معرفی تور اسپانیا

>>> تاریخ انشتار پست :1400/12/26

تور اسپانیااسپا نیا  به­ عنوان سرزمین سیستا نیز شناخته می­شود و هرساله افراد بسیاری از کشورهای مختلف جهت بازدید از این کشور اقدام به دریافت ویزا و سفر به اسپانیا می­ کنند. آرام بودن جریان زندگی در اسپانیا و امتداد آن تا دیروقت باعث شده این کشور اروپایی شهرت جهانی به دست بیاورد و اغلب افرادی که وارد این کشور می­شوند در ابتدا از ساعت کاری موجود کمی احساس ناامیدی خواهند کرد. البته اقامت و زندگی در اسپانیا باعث می ­شود افراد خارجی با ریتم زندگی در این کشور آشنا شده و بتواند خود را با آن وفق دهند.

آرامش موجود در اسپانیا باعث می­شود افراد برای تعداد دفعات متوالی نسبت به بازدید از این کشور اقدام نمایند.  سفر به اسپانیا  مستلزم آشنایی با قوانین و شرایط زندگی در این کشور اروپایی است که باعث می­شود افراد با آگاهی بیشتری این کار را انجام دهند. وجود مناظر طبیعی و زیبا به همراه شور و هیجانی که در شهرهای بزرگ وجود دارد موجب شده تا متقاضیان بسیاری قصد سفر به اسپانیا را داشته باشند.


آب­ وهوای اسپانیا

وجود تنوع در آب ­وهوای اسپانیا این کشور را به یکی از مقاصد ایده­ آل برای سفر و زندگی تبدیل کرده است. حدود 13 نوع آب­ وهوا در اسپانیا وجود دارد که این کشور را به یکی از کشورهای متنوع از نظر اقلیم آب­ وهوایی تبدیل نموده و در سطح بین ­المللی جایگاه دهم را به آن اختصاص داده است. در برخی از مناطق و شهرهای اسپانیا آب­ وهوای مدیترانه­ ای وجود دارد که باعث می­شود تابستان­هایی گرم و خشک داشته باشد اما زمستا ن­ها دمای هوا بیشتر است. شبه ­جزیره ای بری یکی از مناظقی است که دارای آب­وهوای مدیترانه ­ای است.

در بخش ­های شکالی اسپانیا آب­ وهوای اقیانوسی مشاهده می ­شود و در بخش ­های کوهستانی این کشور می ­توان آب ­وهوای مدیترانه ­ای را با اقلیم قاره­ ای مشاهده کرد. بخش­های جنوب شرقی اسپانیا دارای آب­ وهوای نیمه خشک بوده که موجب شده پوشش گیاهی کمتری در این منطقه دیده شود.

بهترین زمان برای سفر به اسپانیا

اشخاصی که قصد سفر به اسپانیا را دارند بهتر است ماه مارس تا مه را در فصل بهار و ماه سپتامبر تا نوامبر را در پائیز به­ عنوان بهترین زمان برای سفر به اسپانیا درنظر داشته باشند. در این زمان افراد کمتری به­ عنوان گردشگر وارد اسپانیا می­شوند و می­توان بدون انتظار در صف­ های طولانی از جاذبه­ های موجود در این کشور بازدید نمود. هزینه اقامت در هتل­ ها و اقامتگاه­ ها نیز در این مدت کاهش پیدا می­کند و افراد می­توانند از  آب­ وهوای مناسب بهره­ مند شوند.

هزینه اقامت در سفر به اسپانیا

 تور اسپانیا :هزینه اقامت در اسپانیا درمقایسه با دیگر کشورهای اروپایی بسیار کمتر بوده و افرادی که هاستل­ها را برای اقامت خود انتخاب می­کنند با پرداخت مبلغ 15 یورو برای هرشب می­توانند گزینه مناسبی را پیدا کنند. البته هزینه اقامت در هاستل­ های اسپانیا باتوجه به شهری که موردنظر است متفاوت خواهد بود و گاها افراد ملزم به پرداخت مبلغ 30 یورو برای هرشب خواهند بود. اقامت در اتاق­های خصوصی هاستل­ها نیازمند پرداخت مبلغ 40 یورو است که البته این مبلغ درخصوص اجاره اتاق­های دوتخته تعیین می­شود.

رزرو هتل در اسپانیا نیز مستلزم پرداخت مبلغ 45 یورو برای هرشب است اما این مبلغ در شهرهای بزرگ با افزایش قابل ملاحظ ه­ای روبه­ رو خواهد بود.

معرفی تور اسپانیا عید

>>> تاریخ انشتار پست :1400/12/26

تور اسپانیا عید


به گزارش مجله تصویر و سرگرمی، آیا می دانید برای دریافت ویزای اسپانیا چه مدارکی را باید ارائه دهید یا صدور ویزا چه مدت طول می کشد؟ بهترین زمان سفر به اسپانیا چه فصلی است؟ در این مطلب به سوالات شما پاسخ خواهیم داد.

راهنمای سفر به اسپانیا

لذت بخشترین تجربه سفر را باتور ارزان تور اسپانیا عید    رز آبی تجربه کنید. برای یافتن تورهای لحظه آخری، برنامه سفرهای مقرون به صرفه و دریافت راهنمایی از مسافران قدیمی با ما همراه باشید.

زیبا، پرجنب وجوش و البته سحرانگیز، اسپانیا مقصد ی ست که هیچ گردشگری را ناامید نمی نماید. کشوری که از پس تمامی بحران ها و چالش های تاریخی برآمده وامروزه به جرات می توان گفت شادترین ساکنین جهان را دارد که بسیار صمیمانه گردشگران سرار جهان را به دیدن شگفتی های کشورشان دعوت می نمایند. اگر شما نیز را برای تعطیلات بهاری و یا تابستانی خود انتخاب نموده اید بهتر است مطلب راهنمای سفر به اسپانیا را مطالعه کنید.

چگونه ویزای اسپانیا بگیریم؟

اسپانیا از کشورهای عضو حوزه شینگن است و گردشکرانی که می خواهند به این کشور سفر نمایند بایستی به وسیله دفتر نماینده سفارت اسپانیا در ایران (BLS) برای دریافت اقدام نمایند.

اولین قدم در دریافت تهیه مدارک مورد احتیاج برای سفارت است. در قدم دوم بایستی برای تحویل مدارک و انجام انگشت نگاری از سفارت وقت بگیرید. (بهتر است این کار را به وسیله آژانس های هواپیمایی معتبر انجام دهید). سپس متقاضی بایستی در روز معین شده از طرف سفارت در دفتر BLS حضور پیدا نموده و در نهایت جواب ویزا در مدت 14 الی 30 روز کاری آماده می گردد.

مدارک لازم جهت دریافت ویزای اسپانیا

اصل پاسپورت با 6 ماه اعتبار از زمان خروج از کشور با امضا شخص مسافر.دو قطعه عکس 4*3 رنگی، تمام رخ با زمینه سفید، حداکثر برای 6 ماه اخیر (عکس با گذرنامه یکی نباشد)اصل شناسنامه و ترجمه از کلیه صفحات آن-اصل گواهی حساب بانکی با مهر و امضا بانک فقط به زبان انگلیسی (با مانده حساب بالای 700.000.000 ریال)اصل و ترجمه سند مالکیت به نام مسافر (چنانچه خانواده باشند سند مالکیت به نام سرپرست خانواده کافی است)اصل و ترجمه مدارک شغلی

-پزشکان : پروانه مطب یا حکم کارگزینی از بیمارستان، پروانه دائم پزشکی، کارت نظام پزشکی

- وکلا : پروانه وکالت

مشاغل دولتی : حکم کارگزینی، آخرین فیش حقوقی و یا نامه از سازمان مربوطه با ذکر مدت اشتغال، سمت و میزان حقوق دریافتی و سابقه بیمه تأمین اجتماعی با مهر سازمان

بازنشسته ها: حکم بازنشستگی و آخرین فیش حقوقی

مشاغل غیردولتی: گواهی اشتغال به کار از شرکت مربوطه به همراه فیش حقوق و سابقه بیمه تأمین اجتماعی با مهر سازمان

