیشتری همراه است زیرا جفت های ارزی متفاوتند و گاهی اوقات لازم است تا میزان واحد های امتیازی در جفت های ارزی ای محاسبه شوند که یک طرف آن دلار آمریکا نباشد. بیشتر بنگاه های معاملاتی در وبسایت خود ماشین حساب فراهم آورده اند که از مبانی یکسانی پیروی می کنند: معامله گر جفت ارزی مورد استفاده را انتخاب می کند، اندازه ی لات را مشخص می کند، جهت پوزیشن را تعیین می کند، و در نهایت ماشین حساب ارزش یک واحد امتیازی و همچنین میزان سود (یا ضرر) را با توجه به قیمت فعلی شاخص به ما می گوید. 

بیایید به عنوان مثال ماشین حساب لایت فارکس را مورد بررسی قرار دهیم. استفاده از این ماشین حساب همانند بقیه ماشین حساب ها راحت است اما نمی توان گفت که کاملا بی نقص است. این ماشین حساب میزان ضرر یا سود احتمالی را بر اساس داده های ذیل مشخص می کند: جفت ارزی، حجم پوزیشن، جهت معامله، نوع اکانت، و اهرم. 

LiteForex: لات چیست و حجم معامله چگونه در فارکس محاسبه می شود؟

به یاد داشته باشیم که برای یک میکرو لات استاندارد میزان یک واحد امتیازی ۰.۰۱ دلار است و نه ۰.۱ دلار، به این دلیل که اعشارها در یک شاخص ۵ عدد هستند و نه ۴ عدد. 

ماشین حساب نمی تواند ریسک را محاسبه کند باید آن را دستی انجام دهیم. ناملایمتی کوچک دیگری که این ماشین حساب دارد این است که نمی توانید در آن اهرم را ۱:۱ تعیین کنید. می خواهم در اینجا یادآوری کنم که اگر تارگت مربوط به حجم یک پوزیشن به طور واضح تعیین شده باشد آن گاه دیگر میزان اهرم بر روی ریسک تاثیر نمی گذارد. اگر میزان لات بدون تغییر باقی بماند آن گاه تغییر در اهرم تنها بر روی میزان سپرده تاثیر خواهد گذاشت. 

وقتی می خواهید میزان یک واحد امتیازی را محاسبه کنید باید به جفت ارزی توجه کنید. به طور مثال، میزان یک واحد امتیازی در جفت یورو-دلار آمریکا ۱۰ دلار در یک لات استاندارد در فارکس است. در جفت دلار آمریکا-ین ژاپن میزان یک واحد امتیازی معادل کمتر از ۹ دلار خواهد بود. فرمول محاسباتی در این فرض بر این اساس است: (۱ واحد امتیازی * اندازه ی حجم) / قیمت بازار. در زیر به یک مثال اشاره شده است. 

LiteForex: لات چیست و حجم معامله چگونه در فارکس محاسبه می شود؟

تقریبا تمام ماشین حساب های معامله گران مشکل یکسانی دارد: نمی توان در آن حجم لات را در رابطه با سطح ریسک محاسبه کرد. پیشنهاد می کنم که از فرمول زیر برای محاسبه ی لات در رابطه با سطح ریسک استفاده کنید: 

حجم لات = (٪ ریسک * میزان سپرده) / A* (قیمت ۱ – قیمت ۲)

٪ ریسک در واقع میزان سپرده ای است که معامله گر مایل است به معامله اختصاص دهد. A نیز ضریبی است که برای موقعیت خرید معادل ۱ و برای موقعیت فروش معادل -۱ می باشد. منظور از قیمت ۱ و قیمت ۲ هم به ترتیب قیمت بازشدن پوزیشن و سطح استاپ لاس می باشد. سطح استاپ لاس در اینجا اشاره به یکی از گزینه هایی که کمی بالاتر در خصوص نوسان میانگین و یا نوسان حداکثری مطرح کردیم دارد.

