سگ نژاد دوبرمن Doberman | در ناحیه آپولدا واقع در آلمان ریشه دارد و درسال ۱۹۰۰ به طوررسمی شناسائی شده است. این نژاد اندازه متوسط و ظاهری خوش تراش دارد. قدرت عضلانی زیاد آن در نگاه اول جلب توجه می کند. زیبائی و خوش رنگ و نگاری سگ نژاد دوبرمن هر تازه کاری را به اشتباه می اندازد. هوشیاری، چابکی، چالاکی عضلات و رفتار وجوه آشکاری است که درچشم هر بیننده ای جلب توجه می کند. دوبرمن سگی باوفا است و بیشتر از هر نژادی اثرات حیوانات نجیب زاده را دارا می باشد. یک دوبرمن اصیل و تربیت یافته ماهیت خود را به عنوان یک دوست و یک محافظ باوفا به اثبات رسانده است. همچنان که رشد می کند ویژگی های نبوغ و توان یادگیری بالایش آن را به یک سگ پلیس و جنگی تبدیل کرده است. در عین حال چالاکی و جرات زیاد آن را بسیار با ارزش نموده است. این سگ حتی با ایما و اشاره متوجه مقاصد صاحب خود می شود. حس بویائی بسیارقوی باعث شده که در پلیس جنایی کاربرد زیاد داشته باشد. ویژگیهای این سگ آن را برای استفاده در شکار بسیار عالی نموده است. 

تغذیه و غذای سگ نگهبان دوبرمن

به منظور انتخاب بهترین مواد غذایی برای دوبرمن تان شما باید چیزهایی مثل سطح فعالیت و سن و وزن و وضعیت سلامت او را در نظر بگیرید. این نژاد نیاز به مواد غذایی با پروتئین بالاتر و رژیم غذایی باید شامل ۲۵% – ۳۰% پروتئین است. در هنگام خرید مواد غذایی مطمئن شوید که دو یا سه عنصر تشکیل دهنده شامل گوشت مانند مرغ و گوسفند و گوشت گاو و یا ماهی داشته باشد.گوشت وعده غذایی همچنین منبع خوبی از پروتئین است.

مراقب باشید که گوشت عنصر اصلی این مواد مغذی نباشد ، زیرا یک رژیم غذایی با پروتئین بالا می تواند برای این سگ مضر باشد و او را در معرض ابتلا به بیماری های کلیوی قرار دهد.

دوبرمن بالغ

>>> تاریخ انشتار پست :1400/11/23

بازار ارزی فارکس، بازاری است که همیشه با اعتبار و لوریج همراه است. هر معامله‌گر مبتدی و حرفه‌ای فارکس می‌تواند علاوه بر سرمایه خود، مقدار مشخصی لوریج از بروکر بگیرد تا بتواند معاملات بزرگتری را باز کند. گاهی سرمایه ما می‌تواند برای معاملات بزرگی در نظر گرفته شود، اما چون لازم است تا مقداری از آن سرمایه روی حسابمان به عنوان مارجین باقی بماند، ‌امکان باز کردن معاملات موردنظرمان وجود ندارد؛ در چنین حالتی ارزش لوریج بیش از پیش مورد توجه قرار می‌گیرد و می‌تواند ما را از بن‌بست نجات دهد. دیگر فاکتور مهم برای بررسی مقدار سرمایه و موجودی، ایکوئیتی است که در این مقاله از دلفین وست ضمن تعریف مختصری از سایر مفاهیمی که ارائه شد، تعریف جامعی نیز در مورد اکوئیتی ارائه خواهیم داد.

ایکوئیتی در بازار فارکس به چه معناست؟ایکوئیتی مفهومی است که در ارتباط با سرمایه‌های  ثابت و متغیر ما معنا پیدا می‌کند.رکس به چه معناست؟ اما برای اینکه بتوانیم معنی ایکوئیتی را درک کنیم؛باید ابتدا با معانی مفاهیم زیر آشنایی داشته باشیم:

ایکوئیتی و اصطلاحات مرتبط با آن

لوریج (Laverage):

لوریج در فارکس به اعتبار اولیه‌ای گفته می‌شود که کارگزار یا بروکر به معامله‌گران می‌دهد تا معاملات بهتر و بزرگتری را آغاز کنند. تصور کنید یک معامله‌گر مبتدی ۱۰۰ دلار به موجودی حساب فارکس خود اضافه کرده است. این فرد می‌تواند ۱۰۰۰ دلار نیز به عنوان لوریج از بروکر خود بگیرد. آن‌گاه می‌تواند یک معامله ۹۰۰ یا ۱۰۰۰ دلاری استارت بزند و ۱۰۰ یا ۲۰۰ دلار باقی‌مانده را نیز به عنوان مارجین نگه‌دارد.

مارجین (Margin):

مارجین به حاشیه سود و زیان معاملات در فارکس اطلاق می‌شود. یعنی معامله‌گر وقتی معامله‌ای را باز می‌کند، نباید همه موجودی خود را وارد آن معامله کند، بلکه باید مقداری از موجودی حسابش را (بسته به نوع و مقدار معامله) روی حسابش نگه‌دارد. وقتی معامله وارد ضرر شود، مقدار ضرر از مارجین (موجودی یا بالانس باقی‌مانده روی حساب فارکس معامله‌گر) کسر می‌شود.

بالانس (Balance):

بالانس در فارکس به موجودی اصلی حساب فارکس می‌شود. برای مثال، اگر کسی ۲۰۰۰ دلار به حساب فارکس خود منتقل کند و هنوز هیچ معامله‌ای را آغاز نکرده باشد، موجودی حساب آن معامله‌گر، برابر با ۲۰۰۰ دلار خواهد بود. از روی بالانس می‌توان به مقدار سرمایه اصلی معامله‌گر دسترسی داشت. اما وقتی پوزیشن‌های معاملاتی باز شوند و فرد سرمایه خود را وارد معامله کند، در این صورت مقدار بالانس نمی‌تواند بیانگر سرمایه اصلی معامله‌گر باشد. در چنین حالتی مقدار سرمایه به‌وسیله ایکوئیتی مشخص می‌شود.