در صورت خویش فرما بودن: جواز کسب/آخرین آگهی تغییرات

معلمان، اساتید و اعضا هیئت علمی: اصل حکم کارگزینی یا گواهی اشتغال به کار به همراه فیش حقوق و سابقه بیمه تأمین اجتماعی با مهر سازمان

دانش آموزان و دانشجویان: اصل و ترجمه نامه اشتغال به تحصیل

جهت دانش آموزانی که در سال تحصیلی قصد سفر دارند، علاوه برنامه اشتغال به تحصیل، ارائه اصل و ترجمه رضایت نامه از مدیریت مدرسه با ذکر تاریخ سفر الزامی است.برای فرزندان زیر 18 سال که بدون همراهی یکی از والدین سفر می نمایند رضایت نامه محضری الزامی است و احتیاج به ترجمه اسپانیایی و تائید دادگستری دارد.اصل و ترجمه مدارک شغلی و اقتصادی همسر برای خانم های خانه دار.تمامی مدارک باید به زبان اسپانیایی و به صورت رسمی ترجمه گردد.اطلاعات ضروری که قبل از سفر به اسپانیا باید بدانید

طول پرواز: حدودا 6 ساعت و 30 دقیقه

اختلاف ساعت: 2:30 -

واحد پول: یورو

زبان رسمی: اسپانیایی

پیش شماره: 34+

شماره تماس با پلیس: 102

شماره تماس با اورژانس: 112

آداب و رسوم

اسپانیا را به سرزمین ماتادورها و فلامنکو می شناسند. کشوری که سالانه میزبان شادترین فستیوال های محلی و جهانی است. با اینکه اسپانیا در طول تاریخ بارها مورد هجوم اقوام مختلف قرار گرفته و حتی به تصرف درآمده است اما مردم آن تسلیم نشده و امروزه این فرهنگ غنی اسپانیایی است که همچنان بر این کشور حکومت می نماید. انواع فستیوال ها، پایکوبی اعتراضی فلامنکو و حتی غذاهای محلی اسپانیا که شهرت جهانی پیدا نموده اند همه وهمه عشق اسپانیایی ها به کشورشان را بازگو می نماید.

بهترین زمان سفر

اسپانیا مانند بسیاری از کشورها دارای آب وهوای گرم و معتدل در نیمه اول سال و سرد و بارانی در نیمه دوم سال است و از آنجا که این کشور علاوه بر جاذبه های تاریخی سواحل بسیار زیبا و رویایی دارد تابستان را به طور قطع می توان بهترین زمان سفر به اسپانیا برای لذت بردن از سواحل و تفریحات ساحلی دانست. اما نباید این موضوع را فراموش کرد که به دلیل استقبال گردشگران در تابستان از شهرهای بارسلون، مادرید و سواحل قیمت تورهای اسپانیا از همواره گرانتر است. بنابراین با در نظر دریافت 2 فاکتور قیمت و آب وهوا فصل بهار و اوایل پاییز بهترین زمان برای سفر به اسپانیا هستند.

هزینه های سفر

هزینه های سفر به اسپانیا نسبت به سایر کشورهای اروپایی ارزان تر است. برای شرح بیشتر هزینه ها را به سه بخش غذا، حمل و نقل و تفریحات تقسیم بندی می کنیم. هزینه های غذا با توجه به انتخاب شما بین 7 تا 40 یورو است. هزینه یک وعده غذا در فست فود 7تا 13 یورو و هرینه صرف غذا در رستوران های شیک از 27 یورو آغاز می گردد.

برای حمل و نقل نیز می توانید از مترو بهره ببرید. بلیط های مترو بسته به راستا بین 1 تا 3 یورو هستند. هزینه تاکسی هم با تاکسی متر محاسبه شده و البته به دلیل گران بودن کمتر مورد اتستقبال قرار می گیرند.

ورودی موزه ها بین 2 تا 14 یورو است و بلیط بعضی از تفریحات آبی به 45 یورو هم می رسد.

حمل ونقل شهری در بارسلون و مادرید

کشور اسپانیا یکی از پیشرفته ترین سیستم حمل و نقل در اروپا را دارد. از این رو نگرانی گردشگران بابت گشت های شهری را به طور کامل رفع نموده است. مترو، اتوبوس و تاکسی سیستم حمل ونقل عمومی در 2 شهر بارسلون و مادرید را تشکیل می دهند. ایستگاه های مترو تمامی نقاط شهر و البته اماکن گردشگری را پوشش می دهند و ارزان ترین و بهترین راه برای گشت وگذار به شمار می فرایند.

البته اگر هزینه برایتان اهمیتی ندارد می توانید از تاکسی بهره ببرید. تاکسی ها گران ترین وسیله های حمل و نقل هستند، هزینه های آن ها با تاکسی متر محاسبه می گردد و در همه جای شهر با رنگ های سفید و زرد دیده می شوند. (بلیط تهران بارسلونا)

غذاهایی که در سفر باید امتحان کنید

تست غذا در اسپانیا از لذت بخش ترین تفریحات است. این کشور را می توان بهشت خوش طعم ترین و متنوع ترین غذاهای دریایی دانست. رستوران های اسپانیا ذوق و هنرشان را با مواد غذایی ترکیب نموده و خارق العاده ترین غذاها را به گردشگران ارائه می دهند. در ادامه با نام خوشمزه ترین غذاهای این کشور آشنا می شویم.

تاپاسپیستو مانچه گوکرماکاتالاناباکالائواز چه جاذبه هایی بازدید کنیم؟

در سفر به اسپانیا می توانید خارق العاده ترین معماری های جهان را ببینید در سواحل بکر و رویایی قدم بزنید، از دیدن پایکوبی های فلامنکو با موسیقی اسپانیایی لذت ببرید، شکوه قصرهای سلطنتی را نظاره گر باشید و با خاطراتی فراموش نشدنی به خانه برگردید. (بلیط تهران مادرید)

جاذبه های گردشگری مادرید

موزه دل پرادوکاخ سلطنتیمیدان اصلی مادرید

جاذبه های گردشگری بارسلون

کلیسای ساگرادا فامیلیاموزه کازاباتیواستادیوم نیوکمپساحل بارسلون

غذای توله سگ اشپیتز چیست؟

>>> تاریخ انشتار پست :1400/12/24

اشپیتز دارای سه نوع متفاوت می باشد: 1- اشپیتز غول پیکر ، 2- اشپیتز استاندارد ، 3- اشپیتز مینیاتور، این سه نوع از هر لحاظ بجز جثه به یکدیگر شباهت دارند، رنگ مو در اشپیتز غول پیکرسفید ، قهوه ای و سیاه است حال اینکه طیف رنگی در انواع استاندارد و مینیاتور فراتر می رود، گوشها نوک تیز برافراشته و به هم نزدیک است،پوشش مو ها در سر کمتر از سایر بدن می باشد، پاها بسیار کوچک است و در بین پنجه ها دارای مو می باشد ، چشم هایش درشت و دمش حالت فر خورده دارد
خلق وخو ،شاد ، با هوش ، با نشاط و سر زنده است. به نظرمی رسد که همیشه در حال خندیدن است، عاشق پریدن و ایستادن روی پاهای عقبی اش است خصوصاً در مواقعی که قصد گرفتن چیزی را دارد، اشپیتز نیاز به توجه صاحبش دارد و علاقه دارد که صاحبش را خوشحال کند اما به هر حال این سگ به خوبی می داند که چه می خواهد و چگونه می تواند آنرا بدست آورد، معمولاً به غریبه ها ، سگهای دیگر و حیوانات پارس می کند، اشپیتز نر از سگهای هم جنس خود خوشش نمی آید، برای جلوگیری از پارس کردنش باید او را از سنین پایین منع کرد و این کار را با جدیت تمام انجام دهید، اشپیتز باید بیاموزد که رئیس شمائید و اگر نه از دستورات شما اظاعت نخواهد کرد، توچه زیاد بچه ها می تواند او را عصبی کند و اصولاً این نژاد رابظه بهتری با بزرگترها دارد،این نژاد با نمک و باهوش است اما به سادگی تعلیم پذیر نیست،توجه داشته باشید که در هنگام خرید از انتخاب سگ ترسو و عصبی خودداری کنید.