مثال چگونگی محاسبه لات در فارکس:

داده های ذیل را در اختیار داریم:

میزان سپرده: ۳۰۰۰ دلارریسک: ۵ درصد در هر معاملهاهرم: ۱:۱۰۰استاپ لاس: ۵۰ واحد امتیازی

میزان پوزیشن اینگونه محاسبه می شود: ۳۰۰۰ * ۱۰۰ = ۳۰۰،۰۰۰ $ . اگر می خواهیم صد درصد پول را در یک معامله سرمایه گذاری کنیم آنگاه با توجه به واقع شدن شاخص جفت یورو-دلار آمریکا در سطح ۱.۲۵۰۰ حجم حداکثری لات ۲.۴ خواهد بود. باید همچنان قواعد مدیریت ریسک را رعایت کنیم. ریسک قابل پذیرش در هر معامله اینگونه محاسبه می شود: ۳۰۰۰*۰.۰۵=۱۵۰$. از آنجا که کاهش حداکثر ۵۰ واحد امتیازی قابل تحمل است، قیمت حداکثری قابل پذیرش در خصوص هر واحد امتیازی اینگونه محاسبه می شود: ۱۵۰/۵۰= ۳ دلار. بگذارید یادآوری کنم که برای یک لات استاندارد قیمت یک واحد امتیازی مساوی ۱۰ دلار بود پس حداکثر لات مجاز مساوی با ۰.۳ است. اندازه ی حداقلی لات ۰.۰۱ است. از آنجا که برای ۰.۳ لات به ۳۷۵۰۰ دلار احتیاج داریم باید ۳۷۵ دلار سرمایه گذاری کنیم (بر اساس قواعد مدیریت ریسک این میزان مساوی با ۱۲.۵ درصد سپرده می شود) و سپس از اهرم ۱:۱۰۰ استفاده نماییم. 

حجم یک لات به میزان کاهشی که معامله گر در محاسبات خود آن را اجازه می دهد بستگی دارد. یک مدل ساده در اکسل نشان می دهد که لات چگونه به کاهش ارزش سرمایه (یا استاپ لاس) بستگی خواهد داشت. 

LiteForex: لات چیست و حجم معامله چگونه در فارکس محاسبه می شود؟

دومین روش محاسباتی با استفاده از اهرم به ما می گوید که ریسک حداکثری تمامی پوزیشن های باز نباید بیش از ۱۵ درصد باشد. پس ۳۰۰۰ * ۰.۱۵ = ۴۵۰ $ که با استفاده از اهرم ۱:۱۰۰ مساوی با ۴۵۰۰۰ $ می شود.  این پوزیشن را باید تقسیم بر شاخص فعلی جفت یورو-دلار آمریکا کنیم (مثلا ۱.۲۵۰۰). ۴۵۰۰۰/۱۲۵،۰۰۰= ۰.۳۶ لات. نتیجه ی به دست آمده تقریبا با نتیجه ی به دست آمده ی قبلی یکی است اما من شخصا این روش را دوست ندارم چون کاهش ارزش سرمایه را مد نظر خود قرار نمی دهد. 

اگر معامله گر به اصل ”درصد ثابتی از سپرده در هر معامله” و ”درصد ثابتی از هر سپرده در تمام معاملات بازار” پایبند باشد آنگاه اهرم چندان اهمیتی ندارد. هر چقدر که اندازه ی حجم یک لات بیشتر باشد ارزش ابزار مالی بیشتر است و البته در صورت معکوس شدن قیمتی سپرده سریع تر از بین خواهد رفت. 

نتیجه: حجم لات به موارد ذیل بستگی دارد: 

نوسانات ابزار مالی و روش محاسباتی آن (سطح استاپ لاس)سطح قابل قبول ریسک برای تمام معاملات باز که هر معامله گر آن را برای خود به طور جداگانه تعیین می کندمبلغ سپردهاهرم (که بستگی به روش محاسباتی دارد)

در trading advisors اندازه ی اولیه ی لات در بخش “Lots” تعیین شده. همچنین، می توانید از سیستم خودکار محاسبه ی لات با روش کردن بخش ”UseMoneyManagement” استفاده کنید که در آن سطح ریسک و اندازه ی حداکثری لات به نمایش گذاشته شده است. 

