بهترین نرم افزار ترید ارز دیجیتال

>>> تاریخ انشتار پست :1400/1/16

تریدرها در بازارهای مالی نظیر فارکس و حتی در برخی مواقع که سهام ها نوسانات بیشتری دارند در بازار نیز از نوسانات قیمت استفاده می کنند و سود می برند . تریدرهای حرفه ای بسیار مشتاق هستند که در بازارهایی که درگیر نوسانات زیاد هستند ، ترید کنند . با افزایش یافتن قیمت بیت‌کوین ، به تدریج تریدرها هم توجه بیشتری به این ارز دیجیتال می‌کنند . نوسانات بسیار زیادی که در قیمت بیت‌کوین وجود دارد و موارد دیگری که موجب جذاب شدن این ارز می شود از قبیل وجود پلتفرم‌های معاملاتی گوناگون نظیر Kraken ، Bitfinex ، BitMEX ، Bitstamp و … موجب گردیده است که معاملات بیت‌کوین بسیار پرسود و پر رونق شود .
در این مقاله می خواهیم به معرفی یک نرم‌افزار معاملات خودکار بیت‌کوین برای تریدرهای حرفه‌ای بپردازیم .

بهتربن نرم افزار ترید ارز دیجیتال

این ربات معاملات بیت‌کوین به اسم haasbot ، نرم‌افزاری است که بر روی رایانه شما قابل نصب می باشد یکی از بهترین نرم افزارهای ترید ارز دیجیتال است که شما با متصل شدن به پلتفرم‌های معاملاتی زیر ، می توانید به طور خودکار معاملات بیت‌کوین را انجام دهید :
Bitfinex
BitMEX
Bitstamp
Bittrex
BTCC
wex.nz
CEX.IO
C-Cex
Gemini
Huobi
Kraken
Poloniex
OKCoin
kucoin
و

 

خصوصیات مهم ربات haasbot

ربات Haasbot با به روزترین تکنولوژی‌ها ، بهترین ابزارها را در دسترس شما قرار می دهد تا به هر طریقی که دوست دارید معامله کنید و سرمایه خودتان را در این بازار با نوسان بسیار جدید حفظ کنید . ربات Haasbot به صورت یک جعبه‌ ابزار همه‌کاره عمل می کند و طراحی آن به صورتی انجام شده که بتوانید بیشترین سود را از معاملات بیت‌کوین ببرید .

به روز رسانی های پی در پی

مکررا به روزرسانی هایی برای Haasbot عرضه می شود تا ویژگی های تازه ای به آن اضافه شود . اندیکاتورهای جدید ، اقدامات جدید برای جلوگیری از ضرر ، صرافی‌های جدید و جفت‌ارزهای جدید به این نرم‌افزار معاملاتی اضافه می‌گردند . همینطور این اجازه به کاربران تازه داده می‌شود که نسخه‌های بتای نرم‌افزار را امتحان کنند و نظرات خود را در این خصوص بیان کنند .

پشتیبانی

در صورتی که دچار مشکل شدید یا اینکه در مورد استفاده از ویژگی خاصی از نرم‌افزار سوالی ذهنتان را مشغول کرد ، به احتمال زیاد در قسمت سوالات متداول و راهنمای سایت ، می توانید به پاسخ‌ها دسترسی داشته باشید . اگر پاسخ را پیدا نکردید ، می‌توانید از طریق چت کردن با بقیه ی کاربران در فروم به پاسخ دست یابید و یا با پشتیبانی تماس بگیرید .

 

عملکردهای ربات معاملات خودکار بیت کوین

در ادامه این مقاله درباره ی ویژگی‌های این ربات به طور مختصر صحبت می کنیم .