شرایط نگهداری سگ اشپیتز


شرایط نگهداری، سگهای مناسبی برای زندگی آپارتمانی هستند، در داخل خانه فعالند و یک حیاط کوچک می تواند مکان مناسبی برای آنها باشد
فعالیت بدنی، این نژاد همان قدر که به پیاده روی های طولانی با صاحبش علاقه دارد ، به جمع شدن و لمیدن کنار آتش نیز علاقه مند است،طول عمر غول پیکر: 12-13 سال ، استاندارد: 13-15 سال ، مینیاتور: 14-15 سال، آراستن، به شانه زدن منظم نیاز دارد تا موها به حالت نمدی در نیاید، بعضی از اشپیتزها به شانه زدن علاقه ندارند و شما باید از سنین پایین آنها را به این کار عادت دهید، ریزش مو در این نژاد متوسط تا زیاد می باشد، تاریخچه، به نظرمی رسد که نژاد اشپیتز نشعت گرفته از نژاد بزرگ Samoyd می باشد،این نژاد بالای 100 سال است که در آلمان بعنوان همراه و دوست انسانها شناخته شده،نوع مینیاتور آن اولین بار از منطقه Pomerania به انگلستان وارد شد اما توجه داشته باشید که مینیاتور اشپیتز از نژاد Pomeranian متفاوت می باشد، گروه سگهای غیر ورزشی - عروسکی


غذای توله سگ اشپیتز چیست؟

غذای توله سگ اشپیتز 20 روزه یا یک ماهه فقط و فقط شیر است.

در واقع توله سگ ها تا زمانی که دندان ندارند تنها غذایی که برای آن ها توصیه می شود شیر خشک می باشد

که این شیر خشک های مخصوص، در تمام پت شاپ ها به فروش می رسد.

سگ اشپیتز در چند رنگ


قیمت غذای توله سگ اشپیتز

اگر از نظر مالی در وضعیت خوبی نیستید و توان پرداخت هزینه برای شیر خشک مخصوص سگ را ندارید

از شیر خشک کم لاکتوز شماره ۱ که برای نوزادان انسان است استفاده کنید.

اما در نظر داشته باشید که هنگام درست کردن شیر خشک، شیر باید غلیظ تر از دستور نوشته شده باشد و با کمک شیشه شیر به توله سگ داده شود.


جدا کردن توله از مادر

تنها شیر دادن به توله سگ کافی نیست …

جدا کردن توله از مادر ظلم بزرگی در حق مادر و توله است و فقط شیر خوردن او را راضی نمی کند زیرا توله ها به محبت مادر هنگام شیر خوردن نیاز دارند

بنابر این شیر خشک هر قدر هم قوی باشد هیچ وقت شیر کاملی برای توله سگ نیست.


خرید غذای توله سگ اشپیتز

توله سگ تا زمانی که به طور کامل شیر نخورده باشد، هنوز آمادگی کامل برای ادامه زندگی ندارد.

از سوی دیگر تعداد دفعات شیر دادن به سگ در زمان کودکی زیاد است و برای تامین نیاز سگ حتما باید از مراکز معتبر خرید کنید، یکی از مراکز قابل اعتماد فروشگاه دیجی پت است.


شیر دادن به توله سگ اشپیتز

لازم است بدانید که توله ها تا سن 5 هفتگی به ۴ تا ۶ وعده شیر نیاز دارند.

برای شیر دادن به توله به نکات کاربردی زیر توجه کنید.

1- در زمان شیر دادن به توله سگ به هیچ وجه توله را به پشت برنگردانید.

2- برای توله از شیشه شیر مخصوص توله سگ استفاده کنید.

3- حجم هر وعده شیر بهتر است بین ۴۰ تا ۸۰ میلی لیتر باشد.

4- در هنگام شیر دادن حتما توله را داخل یک حوله بپیچید و او را بغل کنید.

5- نوک شیشه را بیش از حد لازم سوراخ نکنید.

معرفی آربیتراژ دلفین وست

>>> تاریخ انشتار پست :1400/12/24

آربیتراژ دلفین وست

آربیتراژ چیست؟ در دنیای سرمایه‌گذاری‌های جایگزین، چندین استراتژی و تاکتیک وجود دارد که می‌توانید از آنها استفاده کنید. این استراتژی‌ها اغلب با تاکتیک‌های معمول «خرید و نگهداری» که توسط اکثر سرمایه‌گذاران بلندمدت مورد استفاده قرار می‌گیرد، متفاوت و پیچیده‌تر هستند.

آربیتراژ یکی از استراتژی‌های سرمایه‌گذاری جایگزین است که می‌تواند سوددهی فوق‌العاده‌ای را در پی داشته باشد. همچنین خطراتی را به همراه دارد که باید در نظر بگیرید. برای گنجاندن موثر آربیتراژ در استراتژی سرمایه‌گذاری جایگزین خود، درک تفاوت‌های ظریف و خطرات ناشی از آن بسیار مهم است.

با سرمایه‌گذاری‌های ارزی، استراتژی معروف به آربیتراژ به معامله‌گران اجازه می‌دهد تا با خرید و فروش همزمان یک اوراق بهادار، کالا یا ارز دیجیتال، در دو بازار مختلف، سود خود را قفل کنند.


مثالی از آربیتراژ برای درک بهتر مفهوم آن

برای آنکه بهتر بدانیم آربیتراژ چیست، اجازه دهید با یک مثال این مفهوم را ساده‌تر کنیم. معاملات آربیتراژ مانند این است که اگر دوست ندارید شیرینی بپزید، به فروش آن مشغول شوید. تصور کنید که هر شیرینی کوکی را با 0.25 دلار خریداری می‌کنید و و آنها را در یک شیرینی فروشی شلوغ در محله‌ای دیگر با قیمت هر کدام 1.00 دلار می‌فروشید.

شما فرصتی را به دست آورده‌اید. ارزش هر کوکی وقتی در شیرینی فروشی فروخته می‌شد از ارزش هر کوکی که خریده بودید کمتر بود.

وقتی این اتفاق در بازار سهام رخ می‌دهد، معامله آربیتراژ نامیده می‌شود. یک آربیتراژر مانند این سناریوی فروش شیرینی، فرصت‌های آربیتراژ را در بازارهای مختلف پیدا می‌کند. فقط به جای خرید و فروش کوکی‌ها، آربیتراژ می‌تواند سهام و ارزهای دیجیتال را معامله کند.

این استراتژی، معروف به آربیتراژ، توسط سرمایه‌گذاران حرفه‌ای که به دنبال سود کوتاه مدت هستند و می‌تواند نقدینگی را به یک برنامه سرمایه‌گذاری بلند مدت اضافه کند، مورد استفاده قرار می‌گیرد.


آربیتراژ ارز دیجیتال چیست؟

آربیتراژ ارز دیجیتال یک استراتژی است که در آن سرمایه‌گذاران یک ارز رمزنگاری‌شده را در یک صرافی  می‌خرند و سپس آن را به سرعت در صرافی دیگر با قیمتی بالاتر می‌فروشند.

ارزهای رمزنگاری‌شده مانند بیت کوین در صدها صرافی مختلف معامله می‌شوند. گاهی اوقات ممکن است قیمت یک سکه یا توکن در یک صرافی با بقیه متفاوت باشد. در اینجاست که استراتژی کلاسیک وال استریت در مورد «آربیتراژ» مطرح می‌شود.

بنابراین با آربیتراژ ارز دیجیتال، سرمایه‌گذاران از این فرصت استفاده می‌کنند و یک ارز دیجیتال که در یک صرافی با قیمت پایین‌تری معامله می‌شود، می‌خرند و بلافاصله آن را با قیمت بالاتری در صرافی دیگر به فروش می‌رسانند. در ادامه نگاهی دقیق‌تر به نحوه عملکرد آربیتراژ رمزنگاری و استراتژی‌های معاملاتی که از این تاکتیک استفاده می‌کنند، می‌اندازیم.


انواع سود آربیتراژ چیست؟

تا به اینجا متوجه شدیم که آربیتراژ دلفین وست  چیست. اگر یک رمز ارز یا سهام در همه صرافی‌ها قیمت یکسانی داشته باشد، از خرید و فروش نمی‌توان آن به سود آربیتراژی رسید. اول قدم برای کسب سود آربیتراژی این است که سهام را با قیمت پایین خریداری کنید و با قیمت بالاتری به فروش برسانید.