تغذیه سگ سرابی + خرید غذای سگ سرابی

>>> تاریخ انشتار پست :1401/1/9

تغذیه سگ سرابی چیست؟

تغذیه سگ سرابی نقش مهمی در سلامتی و جلوگیری از بروز بیماری ها دارد .

این سگ ها به علت اندام عضلانی خود غذایی زیادی مصرف نمی کنند اما غذای انها باید کیفیت خوبی داشته باشد .

برخی از این سگ ها مشکل اضافه وزن دارند . در این موارد باید میزان کالری مصرفی انها کنترل شود.

سگ های سرابی عقیم شده یا سن بالا تر کالری کمتری استفاده می کنند.

با توجه به میزان فعالیت سگ میزان کم یا زیاد بودن کالری روزانه مشخص می شود.

غذاهای مورد نیاز سگ سرابی + خرید غذای سگ سرابی

غذای اصلی این نژاد باید از پروتئین های گوشتی مانند مرغ، گوشت گاو و ماهی تشکیل شود.

اگر میخواهید خودتان یک غذای  مقوی و سالم برای سگ درست کنید بهتر است از چند عدد تخم مرغ آب پز،شیر،نان،گوشت یا مرغ آب پز اسفاده کنید.

این سگ ها در رژیم غذایی خود  به انواع ویتامین ها و مواد معدنی نیاز دارند . منبع این غذاها گوشت ، حبوبات و سبزیجات است.

غذای سگ باید ترکیبی از مواد پروتئینی ، فیبر ، کربوهیدرات نیز باشد تا غذا به راحتی هضم شود.

برای برخی از سگ های می توانید از مکمل های غذایی مثل گلوکوزامین و کندرویتین نیز استفاده کنید.

بعضی از صاحبان سگ ها غذاهای دانه دار را به علت قیمت پایین تر انتخاب میکنند. ممکن است این مواد غذایی باعث بروز مشکلات گوارشی ، الرژی غذایی و مشکلات پوستی شوند . از جمله این مواد گندم و ذرت هستند که شما می توانید به جای انها از جو استفاده کنید.

برای تهیه بهترین نوع غذای خشک مخصوص سگ سرابی می توانید به سایت دیجی پت مراجعه کرده و اقدام به خرید غذای سگ سرابی نمایید.

سگ سرابی

نکاتی در ارتباط با غذای سگ

سگ های بالغ روزانه به ۲ وعده غذا و توله سگ ها به ۳ وعده نیاز دارند.

از مواد غذایی که نگهدارنده شیمیایی دارند مانند هیدروکسی انیسول بوتیل ، اتوکسیوین دوری کنید.

شما می توانید کمی غذای کنسروی را با غذای خشک سگ مخلوط کنید تا کالری بیشتری داشته باشد.

در کل این نژاد به پروتئین زیادی نیاز دارد اگر سگ شما سگ مسابقه ای است نیاز او به منبع پروتئین بیشتر می شود.

از منابع اسید چرب مانند افت ابگردان ، گلرنگ یا روغن ماهی برای براق کردن پوشش سگ خود و حفظ سطح انرژی سگ می توانید استفاده کنید.

سبزیجات ، میوه و کربوهیدرات هایی مثل برنج قهوه ای می توانند فیبر سالم و مورد نیاز را به غذای سگ اضافه کنند.

غذاهایی با کیفیت بالا برای هضم ، دفع و مدفوع را برای سگ راحت تر می کنند.

برای استفاده از مواد خام دقت کنید که غذای انها ویتامین های لازم را داشته باشد.

گوشت ها و مرغ خام یک منبع عالی برای پروتئین هستند اما ممکن است دارای باکتری باشند.

هم چنین باید دقت کنید استخوان مرغ و ماهی کامل گرفته شده باشد.

سلامت سگ

اجازه ندهید توله سگ بیش از حد غذا بخورد . غذای مصرفی این سگ ها باید اهسته و به تدریج باشد .