ایکوئیتی (Equity):

اکوئیتی به مقدار بالانس حساب به اضافه‌ی سود و زیان‌های حاصل از پوزیشین‌های باز گفته می‌شود. برای مثال، اگر شما دو پوزیشن معاملاتی باز داشته باشید که مجموع سود آن‌ها برابر با ۱۰۰۰ دلار باشد، مقدار اکوئیتی برابر است با: ‌Balance + 1000 = equity حالا اگر دو پوزیشن باز شما ۵۰۰ دلار در ضرر باشند، مقدار اکوئیتی برابر خواهد بود با: Balance – ۵۰۰ = equity

پس می‌توان نتیجه گرفت که بسته به تغییر مقدار سود یا زیان معاملات، مقدار ایکوئیتی نیز متغیر خواهد بود. ایکوئیتی را می‌توان مقدار سرمایه متغیر هم در نظر گرفت، چراکه سود و زیان حاصل از معاملات به صورت لحظه‌ای تغییر می‌کند؛ ممکن است معامله‌ای که ۱۰ دلار در سود است، چند دقیقه یا چند ساعت بعد، ۱۰ دلار در ضرر قرار بگیرد. پس مقدار equity هرگز ثابت نخواهد بود، مگر اینکه هیچ پوزیشن معاملاتی باز وجود نداشته باشد. وقتی در حساب فارکس یک معامله‌گر، هنوز هیچ پوزیشن بازی ایجاد نشده و هیچ معامله‌ای آغاز نشده است، مقدار اکوئیتی با مقدار بالانس حساب برابر خواهد بود.

آموزش کوین مارکت کپ + ثبت نام در CoinMarketCap

>>> تاریخ انشتار پست :1400/11/21

آموزش كوين ماركت كپ

 

تريد ارز ديجيتال، يك فعاليت كاملاً حرفه‌اي و تمام وقت است. تريدرهاي حرفه‌اي براي اينكه بتوانند از هر تريد خود سود كسب كنند، در انواع دوره ارز ديجيتال شركت مي‌كنند تا دانش مالي خود در اين باره را ارتقا دهند. در اين بين، انواع نرم افزار تريد ارز ديجيتال مي‌تواند براي تريدرها بسيار كمك كننده باشد. همچنين آموزش كوين ماركت كپ، به عنوان يكي از بهترين و جامع‌ترين وبسايت‌هاي ارائه دهنده اطلاعات رمزارزي، براي تريدرها ضروري است. اگر شما به تازگي در مسير تريدر شدن گام برداشته‌ايد يا تصميم گرفته‌ايد به اين مسير بپونديد، ما به شما خواهيم گفت كه بايد از كجا شروع كنيد. موضوعات اين مطلب مي‌تواند يك شروع براي فعاليت حرفه‌اي شما باشد.

آموزش كوين ماركت كپ

وبسايت كوين ماركت كپ «CoinMarketCap» يكي از شناخته شده‌ترين وبسايت‌هاي ارائه دهنده خدمات و اطلاعات مربوط به ارزهاي ديجيتال است. به طوري كه مي‌توان آمارها، قيمت لحظه‌اي، نمودارها، حجم بازار، ارزش بازار، صرافي‌هاي قابل معامله، كيف‌پول‌هاي پشتيباني كننده و ديگر اطلاعات مربوط به هر ارز ديجيتال را در آن مشاهده كرد. آموزش كوين ماركت كپ  نيز يكي از ابزارهاي اصلي فعاليت تريدرهاي حوزه رمزارزي است. براي آموزش كوين ماركت كپ بايد موارد زير را در اولويت قرار داد:

آموزش ثبت‌نام در كوين ماركت كپ:

در آموزش كوين ماركت كپ، بايد ابتدا ياد بگيريد چگونه در آن ثبت‌نام كرده و حساب كاربري داشته باشيد. خوشبختانه ثبت‌نام در اين پلتفرم كار آساني است. فقط كافيست وارد وبسايت رسمي كوين ماركت كپ شده و سپس از سمت راست بالاي صفحه سايت، روي عبارت «Sign in» كليك نماييد. حالا كادري براي شما نمايش داده مي‌شود كه بايد در آن آدرس ايميل و پسورد دلخواه خود را وارد نماييد. حالا پس از كليك روي عبارت «Creat an account»، حساب كاربري شما ايجاد مي‌شود. اما براي فعال كردن حساب، بايد وارد ايميل خود شويد. از طرف وبسايت كوين ماركت كپ براي شما يك ايميل تأييديه فرستاده شده. در ايميل دريافتي از اين وب سايت، روي لينك مربوط به «click here to verify account» كليك كنيد تا به وبسايت كوين ماركت كپ هدايت شده و حساب كاربري شما فعال شود.

 

حالا مي‌توانيد از قابليت‌هاي اين وبسايت بهره بگيريد. براي دفعات بعدي كه از سايت خروج كرديد و خواستيد دوباره وارد شويد، از سمت راست بالاي صفحه سايت، روي عبارت «Log in» كليك كنيد. آن‌گاه با وارد كردن پسوردي كه قبلاً انتخاب كرده‌ايد، مي‌توانيد وارد حساب كاربري خود در وبسايت كوين ماركت كپ شويد.

آموزش كوين ماركت كپ

آموزش كار با كوين ماركت كپ:

پس از اينكه با موفقيت حساب كاربري خود را در آموزش كوين ماركت كپ ايجاد كرديد، حالا بايد ياد بگيريد با گزينه‌هاي آن كار كنيد. اين پلتفرم، گزينه‌هاي متعددي دارد كه يك تريدر حرفه‌اي براي رصد كردن بازار به بررسي اكثر اين گزينه‌ها نياز دارد. اما شما مي‌توانيد آموزش كوين ماركت كپ خود را با شناخت گزينه‌هاي زير آغاز كنيد:

گزينه «Cryptocurrencies» براي مشاهده تعداد ارزهاي ديجيتال ليست شدهگزينه «Markets» براي مشاهده بازارها و رتبه‌بندي ارزهاي ديجيتالگزينه «Market Cap» براي مشاهده ارزش كل بازارگزينه «۲۴h Vol» براي مشاهده معاملات 24 ساعتهگزينه «BTC Dominance» براي مشاهده مقدار سلطه بيت‌كوين بر كل بازارگزينه «Price» براي مشاهده قيمت‌هاگزينه «% Change» براي مشاهده درصد تغييراتگزينه «Volume» براي مشاهده حجم معاملات بازارگزينه «Circulating Supply» براي مشاهده سرمايه در گردشگزينه «Mineable» براي مشاهده قابليت استخراج يا عدم استخراج هر ارز ديجيتال

هريك از گزينه‌هاي فوق مي‌توانند خود داراي اطلاعات جزئي‌تري در مورد بازار رمزارزها باشند. بهرحال اگر آموزش كوين ماركت كپ را دنبال كنيد، در نهايت مي‌توانيد از جزئي‌ترين گزينه‌هاي اين وبسايت نيز در جهت تريدهاي خود بهره بگيريد.