قیمت معامله دو دارایی با گردش مالی یکسانی داشته باشند، متفاوت خواهد بود. دارایی‌هایی که قیمت آینده آن را می‌شود تشخیص داد را نمی‌توان با قیمت آینده آن فروخت. قیمت روز یک دارایی با وجود نرخ ‌بهره بدون ریسکی که از آن کم شده، تعیین نمی‌شود. به این معنا که برای تعیین قیمت یک دارایی باید عواملی مثل هزینه ذخیره و ریسک‌های موجود را در نظر گرفت. این شرط در مورد کالاهایی مانند بنزین صدق می‌کند، و ممکن است در مورد سهام این‌‌گونه نباشد.

انواع سود آربیتراژ را می‌توان سه گروه تقسیم کرد:

 

آربیتراژ ساده (Simple arbitrage)

وقتی که ارزهای دیجیتال در چند صرافی مبادله شوند، آربیتراژ اتفاق می افتد. چون خرید و فروش آنها در صرافی‌ها مختلف با قیمت‌های متفاوت امکان‌پذیر خواهد بود.

 

آربیتراژ مثلثی (Triangular arbitrage)

آربیتراژ مثلثی در زمانی رخ می‌دهد که یک اختلاف قیمت بین سه ارز خارجی وجود داشته باشد. یعنی زمانی که نرخ مبادله ارزها دقیقا با یکدیگر برابر نیستند. فرصت‌های آربیتراژ مثلثی بسیار به ندرت پیش می‌آیند و خیلی رایج نیست.

در آربیتراژ مثلثی، معامله‌گرها سه ارز دیجیتال را مانند بیت کوین، دلار و یورو انتخاب می‌کنند. سپس جفت ارزی (بیت کوین/ دلار) را با نرخی مشخص مبادله کرده و پس از آن جفت ارز را جابجا می‌کنند (بیت کوین/ یورو). در آخر هم آن را به ارز پایه تغییر خواهند داد (دلار/ یورو). این مراحل با پرداخت کارمزد کمی برای انجام تبادلات انجام می‌شود و معامله‌گران به سود خالص دست می‌یابند.

به عنوان مثال، یک معامله‌گر با دلار، اتریوم می‌خرد، سپس آن را در ازای دریافت یورو می‌فروشد و در نهایت با یوروی دریافتی دلار خریداری می‌کند. به این ترتیب از راه مبادله این سه ارز سود آربیتراژی کسب خواهد کرد.

 

آربیتراژ پوشش نرخ بهره (Price convergence arbitrage)

آربیتراژ باعث می‌شود که قیمت ارزهای دیجیتال در بازارهای مختلف، به سمت همگرایی برود. برای مثال اگر صرافی کوین بیس اتریوم را ارزان‌تر از صرافی بیترکس بفروشد، معامله‌گرهایی که می‌خواهند سود آربیتراژی به دست آورند، از کوین بیس اتریوم می‌خرند و آنها را در بیترکس می‌فروشند. در بیشتر این موارد به دلیل این همگرایی، بازار به سمت برابری قیمت‌ها می‌رود. در واقع سود معامله‌گر از همگرایی قیمت‌ها به دست می‌آید.

معرفی تور های مادرید

>>> تاریخ انشتار پست :1400/12/23

تور های مادرید
با تور اسپانیا، شما به کشور پادشاهی اسپانیا واقع در اروپای غربی قدم می‌گذارید. جایی که از شرق و جنوب شرق با دریای مدیترانه، از شمال و شمال شرق با فرانسه، از شمال غرب و غرب با اقیانوس اطلس هم‌مرز است. تعداد روزهای اقامت، نوع هتل، نوع ایرلاین و خدماتی که دریافت خواهید کرد بسته به انتخاب شما دارد. بهتر است بدانید در فصل تابستان بین ماه‌های ژوئن تا سپتامبر، بهترین زمان بازدید از اسپانیاست. در این زمان شما می‌توانید از جاذبه‌های توریستی و تفریحات اسپانیا لذت ببرید. در فصل تابستان، دمای هوای اسپانیا بین ۲۷ تا ۳۲ درجه سانتی‌گراد متغیر است. در بهار در فاصله ماه‌های مارس تا ژوئن به دلیل خنکی هوا(دما بین ۱۵ تا ۲۰ درجه سانتی‌گراد)امکان شنا در سواحل برایتان ممکن نیست.

تور لوکس اسپانیا- تور اسپانیا نوروز 1401

در تور لوکس اسپانیا شما لذت سفری مهیج و خاطره‌انگیز را تجربه خواهید کرد. علاوه بر بازدید از جاذبه‌های این کشور و برخورداری از تفریحات آن، شما از خدمات زیر نیز برخوردار خواهید شد:

اخذ ویزای شنگن

اقامت در بهترین هتل‌ها

بیمه مسافرتی تا سقف ۵۰ هزار یورو

ترنسفر فرودگاهی

ترنسفرهای شهری

گشت‌های کامل هر شهر

همراهی راهنمای تور فارسی‌زبان از ابتدا تا انتهای سفر

تورهای مادرید اسپانیا

در سفر با تورهای لوکس اروپا، شما با ویزای شنگن وارد کشورهای اروپایی خواهید شد. تورهای مادرید اسپانیا، شما را از فرودگاه امام‌خمینی در تهران، به مادرید پایتخت اسپانیا، یکی از کشورهای قدیمی اروپا منتقل می‌کند. پس از ورود به هتل و استراحتی کوتاه، به گردش و سفر در شهر مادرید خواهید پرداخت و با جاذبه‌های آن آشنا خواهید شد. در طی مدت اقامت خود در این کشور، روزهایی را فارغ از برنامه تور، آزادی خواهید داشت که به صورت اختیاری به گشت بپردازید. هتل‌های محل اقامت مسافران، گرچه همه ۵ ستاره نباشند، ولی در بهترین نقاط شهر انتخاب می‌شوند و شما به همه گونه فضای توریستی، مراکز خرید یا تفریحی دسترسی خواهید داشت.

تور بارسلون اسپانیا

بارسلون اسپانیا شهر فوتبال دوستان است. اگر به فوتبال، شب زنده‌داری، آثار تاریخی و هنری علاقمندید، سفر با تور بارسلون اسپانیا به شما پیشنهاد می‌شود. شهر بارسلون همواره پر از گردشگر است؛ بنابراین اگر تمایل دارید در آرامش به گشت‌وگذار بپردازید و از شلوغی و ازدحام به دور باشید، سفر با تور اروپا در زمستان، گزینه مناسبت‌تری برای بازدید از بارسلون و مادرید است.

تور مادرید و بارسلون اسپانیا

در سفر با تور مادرید و بارسلون، شما امکان خواهید یافت که از دو شهر مهم اسپانیا یعنی مادرید(پایتخت) و بارسلون به عنوان یکی از پربازدیدترین شهرهای اسپانیا دیدن کنید. تعداد روزهای سفر شما بین این دو شهر تقسیم می‌شود. این‌که کدام شهر به عنوان اولین مقر اقامت و گردش شما باشد، به برنامه‌ریزی کارگزار سفر مربوط است و امکان جابجایی، حذف یا اضافه شدن گردش‌ها وجود دارد. اگر به دنبال پیکج سفری مادرید بارسلون ارزان‌قیمت هستید، اوایل هفته یعنی از جمعه تا دوشنبه، از اوایل بهمن تا اواسط اسفند(پس از ژانویه)، نیمه دوم فروردین یعنی پس از تعطیلات نوروز و مهرماه پس از بازگشایی مدارس، این امکان برایتان فراهم است.

تور اسپانیا ویژه نوروز ۱۴۰۱

در تعطیلات نوروز، متقاضی سفرهای داخلی و خارجی زیاد است. شهرها و کشورهای توریستی همواره میزبان افراد زیادی از سراسر دنیا هستند. بنابراین چنانچه متقاضی تور اسپانیا ویژه نوروز ۱۴۰۱ هستید، هر چه زودتر برای ثبت‌نام و انجام امور لازم، اقدام نمائید. به خاطر داشته‌باشید که میزان گردش مالی چند ماه اخیر شما، معیار تمکن مالی‌تان قرار می‌گیرد. تمکن مالی یکی از پارامترهای مهم اخذ ویزا است.