سعی نکنید با دادن غذای بیشتر رشد را سریع تر کنید زیرا رشد سریع بسیار برای این نژاد مضر است .

رشد سریع باعث بروز بیماری هایی اتوپدی  مثل  :

هیپرتروفیک استئوديستروفی

استئوکندروزیز

دیسپلازی هیپ

دیسپلازی آرنج

علاوه بر رشد سریع چاقی نیز باعث بروز برخی بیماری ها مثل دیابت نوع دو ، بیماری کیلوی و فشار خون در سگ می شود.

به یاد داشته باشید برای جایگزینی رژیم غذایی سگ تدریجی عمل کنید تا سگ دچار مشکلات معده نشود .

کاربردهای خرید باکس حمل سگ

>>> تاریخ انشتار پست :1401/1/8

اگه قصد نگهداری از سگ رو دارید لازمه اول لوازم مورد نیاز سگ مثل قفس سگ رو خریداری کنید. از جمله این لوازم، باکس سگ و جای خواب سگه و انتخاب اونا باید متناسب با سایز و جثه و وزن سگ باشه تا بتونه کارایی خوبی داشته باشه. از طرفی جای خواب هم باید برای سگ کاملا راحت و خوشایند باشه؛ چون قراره سگتون ساعتهای زیادی از روز اونجا بخوابه و استراحت کنه.

خرید باکس حمل سگ چه فایده ای داره؟

ممکنه از اون دست آدمایی باشید که دوست دارن سگشون همیشه آزاد و رها باشن و خرید باکس حمل سگ به نظرتون غیرضروری برسه؛ اما اگه بدونید که خرید باکس مناسب چقدر در تربیت و نگهداری از سگ خانگی به شما کمک می‌کنه در خریدش شک نمی‌کنید. 

قفس فلزی برای سگ

به طور کلی باکس سگ این کاربردها رو داره:

برای حمل و نقل و جابجایی سگ (سفر، ویزیت دامپزشک و …)برای نگهداری سگ در مدتی که حواستون بهش نیستبرای آموزش دستشویی رفتن به توله‌هابه عنوان لانه‌ای امن برای سگ‌های پراسترس که تازه وارد محیط جدید شدن.

ممکنه با خودتون فکر کنین که بعضی از این کاربردها رو پارک سگ هم داره و به جای باکس، از پارک استفاده می کنیم. اما بهتره بدونین که پارک سگ محلی برای بازی سگ و نگهداری اون در مدت محدودی هست.(مثلا زمان هایی از روز که مشغول کار خاصی هستین). 

چه سایز باکسی برای سگ من مناسب است؟

باکس مناسب برای سگ شما باید فضای کافی نشستن، دراز کشیدن و چرخیدن داشته باشه و وقتی سگتون ایستاده باید چند سانتیمتر فاصله تا سقف باکس وجود داشته باشه تا سگ راحت باشه. در غیراینصورت قرار گرفتن داخل باکس مثل زندانی شدن خواهد بود و سگتون از باکس فراری میشه.

برای اینکه سایز مناسب سگتون را بدست بیارید، قد و بلندی و طول سگ رو اندازه بگیرید. بعد به این اعداد ۵ سانتیمتر برای سگهای کوچک و ۱۰ سانتیمتر برای سگ های بزرگ اضافه کنید و اینطوری سایز مناسب باکس سگ خودتون رو به دست میارید. البته خرید باکس با ابعاد چند سانتیمتر بزرگتر هم ایرادی نداره؛ اما به هیچ وجه باکس خیلی بزرگ نخرید!

“سایزی را انتخاب کنید که مناسب سگتان باشد؛ باکس خیلی کوچک یا خیلی بزرگ را انتخاب نکنید!

اگر باکس بیش از حد بزرگ باشد و سگ به راحتی داخلش بچرخد و حرکت کند ممکنه سگ اونو خونه خودش بدونه و مثلا یه گوشه دستشویی کنه و یه گوشه دیگه بخوابه!