انواع نرم افزار تريد ارز ديجيتال

خوشبختانه انواع نرم افزار تريد ارز ديجيتال در سطح جهان وجود دارد كه به كمك آن‌ها مي‌توان راحت‌تر ابزارهاي تحليلي را به كار گرفت. از جمله بهترين انواع نرم افزار تريد ارز ديجيتال مي‌توان نمونه‌هاي زير را بررسي كرد:

نرم‌افزار تريدينگ ويو «Trading View»

تريدينگ ويو، يك نرم افزار تريد ارز ديجيتال تحت وب است كه براي استفاده از آن بايد وارد وبسايت رسمي تريدينگ ويو شويد. تريدينگ ويو يك بستر جامع براي رصد كردن اطلاعات بازار است كه در كنار آن، امكانات گسترده انجام تحليل تكنيكال روي نمودارهاي قيمت نيز به كاربران و تريدرها ارائه شده است. تريدينگ ويو به تنهايي نيز مي‌تواند جهت تحليل بازار مورد استفاده قرار بگيرد.

نرم‌افزار كوين تلگراف «Coin Telegraph»

كوين تلگراف نيز ديگر نرم افزار تريد ارز ديجيتال تحت وب است كه براي استفاده از آن بايد وارد وبسايت رسمي كوين تلگراف شويد. كوين تلگراف نيز مانند كوين ماركت كپ، يك بستر مرجع براي وبسايت‌هاي رمزارزي ديگر و تريدرهاي اين حوزه است كه امكانات افزوده‌اي را به تريدرها ارائه مي‌كند تا بهتر بتوانند در مسير تريد ارزها و سود گرفتن از آن‌ها گام بردارند.

نرم‌افزار كوين تركينگ «Coin Tracking»

كوين تركينگ نيز ديگر نرم افزار تريد ارز ديجيتال است كه هم از طريق وبسايت كوين تركينگ و هم از طريق نسخه اپليكيشن آن قابل دسترسي است. مشاهده نمودارها، مديريت دارايي‌ها در صرافي‌هاي متعدد، محاسبه مقدار سود و زيان و ... از جمله امكانات اين نرم‌افزار هستند. البته براي استفاده از امكانات بيشتر آن بايد نسخه پريميوم آن خريداري شود.

نرم‌افزارهاي بسياري براي تريد ارزهاي ديجيتال وجود دارد كه موارد نامبرده جزو شناخته‌ شده‌ترين آن‌ها هستند. اگر شما نيز بخواهيد در مسير تريدر شدن گام برداريد، بايد با نرم‌افزارهاي تريد ارز ديجيتال آشنايي داشته باشيد و آن‌ها را به كار بگيريد.

آموزش تحليل تكنيكال

تحليل تكنيكال، يك تحليل فني و ابزاري همه‌جانبه براي تمام بازارهاي مالي است. از اين رو مي‌توان تحليل تكنيكال را ابزار اصلي تريدرهاي حوزه كريپتوكارنسي‌ها يا ارزهاي ديجيتال نيز در نظر گرفت. اگر بدون آموزش تحليل تكنيكال به بازار ارزهاي ديجيتال ورود كنيد، طبيعتاً نمي‌توانيد از نوسانات اين ارزها سود بگيريد. چراكه نمي‌دانيد كدام ارزها قرار است صعود يا نزول كنند. اين كار صرفاً با تحليل نمودار قيمت اين ارزها ممكن مي‌شود كه اساس كار تحليل تكنيكال است. بنابراين تريدرهاي ارز ديجيتال، قبل از اينكه تريدر باشند، يك تحليل‌گر تكنيكال هستند. خوشبختانه در انواع دوره ارز ديجيتال اصولي مي‌توان مباحث پايه تحليل تكنيكال را مشاهده كرد. در اين صورت، ديگري نيازي نيست تحليل تكنيكال به‌صورت جداگانه آموزش داده شود. دوره ارز ديجيتال «ماشين زمان» يكي از همين دوره‌هاي جامع است كه آموزش تحليل تكنيكال را نيز در بر مي‌گيرد!

مفاهیم بسیاری در بازارهای مالی وجود دارد که آگاهی از آن‌ها برای تریدرها ضروری است. اگر شما به معاملات بورس، فارکس،‌ طلا، ارز دیجیتال یا .... علاقه داشته باشید،‌ باید با این مفاهیم آشنا شوید. دو مورد از مفاهیم قابل توجه در معاملات مالی، مفهوم معاملات اسپات و کامودیتی است.در این مقاله به بررسی واشنایی با معامله اسپات  و کامودیتی در دلفین وست میپردازیم . به همین خاطر در ادامه قصد داریم تا شما را به مفهوم معاملات اسپات آشنا کرده و همچنین ببینیم که کامودینی چیست و چه انواعی دارد. یادگیری سایر مباحث مرتبط با این مفاهیم در انواع پیکج بورس آموزش داده می‌شود که درخصوص آن نیز، آگاهی لازم را به شما منتقل خواهیم کرد.

معامله اسپات چیست؟

اگر سابقه فعالیت در بازار بورس، فارکس یا یکی دیگر از بازارهای مالی آنلاین را داشته باشید، می‌توانید درک کنید که معامله اسپات چیست و چگونه انجام می‌شود. این نوع معاملات در برابر معاملات آتی قرار می‌گیرند. به همین خاطر ابتدا با معاملات آتی آشنا شده و سپس معاملات اسپات را در برابر آن بررسی می‌کنیم:

معاملات آتی «Futures Trading»

معاملاتی آتی یا فیوچرز، همان‌طور که از نام آن هم پپداست، به معاملاتی گفته می‌شود که در آینده انجام می‌شوند. وقتی شما اقدام به معامله آتی می‌کنید، در حال حاضر فقط یک قرارداد بین شما و طرف مقابل منعقد می‌گردد. زمان تحویل دارایی و زمان پرداخت و وجه در این قرارداد قید شده است. معاملات آتی در بازارهای مختلف به‌صورت آنلاین انجام می‌شوند.

معاملات اسپات «Spot Trading»

معاملات اسپات در برابر معاملات آتی قرار گرفته و سابقه طولانی‌تری به نسبت آن دارند. در معاملات اسپات، در لحظه انجام معامله، دارایی مورد معامله به طرف مقابل منتقل شده و وجه آن پرداخت می‌شود. برای مثال، وقتی شما سهام بورس را خریداری می‌کنید، همان لحظه وجه از حساب کارگزاری شما برداشت شده و تعداد سهام به پرتفوی شما افزوده می‌شود.