ضمنا توجه داشته باشید که مهمترین معیار صدور ویزای شنگن برای متقاضی سفر با تور اسپانیا ویژه نوروزی ۱۴۰۱ مدارک شغلی و میزان درآمد شما می باشد.

شرایط سفر با تورهای لوکس اروپا

در سفر با تورهای لوکس اروپا به کشورهای حوزه شنگن، به ویژه تور لوکس اسپانیا لازم است از آخرین تزریق واکسن کرونا ۱۴ روز گذشته‌باشد. داشتن کارت واکسن یکی از واکسن‎های مادرنا، فایزر، جانسون‌اندجانسون، سینوواک، آسترزانکا یا سینوفارم الزامی است. همه مسافران و متقاضیان ورود به اروپا، از جمله گردشگران، مسافران ترانزیت یا کودکان زیر ۶ سال، باید فرم کنترل بهداشت را پر کرده‌باشند. کد QR ایجاد شده توسط برنامه بهداشت سفر، باید قبل از سوارشدن به هواپیما به مراکز کنترل بهداشت ارائه شود.

قیمت تور اسپانیا نوروز ۱۴۰۱


تور اسپانیا یکی از بهترین کشور ها برای گردشگری در اروپا است. اسپانیا ، یک شبه جزیره در اروپا است ، که شامل ۱۷ منطقه خود مختار و با جغرافیا و فرهنگ های مختلف است. پایتخت این کشور مادرید است. سگویا قلعه قرون وسطی به نام (Alcázar) و یک آبشار رومی دست نخورده نیز دارد. پایتخت کاتالونیا، بارسلون است، توسط نشانه های مدرنیستی غریب آنتونی گوودی مانند کلیسای Sagrada Familia تعریف شده است.سالانه هزاران نفر با تور اسپانیا به این کشور سفر می کنند و از دیدنی هایی چون مادرید بارسلون و حتی جزایر قناری که در فصل تابستان بسیار جذاب است که در تور جزایر قناری ارائه می شود مورد استفاده قرار می گیرد.اسپانیا یکی از کشورهای زیبای اروپایی می باشد که طبق آمار هر ساله ۷۵ میلیون برای بازدید به این کشور پر جاذبه سفر می کنند. اسپانیا جز ۵ کشور بزرگ دنیا می باشد.

 

تور اسپانیا و کشور اسپانیا اسپانیا کشوری از اعضای اتحادیه اروپاست . این کشور در جنوب غربی اروپا قرار دارد. مرز اسپانیا با پرتغال طولانی‌ترین مرز یکپارچه در اتحادیه اروپا است.

منطقه تحت فرمان کشور اسپانیا علاوه بر سرزمین اصلی شامل ۲ جزیره بالئارس و جزایره قناری در دریای مدیترانه و ۲ شهر دیگر سواحل  اقیانوس اطلس نیز می باشد.اسپانیا یک کشور کاملاٌ توسعه یافته و دارای سطح بالای استاندارد زندگی می باشد ، همچنین دومین کشور بزرگ اروپایی غربی است.کشوری کوهستانی با رشته کوههای سر به فلک کشیده جز پر بازدید ترین مقصدهای گردشگری دنیا می باشد.نژاد مردم اسپانیا هم می توان گفت که نژادی ، ترکیبی از بومیان شبه جزیره ایبریا و فاتحان این شبه جزیره است. اقوام و نژادهای غیر بومی نیز در این سرزمین ساکن شده اند.زبان و خط مردم اسپانیا نیز به زبان اسپانیایی کاستیلین صحبت می کنند ، از دیدگاهی دیگر تعداد، کسانی که به زبان اسپانیایی سخن می گویند در جایگاه سوم دنیا هستند؛ حدود ۳۳۲ میلیون نفر در دنیا اسپانیایی صحبت می کنند. زبان اسپانیایی، زبان رسمی کشور اسپانیا و ۱۵ کشو دیگر است.

 

شاید براتون جالب باشه که بدانید در پرچم اسپانیا چه نکاتی نهفته است،

در سال ۱۹۷۸ تعیین و تثبیت شد ، هر کدام از ربع دایره ها در پرچم اسپانیا نمایانگر یکی از ۴ سلسله مهم در عصر پادشاهی بوده است.

کاستل (Castile) که با قلعه و دژ نمایش داده شده است.

لئون (Leon) که  نماد شیر است.

ناوار(Navarre) که نماد آن، زنجیره های متصل بهم است.

و همچنین موریس، پادشاه گرانادا با میوه انار(Pomegranate) در پایین پرچم ، مشخص شده است.

 

جاذبه های گردشگری اسپانیا

از شهرهای معروف اسپانیا مادرید می باشد این شهر سومین شهر شلوغ اروپا می باشد که در سده نهم میلادی در دست مسلمانان بود.مادرید به دلیل ارتفاعزیادی که از سطح دریا دارد از مرتفع ترین شهر های اروپا می باشدبیش از ۹۰ درصد از مردم مسیحی کاتولیک می باشد.از شهرهای محبوب دیگر در اسپانیا ،می توان بارسلون را نام برداین شهر پایتخت و پرجمعیت ترین شهر منطقه کاتالونیا می باشد دومین دین بعد از مسیحی کاتولیک ، اسلام می باشد مهمترین  و جالب ترین موضوع در شهر بارسلون وجود ۲۵۶ مسجد  است و جالبتر این است که بزرگترین جامعه یهودی جهان نیز در این شهر زندگی می کنند. 

 

موزه ال پرادو 

این موزه در شهر مادرید قرار دارد که از ارزشمندترین گالری های هنری در جهان و اسپانیا می باشد. ساختمان اصلی در این موزه از قرن ۱۸ میلادی بعنوان موزه در این گالری بوده است.پرادا به معنی علفزار می باشد و به دلیل علفزار در این اطراف این موزه ، به این نامیده شده است.در این موزه حدود ۸۶۰۰ نقاشی و ۷۰۰ مجسمه از آثار برگزیده هنرمندان جهان وجود دارد .این موزه یکی از متمرکزترین موزه های جهان در جمع آوری و نمایش آثار هنرمندان می باشد که در این موزه تابلوهای معروفی همچون باغ خوشی ها اثر بوش که هنرمند محبوب شاه فیلیپ دوم بوده است.

ساگرادا فامیلیا

کلیسای ساگرادا جز پر طرفدارترین جاذبه های اروپاییان می باشد مانند برج ایفل وآکروپلیس ،این کلیسای با ابهت و عظیم در شهر بارسلون قرار دارد . این کلیسا در در میان اماکن مقدس بلندترین بلندترین سازه در دنیا بحساب می ایداین کلیسا به دلیل بزرگی ووسعت بیش از اندازه  اس به کلیسای جامع معروف استمعمار این سازه عظیم آنتونی گائودی است که با ترکیب سبک گوتیک و سبک ابداعی این بنای بزرگ و خیره کننده را بوجود آورد.منبع تامین کننده بودجه ساخت این کلیسا با کمک های مردمی حاصل می شود جالب اینجاست که با وجود ناقص بودن این بنا اسم کلیسای ساگرادا فامیلیا در لیست میراث یونسکو ثبت شده است.سالانه حدود ۲/۵ میلیون گردشگر از این کلیسا بازدید می کنند.این کلیسا دارای ۱۸ برج است که برج میانی و بلندترین آن بوقف حضرت مسیح (ع) و ۴ برج اطراف آن نشان از ۴ انجیل می باشد و برجی که بالای محراب آن ستاره قرار دارد نمادی از حضرت مریم می باشد و ۱۲ برج اطراف آن نشان دهنده حواریون و شاهدان عینی حضرت مسیح می باشد برج مسیح ارتفاع ۱۷۲/۵ متر و ۴ برج اطراف آن ارتفاعی بالغ بر ۱۳۵ متر است.

ایبیزا

یکی از جزیره های کشور اسپانیا در دریای مدیترانه است که به جرات میتوان گفت از پرطرفدار ترین سواحل برای تفریح در اروپاست. قدمت این جزیره به ۶۰۰ سال قبل از مسیح می رسد. بیشتر سطح این جزیره با زمین های سرسبز کشاورزی پوشیده شده و در بعضی نقاط آن گندم و زیتون کشت می شود و به داشتن شب های سرزنده و پر انرزی معروف است.این جزیره در سواحل جنوب شرقی اسپانیا ودر نزدیکی شهر ولنسیای اسپانیا قراردارد و بخشی از مجموعه جزایر بالئارس است.این جزیره زیستگاه پرندگان متفاوت و مارمولک ها می باشد .این جزیره جز نخستین انتخاب هر گردشگر به کشور اسپانیا می باشد .
نام های متفاوت این جزیره یابسه ایویزا است .اسپانیا بعد از امریکا بیشترین درامد را از صنعت توریسم دارد.