“همینطور باید این سوال رو از خودتون بپرسید که باکس سگ رو برای چه هدفی می‌خواید؟

نگهداری، حمل و نقل، به عنوان لانه؟ یا یه چیزی می‌خواید که همه اینها رو شامل بشه؟ موقع خرید این موارد رو حتما در نظر بگیرید.

معرفی آژانس مسافرتی رز آبی

>>> تاریخ انشتار پست :1401/1/6

آژانس مسافرتی رز آبی

احتمالا از آغاز پیدایش بشر، انسان دست به سفر زده است. انگیزه‌های اولیه‌ی انسان برای سفر غذا، آب، امنیت یا دستیابی به منابع (تجارت) بودند؛ اما ایده‌ی مسافرت برای لذت و اکتشاف بعدتر به وجود آمد. مسافرت همیشه به فناوری مورد استفاده بستگی دارد که ابزارها و روشی را برای مسافرت فراهم می‌آورد.

مسافران اولیه از حیوانات اهلی شده سواری می‌گرفتند. اختراع چرخ و بادبان، روش‌ها یا شیوه‌های حمل و نقل را دچار تحول کرد. هر پیشرفتی در فناوری فرصت‌هایی را برای افراد فراهم آورد تا بیشتر سفر کنند. همان‌طور که جاده‌ها بهبود یافتند و حکومت‌ها به ثبات رسیدند علاقه به مسافرت برای اهداف آموزشی، مذهبی و دیدن جاذبه‌های مختلف بیشتر شد.

در دنیای امروز گردشگری سهم بزرگی از فرهنگ و اقتصاد کشورها را به خود اختصاص داده است و در آینده نیز با رشد صنعت توریسم میزان این سهم بزرگ‌تر خواهد شد. مسافرت را می‌توان حرکت از مبدأ به سمت مقصد دانست. اما گردشگری و مسافرت مفاهیم نزدیک به همی هستند. شما با شناخت انواع مسافرت و گردشگری می‌توانید سفر خود را بهتر برنامه‌ریزی کنید و با استفاده از شرایط و امکانات بیش‌ترین لذت را از سفر خود ببرید. زیرا هر نوع گردشگری، تقاضاها و خدمات خاص خود را دارد و نمی‌توان آن‌ها را باهم مقایسه کرد.

گردشگر یا توریست کیست؟

گردشگر یا توریست به کسی گفته می‌شود که صرف‌نظر از کنجکاوی به قصد تفنن و تفریح و برای خشنودی خود و لذت بردن مسافرت می‌کند. به عبارتی دیگر توریست، فردی است که بیش از یک روز و کمتر از یک سال در محلی غیر از زیستگاه دائمی خود بماند. این فرد با نیت کار، تفریح و یا لذت بردن از محیط پیرامون از محل زندگی دائم خود دور شده و برای مدتی که می‌تواند بین یک روز تا یک سال باشد در محل دیگری می‌ماند.

بر اساس تعریف بین‌المللی، توریست کسی است که به‌منظور تفریح، بازدید از نقاط دیدنی، معالجه، تجارت، ورزش و زیارت به کشور دیگری سفر کند، مشروط بر این‌که مدت اقامت او از 24 ساعت کمتر و از 6 ماه بیشتر نباشد و سفر او در فاصله‌ای کمتر از 70 کیلومتر انجام نگیرد.

سازمان جهانی جهانگردی نیز گردشگر را این‌گونه تعریف نموده است: گردشگر، کسی که حداقل یک شب در یک اقامتگاه عمومی یا خصوصی در محل مورد بازدید، به سر برد.

توریسم، واژه‌ای فرانسوی است که از ریشه‌ی تور گرفته‌شده است. این کلمه متشکل از دو بخش «تور» (Tour) به معنای حرکت دورانی، عمل پیمودن، طی کردن، سیر کردن و گردش نمودن یعنی سفر، سیاحت، مسافرت یا گردش کردن و «ایسم» (Ism) که پسوندی به معنای مکتب با طرز تفکری خاص است.