داشتن معاملات 24 ساعته طی 7 روز هفته

طراحی این ربات به صورتی می باشد که طی  24 ساعت در شبانه‌روز ، 7 روز هفته و 365 روز سال در حال انجام کار باشد . نرم‌افزار معاملاتی بیت‌کوین Haasbot با کمترین منابع سخت‌افزاری مشغول به کار است و حتی می‌توانید آن را در پس زمینه ی رایانه خود تا هر وقت که می خواهید باز نگه‌دارید .

به دست آوردن سود از آربیتراژ

شما می‌توانید با استفاده از ربات آربیتراژ که در نرم‌افزار معاملات خودکار بیت‌کوین Haasbot قرار دارد ، از اختلاف قیمت بیت‌کوین و جفت‌ارزهای دیجیتال در سایت‌های معاملاتی سود ببرید .

حفاظت از سرمایه

می توانید این ربات را به گونه ای تنظیم کنید که اگر رویدادی رخ داد ، به صورت اتوماتیک خرید یا فروش را انجام دهد . به عنوان مثال می‌توانید تنظیم کنید در صورتی که قیمت بیت‌کوین 1 درصد افت داشت ، از بازار خارج گردد تا بتوانید در قیمت پایین‌تری مجددا وارد بازار شوید .

پشتیبانی کردن از بقیه ی ارزهای دیجیتال

ربات Haasbot در پلتفرم های معاملاتی ، بالغ بر 500 ارز دیجیتال دیگر را پشتیبانی می‌کند . دارا بودن این ویژگی بدان معناست که می‌توانید قدرت ربات معاملات بیت‌کوین ، ربات آربیتراژ و ربات ثبت سفارش را برای ارز مورد نظرتان تنظیم نمایید . به این شکل می‌توانید از افزایش قیمت بزرگی که در ارزهای دیجیتال دیگر اتفاق می افتد سود کسب کنید .

صفحه دیده‌بان بازار

صفحه دیده‌بان بازار (Marketview Page) ، توانایی اجرایی کردن ابزارهای تحلیل تکنیکال ، معاملات دستی ، مشاهده اندیکاتورها و حتی مشاهده چندین بازار را به طور همزمان در دسترس شما قرار می دهد .

ربات‌های که سفارشات دلخواه را ثبت می کنند .

این ربات‌ ها ، نوعی از ربات‌های بیت‌کوین می باشند که می‌توانند برای سناریوهای گوناگون ، شخصی سازی گردند . به عنوان مثال می‌توانید این دستور را  به ربات بدهید هنگامی که قیمت بیت‌کوین به پایین‌تر از 15000 دلار رسید آنرا بخرد و در صورتی که قیمت به بیشتر از 16000 دلار رسید آنرا به فروش برساند .

اعمال اقدامات محافظتی

علاوه بر اینکه می توانید معاملات را مطابق اندیکاتورها و سایر اقداماتی که برای حفظ امنیت سرمایه‌تان وجود دارد ، انجام دهید ، ارسال سفارشات از طریق ربات Haasbot را می‌توانید به گونه ای تنظیم کنید که اگر اتفاق خاصی افتاد ، کارمزد معاملات را حفظ کند .

توانایی برنامه‌نویسی

برای نوشتن ربات هایی که به طور کامل شخصی سازی شدند ، می‌توانید از فریم‌ورک ربات Haasbot ، از زبان برنامه‌نویسی #C استفاده کنید .

منبع: اکادمی هلاکویی

 

خط روند در تحلیل تکنیکال

>>> تاریخ انشتار پست :1400/1/6

تحلیل تکنیکال بر اساس حرکت قیمت ها شکل میگیرد؛به همین علت  استفاده از خطوطی که برای شناسایی روند و تأیید آن  لازم است، برای ما مهم است. خط روند، خط مستقیمی است که دو یا چند نقطه قیمت را به هم متصل می کند و سپس در آینده گسترش می یابد و به عنوان یک خط حمایت یا مقاومت عمل می کند. بسیاری از قوانین مورد استفاده  در سطوح حمایت و مقاومت را می توان در خطوط روند نیز به کار برد. مهم است که شما قبل از ادامه کار ، تمام مفاهیم ارائه شده در قسمت  حمایت و مقاومت ما را درک کنید.