مسجد الحمرا و مسجد کوردوبا

فاصله شهر کوردوبا یا همان قرطبه از شهر مادرید حدود ۴۰۰ کیلومتر می باشد این شهر در زمستان ها خنک است و در تابستان ها گرم و گاهی هوا به ۴۰ درجه سانتی گراد نیز می رسد این هوا برای اروپاییان گرم می باشد ولی برای آسیاییان قابل تحمل است دراین شهر مسجدی ساخته شده است که جز ارزشمندترین آثار ثبت شده در یونسکو می باشد این شهر درجنوب اسپانیا و در منطقه اندلس قرار دارد.

بنایی است که در جنوب اسپانیاست و در قرن ۱۴ ساخته شده و از جاذبه های مذهبی به شمار می رود ، مسجد کوردوبا یا همان مسجد جامع آندولس یک معماری تلفیقی اسلام و مسیحیت است.معماری این مسجد از مسجد دمشق الهام گرفته است. این بنا در ابتدا یک معبد رومی بود سپس به کلیسا تبدیل شد در ادامه به مسجد تبدیل گشت.ساخت این مسجد در حدود دو قرن به طول انجانید ، در سال ۷۸۶ به دستور عبدالرحمن اول بنای این مسجد گذاشته شد که جز بهترین نمونه های معماری قبل از اسلام است.از زیبایی های این مسجد ستون های مرمری  با تعداد ۱۰۹۳ عدد می باشد در بالای محراب نماز این مسجد،گنبدی زیبا با نقش و نگارهای فراوانی از جنس طلا وجود دارد.

 

قیمت تور اسپانیا نوروز 1401؛ کمی بیشتر از دیگر شهرهای اروپا

   قیمت تور اسپانیا نوروز ۱۴۰۱  به عوامل مختلفی بستگی دارد. نرخ روز یورو، بلیط رفت و برگشت هواپیما، هتل محل اقامت، تعداد شب‌های اقامت و خدماتی که در تور دریافت می‌کنید. شما برای 4 شب اقامت در اسپانیا باید حدودا 690 یورو با اقامت در یک هتل 4 ستاره هزینه پرداخت کنید. توجه داشته باشید که به این هزینه، قیمت بلیط رفت و برگشت هواپیما نیز اضافه می‌شود. پرواز‌های مستقیم تهران به مادرید و یا بارسلون، از پروازهای غیر مستقیم آن گران‎تر هستند.


سرمایه گذاری در طلا دلفین وست


 پس‌انداز روش‌های متنوعی وجود دارد که هر یک مزایا و معایبی دارد و بسته به مقدار سرمایه و ریسک‌پذیری شما ممکن است مناسب یا نامناسب باشند.

 

شناخته‌شده ترین این روش‌ها عبارتند از:

خرید ارزهای خارجی مثل دلار و یوروخرید سکه و طلاسرمایه‌گذاری در بانک و دریافت سود بانکیخرید ارزهای دیجیتالاستفاده از خدمات صندوق‌های سرمایه‌گذاریسرمایه‌گذاری در بورس

در این نوشته به طور خاص مزایا و معایب سه روش اول می‌پردازیم. روش‌های چهارم، پنجم و ششم یعنی ارزهای دیجیتال، صندوق‌های سرمایه‌گذاری و بورس نسبت به روش‌های دیگر تخصصی‌تر هستند و به نکاتی عمومی در مورد آن‌ها بسنده می‌کنیم. برای فعالیت در این بازارها باید آموزش‌های تخصصی را پشت سر بگذارید.

سرمایه گذاری در طلا دلفین وست :

هشدار: فعالیت در بازارهای مالی شامل بورس، ارزهای دیجیتال و فارکس استرس زیادی را به شما وارد می‌کند. اگر توانایی کنترل استرس خود را ندارید، برای حفظ سلامتی به طور جدی از ورود به این بازارها خودداری نمایید.

نکته اول: سود و زیان دو روی سکه هستند

باید بدانید که سرمایه‌گذاری همیشه با ریسک همراه است. حتی در هنگامی که سرمایه خود را در بانک می‌گذارید با اندکی ریسک روبرو هستید. همچنین دانستن این نکته ضروری است که معمولا هرچه انتظار سود از روش سرمایه‌گذاری بیشتر باشد، ریسک ضرر هم در آن بیشتر خواهد بود. به عبارت دیگر هرچه ریسک بیشتری کنید، احتمال دستیابی به سود بیشتر هم افزایش می‌یابد.

نکته دوم: همه تخم‌مرغ‌ها را در یک سبد نگذارید

این یک ضرب‌المثل قدیمی است. اگر همه دارایی خود را در یک محل سرمایه‌گذاری کنید، احتمال شکست شما افزایش پیدا می‌کند. هر گاه در محلی سرمایه‌گذاری می‌کنید، این آمادگی را داشته باشید که کل دارایی شما در آن محل از بین برود. اگر این اتفاق بیفتد، آیا زندگی شما دچار بحران خواهد شد؟ در این صورت مسیر شما اشتباه است. اگر تمام سرمایه خود را در یک بانک سرمایه‌گذاری کنید و آن بانک ورشکست شود، چه اتفاقی می‌افتد؟ اگر تمام دارایی خود را به ارز خارجی تبدیل کنید و ارزهای شما سرقت شود چه می‌کنید؟

بنابراین سعی کنید سرمایه خود را در محل‌های مختلف و با روش‌های مختلف سرمایه‌گذاری کنید تا اگر بخشی از سرمایه شما از بین رفت، زندگی شما هم با آن نابود نشود و فقط خسارتی قابل جبران را تجربه کنید.

نکته سوم: سرمایه گذاری انواع دیگری نیز دارد

هنگامی که نام سرمایه‌گذاری برده می‌شود، اغلب ذهن‌ها به سمت خرید سکه و دلار و فعالیت در بورس و موارد مشابه می‌رود. انواع دیگر سرمایه‌گذاری در کسب و کارهای سنتی، تولیدی یا کسب و کارهای دیجیتال وجود دارد که گاهی سودهای بسیار بیشتری به همراه دارد. اگر بتوانید تقاضای کوتاه مدت یا میان‌مدت بازار را شناسایی کنید و پاسخ‌های مناسبی برای این تقاضا ارائه کنید، می‌توانید سودهای بسیار زیادی به دست آورید.

البته کسب این سودها ممکن است گاهی نیازمند دانش و تلاش بیشتر باشد و گاهی ممکن است ریسک‌هایی به همراه بیاورد.

مزایا و معایب خرید «ارزهای خارجی»

انواع ارزهای کشورها، پول‌هایی بدون پشتوانه هستند. در حقیقت دلار و یورو هم برگه‌هایی ذاتا بی ارزش هستند و اگر کشور صاحب آن ارز با رشد اقتصادی یا بحران اقتصادی یا تورم روبرو شوند، ارزش پول دستخوش تغییرات می‌شود. برای مثال کشورهای ونزوئلا و ترکیه و حتی کشورهای اروپایی و آمریکا در زمان‌هایی با بحران‌های مالی و تورم دست و پنجه نرم کرده‌اند و ارزش پول آن‌ها کاهش پیدا کرده است.

در نتیجه می‌بایست به این موضوع آگاه بود که خرید ارزهای خارجی بدون ریسک نیست و قوی‌ترین ارزهای بین‌المللی مثل دلار و یورو هم ممکن است سقوط‌های کوتاه‌مدت یا بلند مدت را تجربه کنند.

از طرف دیگر خرید ارز کشورهایی که پیش‌بینی رشد اقتصادی آن‌ها  زیاد است، می‌تواند سود قابل توجهی را نصیب شما کند. کشورهایی که سیستم اقتصادی قدرتمند و پایداری ندارند ممکن است با نوسان‌های بزرگی روبرو شوند و دارایی شما را هم تحت تاثیر قرار دهند.