در فرهنگ اکسفورد توریسم به معانی مختلفی دارد. از جمله: سفر کوتاه و گذر کردن از جایی و یا تجارت تهیه‌ی خدمات و پذیرایی برای مردمانی که از یک مکان دیدن می‌کنند و فرهنگ و بستر آن، همچنین مسافرتی که به‌منظور تجارت، لذت و یادگیری صورت گیرد و به نقطه شروع بازگردد.مجموعه  آژانس مسافرتی رز آبی با توجه به دریافت مجوزهای قانونی از سازمان میراث فرهنگی و گردشگری در زمینه اجرای تورهای داخلی و خارجی و از سازمان هواپیمائی کشوری در خصوص ارائه خدمات مسافرت و هوائی و فروش بلیط و عضویت در انجمن بین المللی حمل و نقل هوائی (IATA) از سال 1384 به منظور خلق ایده های نوین جهت سرویس دهی بهتر و بیشتر به مسافرین ، تاسیس گردید. این شرکت دارای مجوز رسمی 23086-126/912 از سازمان میراث فرهنگی و گردشگری، مجوز شماره 1091 از سازمان هواپیمایی کشوری، دارای لوح تقدیر از هواپیمایی آلیتالیا، ایران ایر و سازمان میراث فرهنگی و گردشگری می باشد. همواره اهداف مدیران متعهد و همکاران متخصص ما بر شناخت نیازهای مشتریان و ارائه خدمات بهینه مبتنی بر پیشرفته ترین تکنولوژی های روز دنیا در این خصوص می باشد. بالا بردن کیفیت خدمات در چهارچوب استانداردهای حاکم در جهان ، امری نیست که به طور اتفاقی حاصل گردد. دیدگاه بلند مدت در تحقیق ، تولید محصول ، نظارت بر کیفیت اجرا و همچنین پشتیبانی از جمله نگرش های راهبردی ما در صنعت گردشگری می باشد، نگرشی که به شهادت آنچه در این یازده سال انجام گرفته است برای مجموعه رز آبی تخصص ، و برای مشتریان ما ، رضایت را به همراه داشته است. مجوزها: دارای مجوز بند ب از سازمان میراث فرهنگی و گردشگری عضویت در انجمن بین المللی حمل و نقل هوائی (IATA) عضویت در انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرتی ایران. عضویت در انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرتی تهران تقدیر شده از هواپیمائی جمهوری اسلامی ایران هما تقدیر شده از سازمان میراث فرهنگی و گردشگری دارای لوح تقدیر از هواپیمائی آلیتالیا بابت بهترین فروش بلیط در سال های 2014 و 2015 در ایران دارای گواهی کیفیت در خدمات از ICS آلمان دارای لوح تقدیر از انجمن ملی حمایت از مصرف کنندگان ایران در سال 1394 دارای لوح تقدیر از اجلاس سران و مدیران برتر ایران دارای نمایندگی انحصاری فروش هتل رنسانس پاریس در ایران در سال 1388 خدمات: مشاوره ، رزرو و صدور بلیط های هواپیما در مسیرهای داخلی و بین المللی به دو روش آنلاین و حضوری مشاوره ، طراحی و اجرای تورهای داخل و خارج از ایران مشاوره در زمینه اخذ روادید و برنامه ریزی سفر به کشورهای مختلف مشاوره ، طراحی و اجرای سمینارها و کنفرانس های تخصصی در داخل و خارج از ایران با ارائه مدرک معتبر از ارگانها و سازمان های مربوطه مشاوره ، طراحی و اجرا تورهای تخصصی و توریستی به صورت هفتگی در مسیرهای اروپائی ، آسیائی و ... مشاوره ، طراحی و اجرای تورهای داخل ایران جهت میهمانان خارجی محصولات ویژه: اجرای تورهای هفتگی پاریس به مدت 6 سال متمادی طراح و مالک سایت رزرواسیون هتل و پرواز و ترانسفر در اقصی نقاط جهان و پرداخت با کارت شتاب با نام تجاری BOOK BAAN اجرای تورهای اختصاصی جهت مدیران با خدمات VIP در اقصی نقاط جهان پشتیبانی: دارای تیم پشتیبانی در شرکت به صورت 24 ساعت در هفت روز هفته