معامله اسپات چیست

سفارشات در معاملات اسپات

وقتی می‌پرسیم معامله اسپات چیست، گاهی این معامله را معامله فیزیکی «Physical Markets» یا معامله نقدی «Cash Markets» هم می‌نامند. چراکه این معاملات کاملاً نقدی انجام می‌شوند و شیوه اولیه و فیزیکی معامله از دیرباز تا به امروز بوده‌اند. در گذشته، معامله‌گران برای معامله با هم روبه‌رو می‌شدند. اما در معاملات انلاین امکان روبه‌رو شدن خریدار و فروشنده وجود ندارد. به همین خاطر از دفتر سفارشات «Order Book» در معاملات آنلاین اسپات استفاده می‌شود. در هر صرافی، کارگزاری یا سایت معاملاتی، لیستی از خریداران و فروشندگان تشکیل می‌شود. مثلاً در بازار کریپتو، اگر شما قصد خرید بیت‌کوین را داشته باشید، مقدار سفارش خود را ثبت می‌کنید. دیگر خریداران را همین شکل. از طرفی، افراد فروشنده‌ای که قصد فروش بیت‌کوین خود را دارند نیز سفارشات فروش خود را ثبت می‌کنند. آن‌گاه صرافی، سفارشات را به هم پیوند زده و معاملات را پایان می‌دهد.

کامودیتی چیست؟

پس از این که فهمیدیم معامله اسپات چیست، حالا به بررسی مفهوم کامودیتی می‌پردازیم تا ببینیم کامودیتی چیست. کامودیتی «Commodity» در اصطلاح به بازاری گفته می‌شود که در آن، کالایی با کالای مشابه خود معامله می‌شود. معمولاً کالاهای کامودیتی به مواد اولیه صنایع همچون نفت، گاز، بنزین، فلزات، سیمان، کود، روغن و ..... اشاره دارد. همچنین عبارت «Commodity Market» به معنی «بازار کالا» است که به بورس کالا هم اطلاق می‌شود. در پاسخ به این سوال که کامودیتی چیست، آن‌چه که بیش از هر چیز اهمیت دارد، قیمت کامودیتی‌ها است. چراکه قیمت کالاهای اساسی منسوب به کامودیتی بر قیمت کالای ثانویه که از کالاهای اولیه ایجاد می‌شوند، تأثیر می‌گذارد. این مفهوم به دلیل این که می‌تواند بر قیمت کل بازار تأثیر بگذارد، از نظر اقتصادی بسیار مهم است.

جوسرا دیجی پت

>>> تاریخ انشتار پست :1400/11/20

جوسرا ( Josera )

شرکت جوسرا Josera بیش از 70سال است که در زمینه ی تولید غذای سگ و غذای گربه تحت نظر بهترین متخصصین تغذیه با جدیدترین متد روز دنیا فعالیت دارد. این شرکت دارای تاریخچه تاثیر گذار و بسیار موفق از گذشته تا به امروز می باشدکه در تولید غذای پرمیوم سگ و گربه، از مواد اولیه سالم و باکیفیت باال استفاده می کند. بطوریکه ترکیبات دستکاری شده ژنتیکی، سویا، رنگ، نگهدارنده وطعم دهنده های مصنوعی در محصوالت این شرکت وجود ندارد این کمپانی قبل از تولید غذای خشک، مواد خام اولیه را در مجهزترین آزمایشگاه ها و با بروزترین متد، تحت آنالیز قرار داده سپس بعد از اتمام پروسه تولید، غذای خشک مجدد مورد آزمایش قرار می گیرد تا از صحت و کیفیت غذا اطمینان حاصل شود. در این آزمایشگاه ها متخصصین شیمی، زیست شناسی دست به دست هم داده تا محصوالتی با کیفیت و طعم بسیار عالی برای حیوانات فراهم شود. غذای با کیفیت، ضامن سالمت و درخشندگی پوست و موی حیوان می باشد. شما همواره می توانید از غذای جوسرادیجی پت به عنوان غذایی باکیفیت عالی، قابلیت هضم باال، خوش طعم و تامین کننده تمامی نیازهای غذایی حیوانتان، اعتماد نمایید دیجی پت


انواع کندل آموزش تحلیل تکنیکال و بورس از صفر توسط تیم حرفه‌ای دلفین وست

 

آموزش تحلیل تکنیکال و بورس از صفر توسط تیم حرفه‌ای دلفین وست

بسیاری از افراد، بازار بورس را به یک بازار شانسی تشبیه کرده و سود و زیان آن را نیز بر حسب تصادف در نظر می‌گیرند. این افراد همان‌هایی هستند که بدون فراگیری هیچ دانش خاصی، وارد بورس شده و اقدام به خرید سهام می‌کنند. شما اگر از یک تریدر حرفه‌ای بپرسید که بازار بورس چگونه بازاری است، یقیناً به شما خواهد گفت که در صورت داشتن دانش مالی کافی، بورس، ایده‌آل‌ترین مکان ممکن برای سرمایه‌گذاری و چند برابر شدن سرمایه افراد است. بنابراین هرکسی که می‌خواهد در بورس فعالیت کند، باید آموزش بورس از صفر را گذرانده و تحلیل تکنیکال را نیز بیاموزد. شاید در ابتدا، این آموزش‌ها سخت و زمانبر به نظر برسند، اما کارشناسان «دلفین وست» راه را برای شما هموار خواهند کرد.

آموزش بورس از صفر چگونه است؟

آموزش بورس در قدم اول به شما کمک می‌کند احساسات خود را مدیریت و کنترل کنید. چراکه معمولاً دلیل زیان‌های پی‌در‌پی معامله‌گران مبتدی در بورس، رفتارهای هیجانی آن‌هاست. سپس با آموزش 0 تا 100 بورس، یاد خواهید گرفت که چگونه سهام با پتانسیل رشد بالا را از دیگر سهام موجود در بازار سرمایه، تشخیص داده و سرمایه خود را صرف خرید همان سهام کنید.

همچنین آموزش بورس از صفر به شما یاد می‌دهد تا زمان صحیح ورود و خروج به سهام را پیش‌بینی‌ کرده و دقیقاً در بهترین زمان‌های ممکن اقدام به خرید سهام کرده و همچنین در مناسب‌ترین زمان نیز، اقدام به فروش آن کنید؛ به طوری که در فاصله این خرید و فروش‌ها، سرمایه شما رشد کرده و هربار بیشتر از مقدار قبل شود.