نکات لازم در هنگام خرید ارزهای خارجی

اگر ارز کشوری را خریداری می‌کنید، می‌بایست به چند نکته توجه کنید:

قابلیت فروش و نقد شدن این ارز بالا باشد. برای مثال ممکن است رشد اقتصادی یک کشور آمریکای لاتین بالا باشد، ولی هنگامی که بخواهید این ارز را بفروشید، مشتری مناسبی برای آن پیدا نکنید و ناچار شوید به قیمت ارزان آن را بفروشید.ارزهای گران‌قیمت، در هنگام خرید و فروش با قیمت روز، حاشیه سود کمی دارند ولی ارزهای ارزان قیمت که در حجم بالا خریداری شوند، با اندکی کاهش یا افزایش قیمت، حاشیه سود بیشتری را نصیب شما می‌کنند. برای مثال خرید ده واحد ارز با قیمت ۱۰،۰۰۰ تومان و فروش آن با قیمت ۱۰،۱۰۰ تومان تنها ۱۰۰۰ تومان برای شما سود به همراه دارد ولی خرید ۱۰۰۰ واحد ارز با قیمت ۱۰۰ تومان و فروش به قیمت ۱۱۰ تومان برای شما ۱۰،۰۰۰ تومان سود خواهد داشت.برخی از ارزها نوسان‌های زیادی دارند. برای مثال یورو در مقایسه با دلار معمولا نوسان‌های بیشتری را تجربه می‌کند و در زمانی خاص ممکن است سود یا زیان بیشتری نسبت به دلار نصیب شما شود.در هنگام خرید ارزهای خارجی باید با شیوه‌های بررسی اصالت آن‌ها آشنا شوید. همیشه ریسک خرید ارزهای تقلبی وجود دارد و اگر در این زمینه اطلاعات کافی نداشته باشید، ممکن است زیان قابل توجهی را تجربه کنید.خرید و فروش ارزهای خارجی در مقادیر خرد یا اسکناس‌های درشت هم تفاوت قیمت‌هایی دارد. همچنین سال چاپ اسکناس ممکن است مقداری در قیمت ارز اثرگذار باشد. پیش از خرید ارز، می‌بایست با این نکات به خوبی آشنا شوید.اگر به دلایل مختلف نمی‌توانید ارزهای متداول دلار یا یورو را برای خرید پیدا کنید، ارزهای همتراز دیگری نیز وجود دارند که حساسیت کمتری ایجاد می‌کنند و آسان‌تر می‌توانید آن ها را تهیه کنید.مزایا و معایب سرمایه گذاری در «طلا و سکه»

بر خلاف ارزهای خارجی که کاغذهایی ذاتا بی ارزش هستند، طلا و سکه ذاتا ارزشمند است. هرچند ممکن است به دلیل کاهش یا افزایش تقاضا، نرخ تبدیل طلا به واحدهای پولی نوسان‌هایی داشته باشد، ولی احتمال سقوط چشمگیر قیمت طلا وجود ندارد.

در کنار خرید طلا فلزات ارزشمند دیگری مثل نقره، پلاتین و پالادیوم نیز وجود دارند که اگر بتوانید بازار آینده این فلزات را به خوبی ارزیابی کنید، حتی ممکن است سودهای به مراتب بیشتری از طلا نصیب شما شود.

خرید سکه و طلا در مقادیر بسیار کوچک مشکل است و برای سرمایه گذاری در طلا  می‌بایست حداقل موجودی شما به حدی برسد تا بتوانید مقدار قابل قبولی طلا خریداری کنید.

خرید طلا برای زینت و سرمایه‌گذاری

طلای زینتی با هزینه‌های جانبی همراه است که این هزینه‌ها گاهی ممکن است حتی قیمت طلا را تا ۵۰ درصد نیز افزایش دهند. این هزینه‌ی اضافی، در هنگام فروش طلا از بین می‌رود و از این جهت بخش قابل توجهی از سرمایه شما به جای خرید طلا، صرف اجرت و سود و مالیات خواهد شد و از بین می‌رود.

برای سرمایه‌گذاری طلا بهتر است یا سکه ؟ اگر قصد خرید طلا برای اهداف سرمایه گذاری و زینتی همزمان را دارید، می‌بایست طلای ارزان قیمت و بدون اجرت خریداری کنید تا به هر دو هدف خود دست پیدا کنید.

نکات لازم در هنگام خرید سکه و طلاسکه را از محل‌های معتبر خریداری کنید و دقت کنید که بسته‌بندی سکه توسط مراکز مجاز و دارای هولوگرام انجام شده باشد. همیشه احتمال خرید سکه غیر اصلی یا غیربانکی وجود دارد.سکه در برخی مواقع حباب قیمت  پیدا می‌کند که می‌توانید آن را محاسبه کنید. اگر در هنگامی که حباب سکه کم است آن را خریداری کنید و در هنگامی که حباب آن زیاد است آن را بفروشید، سودهای قابل توجهی نصیب شما می‌شود.سکه طلا اگر از مقداری بیشتر شود، به آن زکات تعلق می‌گیرد و به این نکته نیز می‌بایست توجه کنید.برای خرید و فروش سکه بهتر است به مراکز اصلی آن مراجعه کنید چون گاهی تفاوت قیمت بین برخی فروشندگان مقدار قابل توجهی است.نگهداری حجم زیاد سکه در منزل می‌تواند از نظر امنیتی خطرناک باشد و اگر حجم سکه یا طلای شما زیاد است، یک گزینه‌ی مناسب‌تر برای نگهداری، استفاده از صندوق امانات بانک‌ها است.در هنگامی که قصد خرید و فروش طلا یا سکه در حجم زیاد را دارید، ملاحظات امنیتی لازم را در نظر داشته باشید و سعی کنید با خود یک همراه داشته باشید. از پیاده‌روی طولانی و حمل حجم زیاد پول و طلا خودداری کنید.کدام نوع سکه برای سرمایه‌گذاری بهتر است ؟

نوسان قیمت و حباب سکه بین ربع سکه، نیم سکه و سکه تمام با هم متفاوت است. مطابق تجربیات، خرید ربع یا نیم سکه ممکن است اندکی سود بیشتر برای شما به همراه داشته باشد.

سرمایه‌گذاری در «بانک» و دریافت سود

سودی که بانک‌ها به سپرده‌های شما پرداخت می‌کنند اغلب کمتر از مقدار تورم است و به طور کلی در طولانی مدت شما به جای سود زیان می‌کنید. در عوض ریسک سرمایه‌گذاری در بانک نسبت به روش‌های دیگر کمتر است و سود آن نیز در پایان هر ماه قابل برداشت است. در حالی که روش‌های دیگر ممکن است در پایان یک ماه نه تنها سودی نصیب شما نشده باشد، بلکه دسترسی به سود حاصل نیز به آسانی بانک نیست.

اگر مقدار سرمایه شما کم است، می‌توانید از سیستم بانکی برای پس‌انداز و سرمایه‌گذاری کوتاه‌مدت استفاده کنید.

در هنگام سرمایه‌گذاری بانکی به نکات زیر توجه کنیدسودی که بانک‌ها به سپرده‌های شما پرداخت می‌کنند ممکن است به صورت روزشمار یا ماه شمار باشد. مقدار سودی که از هر روش به دست می‌آورید متفاوت است و پیش از تصمیم‌گیری می‌بایست با این تفاوت آشنا باشید.بانک‌ها ممکن است سود دریافتی را به حساب اصلی یا به حسابی فرعی با سود کمتر یا بدون سود واریز کنند. در هنگام افتتاح حساب این موضوع را بررسی کنید و تصمیم لازم را بگیرید.حساب شما در بانک ممکن است کوتاه مدت یا بلندمدت باشد. در حساب‌های بلندمدت اگر مبلغی از حساب را زودتر از موعد از بانک خارج کنید، سود شما کاهش پیدا می‌کند.اگر مقدار سرمایه‌گذاری شما در بانک زیاد است، بهتر است آن را بین دو یا چند بانک تقسیم کنید. رعایت جوانب احتیاط همیشه مفید است.پس انداز بانکی برای دریافت وام

یک استفاده‌ی مفید که می‌توانید از سرمایه‌گذاری بانکی داشته باشید، پس انداز مقدار کم سرمایه در مدتی مشخص و دریافت وام برای سرمایه‌گذاری بیشتر در محل‌های دیگر است. در هنگام سرمایه‌گذاری وام، احتیاط شما می‌بایست دقت به مراتب بیشتری داشته باشید، چون اگر وام دریافتی را از دست بدهید، ناچار خواهید بود اصل پول و سود آن را به بانک پرداخت کنید ولی با از دست دادن سرمایه شخصی، عواقب بلندمدت ندارد.