 

خط روند

          خط روند نماد همان خط حرکت کلی نماد ماست. پس میتوان خط روند در تحلیل تکنیکال را به صورت زیر تعریف کرد:

 

به طور ساده روند جهت حرکت قیمت در بازار را نشان می دهد. نمودار قیمت یک سهم هیچ وقت در یک خط راست و یا در یک جهت خاص حرکت نمی کند.تغییرات قیمت سهم به صورت یک سری حرکات زیگزاگ مشخص می شود. این زیگزاگ ها همانند یکسری موج های پی در پی می باشند که شامل موج های صعودی و نزولی می باشند.

برآیند حرکات این موج های صعودی و نزولی روند حرکتی قیمت سهم را نشان می دهد که شامل روند های صعودی و نزولی و خنثی می باشد.

روند ها از لحاظ زمانی به سه دسته کوتاه مدت بلند مدت و میان مدت تقسیم می شوند. هرچه روند بلند مدتی تر در نظر گرفته شود از اعتبار بالاتری برخوردار است.

خط روند صعودی ( Up Trend )

خط روند صعودی خطی با شیب مثبت است که از متصل کردن دو یا چند نقطه مینیمم تشکیل میشود. در خط روند صعودی دقت کنید که نقطه مینیمم دوم باید بالاتر از مینیمم اول باشد تا شیب‌خط مثبت شود.به تصویر بالا دقت کنید. همانطور که میبینید هر کف بالاتر از کف قبلی است و خط روند صعودی از به هم وصل کردن نقاط مینیمم آن بدست می‌آید.لازم به ذکر است که خط روند صعودی شبیه به یک خط حمایت عمل می کند و زمانی که خط روند صعودی شکسته شود به احتمال زیاد روند قیمتی تغییر پیداخواهد کرد.

نکته:

زمانی که روند قیمتی یک سهم صعودی است بهترین کاری که میتوانید انجام دهید خریدن سهم و نگهداری سهم تا زمانی که پایان روند صعودی را تشخیص دهید می باشد.همانطور که در تصاویر بالا مشاهده میکنید با وصل کردن نقاط کمینه قیمتی به یکدیگر به یک خط با شیب مثبت می رسیم که به این خط ٬ خط روند صعودی میگویند. این خط نمایانگر حساس بودن قیمت سهم به این سطح از قیمت است. یعنی هر بار قیمت سهم به این خط نزدیک می شود به آن واکنش نشان داده و ممکن است دو باره در فاز صعودی قرار بگیرد.اعتبار این خط به عواملی مانند شیب خط ٬حجم معاملات در زمان برخورد به خط روند ٬بازه زمانی (بلند مدت بودن بررسی خط روند در تحلیل ها) و تعداد برخورد ها بستگی دارد.

 

خط روند نزولی ( Down Trend )

خط روند نزولی خطی با شیب منفی است که از متصل کردن دو یا چند نقطه ماکزیمم تشکیل میشود. در خط روند صعودی دقت کنید که نقطه ماکزیمم دوم باید پایین تر از ماکزیمم اول باشد تا شیب‌خط منفی شود.به تصویر زیر دقت کنید. همانطور که میبینید هر سقف پایین تر از سقف قبلی است و خط روند نزولی از به هم وصل کردن نقاط ماکزیمم آن بدست می‌آید. لازم به ذکر است که خط روند نزولی شبیه به یک خط مقاومت عمل می کند و نشان­دهنده افزایش در عرضه خالص علی­رغم افت قیمت سهم می باشد و زمانی که خط روند نزولی شکسته شود به احتمال زیاد روند قیمتی تغییر پیدا خواهد کرد.