آیا فراگیری تحلیل تکنیکال برای فعالیت در بورس، ضروری است؟

تحلیل تکنیکال یا «Technical Analysis» از روی نمودارها و اطلاعات گذشته سهام انجام می‌شود. به همین خاطر فراگیری این نوع تحلیل، از تحلیل بنیادی یا فاندامنتال، آسان‌تر است. درنتیجه بیشتر معامله‌گران مبتدی برای فراگیری آموزش بورس از صفر، برای پیش‌بینی صحیح زمان‌های ورود و خروج و همچنین استفاده مفید از شارپ‌ها (نوسانات ناگهانی)، تحلیل تکنیکال را فرا می‌گیرند.

در واقع، آموزش تحلیل تکنیکال، معامله‌گران را به بررسی روزانه وضعیت بازار، سهام و نمودارها ترغیب کرده و توانایی تشخیص فرصت از روی این گزینه‌ها را ایجاد می‌کند. یعنی کسی که آموزش تحلیل تکنیکال را گذرانده باشد، به راحتی می‌تواند سهام قابل خرید را از بین گزینه‌های موجود، انتخاب کند.

آموزش تحلیل تکنیکال

چگونه آموزش بورس از صفر و تحلیل تکنیکال را فرا بگیریم؟

برای آموزش بورس از صفر، راه‌های بسیاری وجود دارد. اگر شما در بستر وب به جستجوی انواع دوره آموزش بورس از صفر بپردازید، هزاران دوره آموزشی را می‌توانید پیدا کنید. اما اکثر این دوره‌ها، خالی از مطالب کاربردی و مفید هستند. بخاطر همین، باید با بررسی‌های متعدد، انواع دوره آموزش بورس از صفر کاربردی را پیدا کرده و از همان دوره‌ها برای آموزش خود استفاده کنید.

حالا ممکن است بپرسید که چگونه دوره‌های کاربردی و مفید را از دوره‌های غیرکاربردی تشخیص دهیم؟! پاسخ این سؤال را در همین جا می‌توانید پیدا کنید. سابقه کاری و موفقیت فردی که آموزش بورس از صفر خود را از او می‌گیرید، نشان می‌دهد که دوره وی به درد شما می‌خورد یا خیر!

آموزش‌های بورس سایت «دلفین وست» توسط «محمد مهدی سامانی» که به «مستر تریدر» مشهور است، طراحی می‌شود. مستر تریدر، همراه با تیم متخصص و جوان خود، حداقل 10 سال سابقه فعال در معاملات بورس دارند و می‌توانند دانشجویان خود را به بهترین شیوه ممکن با زوایای متعدد این بازار آشنا کنند.

دلفین وست، چه آموزش‌هایی برای ارائه دارد؟

معمولاً شیوه معامله در بازارهای مالی متعدد، به همدیگر شبیه هستند. به همین خاطر وقتی شما آموزش بورس از صفر و آموزش تحلیل تکنیکال را بگذرانید، در هنگام ورود به سایر بازارهای مالی مانند بازار طلا، فارکس، کریپتو و .... نیز، عملکرد مناسبی را از خود نشان خواهید داد. دلفین وست، علاوه بر دوره‌ آموزش بورس از صفر و آموزش‌های تحلیلی بورس، آموزش‌های مربوط به سرمایه‌گذاری در ارز دیجیتال، مسکن، طلا و فارکس را نیز توسط کارشناسان خود به دانشجویان ارائه می‌کند. اما آموزش‌های مختص به بازار بورس دلفین وست، شامل موارد زیر هستند:

آموزش بورس به زبان ساده، یک دوره جامع و رایگان است که دلفین وست برای معامله‌گران و تحلیل‌گران مبتدی در نظر گرفته است. این دوره شامل 9 جلسه است که سرفصل‌های آن شامل «انواع کندل » «تشخیص سهام صعودی»، «خط روند، حمایت و مقاومت»، «فیلترنویسی»، «استراتژی ایچیموکو»، «حد سود و ضرر» و «تحلیل فاندامنتال» است. شما با شرکت در این دوره می‌توانید ضمن فراگیری تمام اصول اولیه معامله در بورس و اصول ضروری تحلیل نموداری و فیلتری، برخی از شگردهای تحلیل جامع فاندامنتال که دقیق‌تر و کابردی‌تر از تحلیل تکنیکال است را نیز فرا بگیرید.

دوره تخصصی «کوسه شو»

دوره تخصصی تابلوخوانی کوسه شو، یک دوره پیشرفته در زمینه بورس است که در 12 جلسه، مفاهیمی چون «تابلو خوانی»، «معرفی الگوهای کندلی»، «تحلیل تکنیکال از پایه» و «فیلترنویسی فوق حرفه‌ای» را آموزش می‌دهد. اگرچه این دوره تخصصی است، اما حتی افراد مبتدی نیز می‌توانند در آن شرکت کرده و به سطح بالاتری از دانش مالی دست پیدا کنند. افراد حرفه‌ای نیز با شرکت در دوره کوسه شو، می‌توانند عملکرد بهتری در تریدهای خود داشته باشند و از فرصت‌های بورسی، نهایت استفاده را ببرند.

آموزش بورس از صفر

سخن پایانی

فعالیت در بازارهای مالی و کسب موفقیت در آن‌ها، به دانش مالی افراد بستگی دارد. وقتی به درستی در این زمینه‌ها آموزش ندیده باشیم، طبیعتاً نمی‌توانیم عملکرد خوبی را در بازار ارائه کنیم. خوشبختانه بسترهای بسیاری برای آموزش بورس از صفر وجود دارد که شما می‌توانید با استفاده از آن‌ها، دانش مالی خود را ارتقا داده و سرمایه خود را نیز افزایش دهید. کارشناسان دلفین وست به عنوان گروهی از پیشتازان آموزش بورس، در هر مرحله از آموزش، همراه شما هستند. بنابراین به راحتی می‌توانید از دوره‌های مقدماتی و پیشرفته‌ی دلفین وست استفاده کرده و شاهد رشد روزافزون مهارت‌های معاملاتی خود باشید.


اموزش کار باصرافی کوکوین در دلفین وست

صرافی‌های بسیاری در سطح جهان وجود دارند که امکان مبادله ارزهای دیجیتال را برای افراد فراهم کرده‌اند. در بین آن‌ها، صرافی کوینکس و کوکوین از طرفداران بیشتری در بین کاربران ایرانی برخوردارند. در ادامه به بررسی اموزش صرافی کوینکس و آموزش کار با صرافی کوکوین خواهیم پرداخت.