آشنایی با تورهای خارجی رزآبی

>>> تاریخ انشتار پست :1400/12/22

تورهای خارجی رزآبی

مجموعه رز آبی با توجه به دریافت مجوزهای قانونی از سازمان میراث فرهنگی و گردشگری در زمینه اجرای تورهای داخلی و خارجی و از سازمان هواپیمائی کشوری در خصوص ارائه خدمات مسافرت و هوائی و فروش بلیط و عضویت در انجمن بین المللی حمل و نقل هوائی (IATA) از سال 1384 به منظور خلق ایده های نوین جهت سرویس دهی بهتر و بیشتر به مسافرین ، تاسیس گردید. این شرکت دارای مجوز رسمی 23086-126/912 از سازمان میراث فرهنگی و گردشگری، مجوز شماره 1091 از سازمان هواپیمایی کشوری، دارای لوح تقدیر از هواپیمایی آلیتالیا، ایران ایر و سازمان میراث فرهنگی و گردشگری می باشد. همواره اهداف مدیران متعهد و همکاران متخصص ما بر شناخت نیازهای مشتریان و ارائه خدمات بهینه مبتنی بر پیشرفته ترین تکنولوژی های روز دنیا در این خصوص می باشد. بالا بردن کیفیت خدمات در چهارچوب استانداردهای حاکم در جهان ، امری نیست که به طور اتفاقی حاصل گردد. دیدگاه بلند مدت در تحقیق ، تولید محصول ، نظارت بر کیفیت اجرا و همچنین پشتیبانی از جمله نگرش های راهبردی ما در صنعت گردشگری می باشد، نگرشی که به شهادت آنچه در این یازده سال انجام گرفته است برای مجموعه رز آبی تخصص ، و برای مشتریان ما ، رضایت را به همراه داشته است. مجوزها: دارای مجوز بند ب از سازمان میراث فرهنگی و گردشگری عضویت در انجمن بین المللی حمل و نقل هوائی (IATA) عضویت در انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرتی ایران. عضویت در انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرتی تهران تقدیر شده از هواپیمائی جمهوری اسلامی ایران هما تقدیر شده از سازمان میراث فرهنگی و گردشگری دارای لوح تقدیر از هواپیمائی آلیتالیا بابت بهترین فروش بلیط در سال های 2014 و 2015 در ایران دارای گواهی کیفیت در خدمات از ICS آلمان دارای لوح تقدیر از انجمن ملی حمایت از مصرف کنندگان ایران در سال 1394 دارای لوح تقدیر از اجلاس سران و مدیران برتر ایران دارای نمایندگی انحصاری فروش هتل رنسانس پاریس در ایران در سال 1388 خدمات: مشاوره ، رزرو و صدور بلیط های هواپیما در مسیرهای داخلی و بین المللی به دو روش آنلاین و حضوری مشاوره ، طراحی و اجرای تورهای داخل و خارج از ایران مشاوره در زمینه اخذ روادید و برنامه ریزی سفر به کشورهای مختلف مشاوره ، طراحی و اجرای سمینارها و کنفرانس های تخصصی در داخل و خارج از ایران با ارائه مدرک معتبر از ارگانها و سازمان های مربوطه مشاوره ، طراحی و اجرا تورهای تخصصی و توریستی به صورت هفتگی در مسیرهای اروپائی ، آسیائی و ... مشاوره ، طراحی و اجرای تورهای داخل ایران جهت میهمانان خارجی محصولات ویژه: اجرای تورهای هفتگی پاریس به مدت 6 سال متمادی طراح و مالک سایت رزرواسیون هتل و پرواز و ترانسفر در اقصی نقاط جهان و پرداخت با کارت شتاب با نام تجاری BOOK BAAN اجرای تورهای اختصاصی جهت مدیران با خدمات VIP در اقصی نقاط جهان پشتیبانی: دارای تیم پشتیبانی در شرکت به صورت 24 ساعت در هفت روز هفته

آشنایی با آژانس هواپیمایی رز آبی: . . انسان همواره در طول تاریخ میل به شناختن را در خود احساس می‌نموده است. دانستن نادانسته‌ها و لذت دستیابی به آنچه که دور از دسترس است ، بهانه‌ای شد تا بشر گام در راه سفر بنهد. . ایرانیان نیز از دیرباز سفر را وسیله‌ای برای رسیدن به رشد و کمال می‌دانستند و از این روست که گردشگری به جزئی از فرهنگ این سرزمین بدل گردیده است. با عبور از گذر زمان و پیشرفت تکنولوژی ، فرهنگ سفر نیز تغییر یافته و ما افتخار می‌کنیم که در عصر حاضر با آخرین روش‌های روز گردشگری دنیا در خدمت مردم عزیز کشورمان هستیم. . آژاتس رز آبی با برخورداری از کارشناسان باسابقه و خوشنام این صنعت ، همواره در پی خلق ایده‌های نوین برای برپایی تورهای مختلف و تورهای خارجی رزآبی  بوده است. انتخاب مسیرهای پر رونق و جذاب به مقاصد اروپا ، آسیا و خاور دور ، همچنین کیفیت بالای ارائه خدمات باعث شده تا همه ساله به مشتریان دائمی این آژانس اضافه گردد ، از جمله این مسیر ها می توان به کشور کرواسی اشاره کرد که این شرکت به عنوان اولین آژانس در ایران اقدام به برگزاری تورهای هفتگی کشور کرواسی نمود. . آژاتس رز آبی دارای مجوز بند الف (فروش بلیط کلیه خطوط هوایی داخلی و خارجی) از سازمان هواپیمایی کشوری, بند ب (اجرای تورهای داخلی و خارجی) از سازمان میراث فرهنگی و گردشگری نیز عضو انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرتی میباشد ضمنا" این آژانس آمادگی خود را جهت عقد قرارداد با کلیه ادارات, شرکتها و سازمانها و همچنین آژانسهای بند ب جهت تامین کلیه بلیطها و انجام کلیه امور مسافرتی اعلام میدارد . . آژانس رز آبی که همیشه رضایت کامل مسافر را مهمترین هدف خود می‌داند این بار نیز قصد دارد با ارائه خدماتی متفاوت در بین تور اپراتورهای کشورمان ، مبتکر ایده‌های نوین این صنعت باشد. . برخی از خدمات این شرکت عبارتند از: . . 1- پاسخگویی مناسب و سریع به درخواست شما . . رزرو آنلاین بلیط هواپیمایی ، انجام تورهای ورودی ، تور خروجی ، تورهای طبیعت گردی (اکوتریسم) ، تهیه و رزرو بلیط هواپیمایی شامل: . . قیمت و نرخ بلیط هواپیما ، فروش بلیط هواپیما و نمایندگی فروش بلیط کلیه شرکت های هواپیمائی از جمله ایران ایر ، ماهان ، کاسپین ، کیش ایر ، و بلیط های چارتری و نیز بلیط ایرلاین های خارجی از جمله امارات ، بریتیش ، لوفت هانزا و کی ال ام ، ایر فلوت ، ایرعربیا ، الاتحاد ، قطر ایر لاینز ، گلف ، رزرو آنلاین هتل در ایران و سراسر جهان ، تهیه ویزا ایران و خدمات فرودگاهی و خودرو و تشریفات و تورهای تجاری و نمایشگاهی در اقصی نقاط دنیا . . پاسخگویی سریع به هر نوع پیشنهاد و انتقاد مسافرین یا همکاران محترم با شماره تماس 88471856 . . . . . . . . . . . . نام: زاوش شادمهر . . ایمیل:zawash@bluerose.ir . . تلفن: 02188471020 . . موقعیت: . . آدرس: تهران - خیابان شریعتی - بالاتر از خیابان مطهری - نبش کوچه شکرآبی - شماره 2