نکته:

زمانی که روند قیمتی یک سهم نزولی است بهترین کاری که میتوانید انجام دهید فروش سهم و منتظر ماندن تا زمانی که پایان روند نزولی را تشخیص دهید می باشد و سپس اقدام به خرید سهم کنید

 

برای رسم این خط به جای وصل کردن کمینه قیمتی باید بیشینه قیمتی را به هم وصل کنید. بعد از وصل کردن این نقاط با استفاده از یک خط به یکدیگر به خطی با شیب منفی خواهیم رسید که بیانگر خط روند نزولی می باشد.

 

در این خط نیز همانند خط روند صعودی عواملی مانند تعداد برخورد٬ شیب خط٬ بررسی خط روند در بلند مدت و حجم معاملات در اعتبار آن اثر گذار است.

 

اعتبار خط روند چگونه سنجیده می شود؟

اعتبار خط روند به عوامل متعددی ارتباط دارد که در ادامه بخشی از این عوامل را برایتان معرفی میکنیم:

 

شیب خط روند

هرچقدر شیب این خط بیشتر باشد اعتبار آن روند در پایداری کمتر است و احتمال شکست آن وجود دارد. شیب ۴۵ درجه در تحلیل ها شیبی مناسب و معتبر تلقی می شود.

 

بازه زمانی بررسی سهم

شما باید این نکته مهم را در نظر بگیرید که روند به بازه زمانی بررسی سهم بستگی دارد.برای مثال سهم X ممکن است در بازه زمانی سه ماه اخیر نزولی باشد در حالی که در بازه زمانی یک ساله صعودی باشد و نزولی که در سه ماه اخیر داشته صرفا یک اصلاح بوده باشد.به همین دلیل خط روند های بلند مدت اعتبار بیشتری دارند.

شرایط شکست خط روند

شرایط شکست خط روند به عوامل متعددی بستگی دارد به عبارت دیگر هر شکستی در خط روند یک شکست معتبر و یا مهم محسوب نمی شود بلکه شکست زمانی معتبر است که موارد زیر را داشته باشد:

 

۱حجم معاملات در زمان شکست

حجم معاملات در زمان شکست باید بالاتر از میانگین روز های دیگر سهم باشد. اگر در زمان شکست حجم معاملات پایین باشد احتمال دارد قیمت دو باره به روند حرکت قبلی خود بازگردد و این شکست از نوع فیک (شکست دروغین) باشد.

 

اگر شکست با حجم بالایی رخ بدهد نشان دهنده این است که افراد زیادی این خط را به عنوان حمایت یا مقاومت قوی قبول دارند و حالا که شکسته شده این افراد در این ناحیه معاملات زیادی را انجام میدهند.

 

۲کندل بزرگ و یا شکاف قیمتی

یکی دیگر از موارد بسیار مهم میزان تغییر قیمت در زمان شکست می باشد. هرچقدر درصد تغییر قیمت بیشتر باشد آن شکست معتبر تر محسوب می شود. البته اگر این شکست با شکاف قیمتی  (Gapهمراه باشد اعتبارش بسیار بالاتر است.

 

۳همراه بودن شکست با یک الگو

اگر شکست با یک الگو همراه باشد آن شکست اعتبار بالاتری دارد و باید بیشتر مورد توجه قرار بگیرد. برای مثال وقتی نمودار سهم در انتهایی یک الگوی بازگشتی از نوع سروشانه سقف می باشد اگر نمودار قیمت خط گردن را با قدرت بالایی بشکند آن شکست اعتبار بالاتری دارد.

 

۴اعتبار خط روند شکسته شده بالاست یا پایین

هرچقدر اعتبار خط روند بالاتر باشد شکست آن نیز اعتبار بالایی دارد. یعنی اگر یک خط روند که اعتبار بالایی دارد شکسته شود ٬ آن شکست از نو فیک نیست و یک شکست واقعی می باشد و نشان دهنده تغییر روند در حرکت قیمت سهم است.

 

منبع: یادبده