آموزش صرافی کوینکس

کوینکس «Coinex» یک صرافی آنلاین رمزارزی است که فعالیت خود را از ماه دسامبر سال ۲۰۱۷ آغاز کرده است. این صرافی از حجم وسیعی از کوین‌های و توکن‌ها پشتیبانی می‌کند. کوینکس یک توکن بومی هم تحت عنوان «CoinEx Chain» دارد. رابط کاربری ساده، امنیت بالا، کارمزد اندک معاملات، پشتیبانی از معاملات لوریج‌ و پشتیبانی از زبان فارسی از جمله ویژگی‌های برتر این صرافی است. برای فعالیت در این صرافی، باید طبق مراحل زیر در آن ثبت‌نام نمایید:

وارد سایت رسمی صرافی کوینکس - com - شوید روی عبارت «Sign Up» کلیک نمایید در صفحه باز شده، ایمیل خود را وارد کرده و سپس روی «Send Code» کلیک کنید. وارد ایمیل خود شده و کدی که از طرف کوینکس برای‌تان ارسال شده را در سایت صرافی وارد نمایید حالا یک رمزعبور قوی متشکل از حروف لاتین، اعداد و نماد را برای حساب کاربری خود انتخاب نمایید

با طی کردن صحیح مراحل فوق، حساب کاربری شما در صرافی کوینکس ایجاد خواهد شد. حالا بر بستر صرافی خود می‌توانید به خرید و فروش ارزهای دیجیتال موردنظر خود بپردازید. اما واریز ریالی به این وبسایت امکان‌پذیر نیست. بنابراین برای آموزش صرافی کوینکس، باید ابتدا از صرافی‌های داخلی، استیبل کوین تتر «USDT» را خریداری نموده و سپس به حساب کاربری خود در صرافی کوینکس انتقال دهید. پس از خرید تتر در صرافی‌های داخلی مانند نوبیتکس، حالا می‌توانید با مراجعه به گزینه‌ی «Assets» در صفحه اول آموزش صرافی کوینکس، با کلیک روی بخش‌های «Spot Asset»، «Deposit» و تعیین نوع ارز دیجیتال و شبکه انتقال، برای واریز تتر به حساب صرافی اقدام نمایید. پس از واریز تتر می‌توانید هر کوین یا توکنی را خریداری نموده و در آن سرمایه گذاری کنید.

آموزش کار با صرافی کوکوین

 

آموزش کار با صرافی کوکوین «Kucoin» شبیه به آموزش صرافی کوینکس است. کوکوین نیز دیگر صرافی رمزارزی مشهور و محبوب در نزد کاربران ایرانی است. فعالیت رسمی این صرافی نیز از ماه می سال ۲۰۱۷ آغاز شده است. رابط کاربری کارآمد، معاملات اهرم‌دار، امکان استیکینگ ارز دیجیتال‌ (Stakeing)، امکان انجام معامله بدون احراز هویت، امنیت بالا و... از جمله ویژگی‌های اصلی این صرافی هستند. برای ثبت نام در این صرافی نیز باید مراحل زیر را طی نمایید:

وارد وب سایت رسمی کوکوین - com – شوید برای ثبت‌نام روی عبارت «sign up» موجود در صفحه اول سایت کلیک نمایید در کادر باز شده برای ثبت‌نام، از وارد کردن شماره تماس خودداری کرده و ایمیل خود را وارد نمایید (کوکوین از کد شماره ایران پشتیبانی نمی‌کند) روی «Send Code» کلیک کنید تا کد صرافی به ایمیل شما ارسال شود. سپس وارد ایمیل شده و کد ارسالی را کپی کرده و در سایت وارد نمایید حالا یک رمز عبور قوی متشکل از حروف، اعداد و نماد انتخاب کرده و ثبت‌نام خود را نهایی کنید

با طی کردن صحیح مراحل فوق، می‌توانید خرید و فروش ارز دیجیتال در صرافی کوکوین را آغاز نمایید. البته شما با کلیک روی عبارت «APP» موجود در صفحه اول وب سایت صرافی کوکوین، می‌توانید اپلیکیشن تحت موبایل این صرافی را دانلود کرده و مراحل ایجاد حساب کاربری و آموزش کار با صرافی کوکوین را در محیط اپلیکیشن آن طی نمایید. برای خرید و فروش و آموزش سرمایه گذاری در ارز دیجیتال به وسیله صرافی کوکوین نیز مانند آموزش صرافی کوینکس، باید ابتدا تتر داشته باشید. پس از خرید تتر از صرافی‌های داخلی، حالا به وسیله‌ی گزینه‌ی «Assets» می‌توانید مانند آموزش صرافی کوینکس، برای واریز تتر به حساب کاربری خود در آموزش کار با صرافی کوکوین اقدام نمایید.

ضرورت استفاده از VPN برای فعالیت در صرافی‌های کوینکس و کوکوین

بهتر است قبل از ثبت نام و آموزش صرافی کوینکس یا قبل از ثبت نام و آموزش کار با صرافی کوکوین، از یک وی‌پی‌ان «VPN» با آی‌پی ثابت استفاده نمایید. صرافی کوکوین برای فعالیت کاربران ایرانی مشکل ایجاد می‌کند. اما چون تا سقف ۵ بیت‌ کوین را می‌توان بدون احراز هویت در این صرافی برداشت کرد، کاربران ایرانی می‌توانند در آن حضور پیدا کنند. اما آی‌پی ایرانی برای این صرافی‌ قابل تشخیص و مسدود شدن است. پس باید حتماً قبل از باز کردن وب سایت صرافی کوکوین، فیلترشکن آی‌پی ثابت خود را فعال کرده باشید. آموزش صرافی کوینکس برای ایرانیان با محدودیت کمتری همراه است. اما باز هم ریسک جایز نیست. بنابراین در استفاده از هر صرافی خارجی رمزارزی، باید از فیلترشکن‌های آی‌پی ثابت استفاده کرد.

آموزش برداشت ارز دیجیتال از صرافی کوینکس و کوکوین

در قسمت آموزش کار با صرافی کوکوین و کوینکس، به شیوه ارسال تتر به این صرافی‌ها اشاره کردیم. شما می‌توانید برای واریز دیگر ارزهای دیجیتال به این صرافی‌ها نیز، از همان روش استفاده نمایید. اما برای برداشت باید چند مرحله زیر را طی نمایید:

پس از ورود به حساب کاربری خود در صرافی‌های کوینکس یا کوکوین، روی گزینه و سربرگ «Assets» موجود در صفحه اول این صرافی‌ها کلیک نمایید. در بین گزینه‌های نمایش داده شده، روی «Withdraw» کلیک کنید. حالا صفحه دیگری برای شما باز می‌شود که باید در آن «نوع ارز دیجیتال»، «مقدار» و «آدرس کیف پول مقصد» را وارد نمایید. پس از وارد کردن مقادیر نامبرده، با کلیک روی «Confirm» واریز ارز دیجیتال از صرافی به کیف‌ پول موردنظر شما انجام خواهد شد.

توجه داشته باشید که برای انتقال ارزهای دیجیتال، باید به کارمزد انتقال آن‌ها توجه داشته باشید. کارمزد انتقال برخی از کوین‌ها و توکن‌ها از برخی دیگر بیشتر است. همچین در وارد کردن آدرس کیف‌پول مقصدتان هم دقت کنید. چراکه اگر یک کاراکتر را اشتباه وارد کنید، دارایی‌های شما به ناکجاآباد ارسال می‌شوند. البته اگر شما دانش مالی خود در زمینه آموزش سرمایه گذاری در ارز دیجیتال را ارتقا دهید، می‌توانید با کارمزد تمام شبکه‌های رمزارزی آشنا شده و نهایت دقت را برای واریز و برداشت ارز دیجیتال از صرافی‌ها داشته باشید.  

طبیعتاً با طی کردن مراحلی که در این مطلب عنوان کردیم، به راحتی می‌توانید در صرافی‌های کوینکس و کوکوین ثبت‌نام نمایید. اما برای این که بتوانید سرمایه گذاری کارآمدی در آن‌ها داشته باشید و از خرید و فروش‌های خود سود بگیرید، باید تحت آموزش سرمایه گذاری در ارز دیجیتال قرار بگیرید. خوشبختانه آموزش سرمایه گذاری در ارز دیجیتال در داخل کشورمان به خوبی امکان‌پذیر است. وب سایت «دلفین وست» یک بستر ایرانی غنی و به‌روز از آموزش‌های رمزارزی است. شما می‌توانید با شرکت در دوره‌های آموزشی کار باصرافی کوکوین دلفین وست، سطح دانش مالی خود در این زمینه را بالا ببرید. اگر پیگیر آموزش‌ها باشید، حتماً می‌توانید با تبدیل شدن به یک تریدر حرفه‌ای، سودهای خوبی از مبادله ارزهای دیجیتال به دست آورید.

تفاوت اوراق قرضه با مشارکت و سهام چیست؟

>>> تاریخ انشتار پست :1400/11/17

 
تفاوت اوراق قرضه با سهام
تفاوت اوراق قرضه با مشارکت

شاید تا به حال اصطلاحاتی چون اوراق مشارکت، اوراق قرضه، اوراق سهام و مواردی این‌چنینی را شنیده باشید. دقت داشته باشید که همه این موارد ابزارهایی برای تامین منابع مالی به حساب می‌آیند؛ اما با یکدیگر تفاوت‌هایی نیز دارند. آشنایی شما با این دسته از تفاوت‌ها سبب می‌شود که بتوانید تصمیمات بهتری را در راستای سرمایه‌گذاری بگیرید. در ادامه مقاله تفاوت اوراق قرضه ومشارکت و تفاوت اوراق قرضه با سهام را برای شما ذکر خواهیم کرد تا از آن‌ها مطلع شوید و بهترین تصمیم‌ها را در۳۳ این راستا بگیرید.

اوراق قرضه چیست؟

اوراق قرضه در واقع به ورق‌هایی گفته می‌شود که مبلغی را به صورت وام و با بهره تعیین می‌کنند. البته باید متذکر شد که علاوه بر بهره و سود مسائل دیگری نیز برای این اوراق تعیین می‌شود؛ اما نکته اصلی تفاوت اوراق قرضه با سهام یا تفاوت اوراق قرضه با مشارکت است. همان‌طور که می‌دانید تمام این موارد نوعی ابزار برای تامین امور مالی هستند و شما می‌توانید از آن‌ها متناسب با شرایط گوناگون استفاده کنید.

ویژگی‌های در نظر گرفته شده برای اوراق قرضه

فردی که اوراق قرضه را در اختیار دارد، در واقع بستانکاران شرکت به حساب می‌آید. از همین جهت حق دریافت اصل مبلغ و بهره آن را دارد. دقت داشته باشید که دارنده اوراق قرضه مالکیتی در شرکت ندارد و از همین جهت از سودی که به سهامداران پرداخت می‌شود بی‌بهره خواهد ماند.

که برای صاحبان اوراق قرضه در نظر گرفته شده است

افرادی که صاحب اوراق قرضه هستند، حقوقی را برای خود می‌بینند. از جمله این حقوق می‌توان به حق دریافت مبلغی که در اوراق قرضه تعیین شده است اشاره کرد. مورد دوم حق دریافت بهره است که میزان آن باید در اطلاعیه مربوط به اوراق ذکر شده باشد. همچنین اگر اوراق قرضه از جمله اوراق مرکب باشند، فرد می‌تواند آن‌ها را به سهم شرکت یا اوراق دیگر تبدیل کند.

تفاوت اوراق قرضه و مشارکت

در ادامه مطلب به توضیح تفاوت بین اوراق قرضه و اوراق مشارکت خواهیم پرداخت.

تفاوت اول

اولین تفاوت اوراق قرضه با مشارکت را می‌توان این موضوع در نظر گرفت که اوراق قرضه در ایران منتشر نمی‌شود. باید متذکر شد که در حال حاضر این اتفاق نمی‌افتد، اما در سال‌های پیش اوراق قرضه یک ابزار بدهی میان مدت یا بلند مدت بود که دولت‌ها و شرکت‌ها برای تامین منابع مالی آن را صادر می‌کردند.

حال شاید برای شما سوال پیش آید که چرا این نوع از اوراق دیگر در ایران منتشر نمی‌شود که در پاسخ باید گفت ماهیت اوراق قرضه با سیستم‌های بانکی اسلامی تطابق ندارند و همین موضوع سبب شده است که دیگر اوراق قرضه مورد معامله قرار نگیرند. توجه داشته باشید که در بسیاری از کشورهای جهان این نوع از اوراق در حال استفاده است و بسیاری از شرکت‌ها و سازمان‌ها آن‌ها را صادر می‌کنند. همچنین باید متذکر شد که در راستای کارکرد، اوراق قرضه و مشارکت به یکدیگر نزدیک هستند؛ اما نمی‌توان گفت که کاملا و ۱۰۰% شبیه‌اند، چرا که تفاوت‌هایی نیز میان آن‌ها وجود دارد.

تفاوت دوم

مورد دوم که از تفاوت اوراق قرضه و مشارکت به حساب می‌آید، محل به‌کارگیری آن‌ها است. دقت داشته باشید که برای وام‌گیرنده در راستای اوراق قرضه هیچ محدودیتی در نظر نگرفته شده است و آن‌ها می‌توانند از مبلغی که به دست آورده‌اند در هر فعالیتی استفاده کنند. به طوری که افراد می‌توانند در فعالیت‌های غیرقانونی نیز از آن‌ها بهره بگیرند. در حالی که اوراق مشارکت به این شکل نیستند و باید در راستاهای مشخص شده چون طرح‌های عمرانی، تولیدی، صنعتی و خدماتی مورد استفاده قرار گیرند.

تفاوت سوم

تفاوت سوم اوراق قرضه با مشارکت در تفاوت پرداخت سود است. در راستای اوراق قرضه میزان سود یا بهره در ابتدا مشخص می‌شود؛ در حالی که برای اوراق مشارکت شرایط این‌چنین نیست و میزان سود و بهره در پایان طرح بیان می‌شود و فرد باید مبلغ تعیین شده را بپردازد.

از دیگر تفاوت اوراق قرضه و مشارکت پرداخت سود تضمین شده است؛ به صورتی که در اوراق مشارکت سود موردنظر به صورت تضمین شده پرداخت می‌شود و تا پایان سرمایه‌گذاری در فواصل زمانی‌های مشخص این سود دریافت می‌شود. همچنین به عنوان نکته آخر باید توجه داشته باشید که ناشران در نظر گرفته شده برای اوراق قرضه در بازارهای جهانی بر اساس ریسک‌پذیری در سرمایه ‌گذاری رتبه‌بندی می‌شوند. دقت کنید که اوراق قرضه از نوع دولتی به‌طور معمول کم ریسک‌ترین نوع اوراق به حساب می‌آید و بهره پایین برای آن در نظر گرفته شده است. در حالی که در مقابل اوراق قرضه مربوط به شرکت‌های خصوصی قرار دارند. این دسته از اوراق بر اساس ریسک‌پذیری در بورس در رتبه بالاتری قرار می‌گیرند؛ همچنین این موضوع واضح است که شرکت‌هایی با ریسک‌پذیری بالاتر، نرخ بهره بیشتری نیز دارند و احتمال نکول آن‌ها نیز بیشتر خواهد بود.
تفاوت اوراق مشارکت و سهام

اوراق مشارکت و سهام نیز دو مورد دیگر از منابع تامین کننده مالی به حساب می‌آیند که شرکت‌ها و سازمان‌ها از آن‌ها استفاده می‌کنند. دقت داشته باشید که این دو نوع از اوراق با یکدیگر تفاوت‌هایی دارند که آن‌ها را نیز برای شما ذکر خواهیم کرد تا از آن‌ها مطلع شوید.

تفاوت اوراق مشارکت و سهام

اوراق مشارکت در واقع یک نوع بدهی به حساب می‌آید که افراد در راستای یک سازمان و شرکت دریافت می‌کنند و پس از مدت زمان معینی این طرح به پایان می‌رسد و اصل پول و سود تضمین شده توسط فرد دریافت می‌شود. همچنین باید بدانید که اوراق مشارکت که نوعی ابزار تامین مالی به حساب می‌آید بر مبنای بدهی است در صورتی که سهام این‌چنین نیست و بر پایه سرمایه است. تنها شباهت این دو نوع از ابزار را می‌توان تامین مالی برای کسب‌وکارها و شرکت‌ها در نظر گرفت.

دیگر تفاوت اوراق مشارکت و سهام را می‌توان در داشتن حق رای در نظر گرفت. به طوری که سهامداران یک شرکت و سازمان می‌توانند در برخی از موضوعات دخالت کنند و نظر بدهند؛ در حالی که افراد دارای اوراق مشارکت از چنین حقی بی‌بهره هستند.

کدام یک از ابزارهای تامین مالی در شرایط بحرانی اولویت دارند؟

یکی از موضوعاتی که امکان دارد به شما سوال به وجود آورد، این است که در مواقع بحرانی و زمان ورشکستگی کدام یک از موارد یعنی سهام یا اوراق مشارکت در اولویت قرار دارند و به درد می‌خورند؟ باید متذکر شد که اوراق مشارکت در چنین شرایطی اولویت دارند؛ چرا که جزو بستانکاران آن شرکت یا واحد تجارت به حساب می‌آیند. از همین جهت در اولویت قرار می‌گیرند.

تفاوت اوراق قرضه با سهام

اوراق قرضه با سهام نیز تفاوت‌هایی دارند. مسلما می‌دانید که هر دو مورد از ابزارهای تامین مالی به حساب می‌آیند؛ اما دقت داشته باشید که هر کدام از آن‌ها را می‌توان در برخی از شرایط استفاده کرد. برای پی بردن به زمینه‌های استفاده از این دو ابزار مالی، باید از تفاوت اوراق قرضه با سهام مطلع باشید.

تفاوت اوراق قرضه با سهام

بر اساس ماده ۵۴ قانون تجارت، خرید اوراق قرضه همانند پذیره‌نویسی سهام یک اقدام و عمل تجارتی نیست که این موضوع اولین تفاوت اوراق قرضه و سهام به حساب می‌آید. دومین تفاوت اوراق قرضه با سهام را می‌توان این موضوع در نظر گرفت که سهام جزوی از سرمایه شرکت به حساب می‌آید، در حالی که اوراق قرضه این‌چنین نیست و در واقع بدهی شرکت در نظر گرفته می‌شود. مورد بعدی که دیگر تفاوت اصلی اوراق قرضه با سهام محسوب می‌شود، حق شرکت در مسائل مربوط به شرکت و سازمان است. دقت داشته باشید که فرد صاحب اوراق قرضه از چنین حقی برخوردار نیست، یعنی نمی‌تواند در راستای مسائل مربوط به اداره شرکت نظر دهد. در حالی که فرد سهامدار چنین حقی را دارد، چرا که بستانکار شرکت به حساب می‌آید و می‌تواند در رابطه با برخی از مسائل اظهار نظر داشته باشد.

سخن پایانی

همان‌طور که مطالعه کردید در این مقاله به بررسی تفاوت اوراق قرضه با سهام و همچنین تفاوت اوراق قرضه با مشارکت پرداختیم. دقت داشته باشید که تفاوت‌های دیگری نیز میان دیگر انواع ابزارهای تامین مالی نیز وجود دارد. برای مثال باید متذکر شد که اوراق مشارکت با اوراق اجاره یا اسناد خزانه و سپرده‌های بانکی تفاوت دارد. در حالی که همه آن‌ها برای شرکت‌ها و سازمان‌ها مبلغی را فراهم می‌آورند.