طلای کاغذی

>>> تاریخ انشتار پست :1400/4/29

نوعی از معاملات وجود دارد که افراد می‌‌‌‌‌‌‌‌‌توانند در آن بیش از سرمایه‌‌‌‌‌‌‌‌‌ خود خرید انجام دهند. چنین معاملاتی اصطلاحاً دارای اهرم هستند. طلای کاغذی در این دسته معاملات قرار می‌‌‌‌‌‌‌‌‌گیرد. اما سؤال این‌‌‌‌‌‌‌‌‌جاست که طلای کاغذی چیست؟ چطور ممکن است امکان خرید بیش از سرمایه وجود داشته‌‌‌‌‌‌‌‌‌باشد؟ معاملات کاغذی طلا چگونه انجام می‌‌‌‌‌‌‌‌‌شوند؟ و این‌‌‌‌‌‌‌‌‌که از نظر قانونی چه حکمی در مورد چنین معاملاتی برقرار است؟

طلای کاغذی چیست؟

هنگامی که شما در ازای خرید مقداری طلا تنها رسیدی شامل جزئیات معامله اعم از زمان معامله، وزن طلا، مشخصات طرفین معامله و میزان پرداخت را دریافت کنید نه خود جنس، صاحب «طلای کاغذی» شده‌‌‌‌‌‌‌‌‌اید.

معامله‌‌‌‌‌‌‌‌‌ی کاغذی طلا چگونه انجام می‌‌‌‌‌‌‌‌‌شود؟

معاملات کاغذی طلا به این‌‌‌‌‌‌‌‌‌صورت انجام می‌‌‌‌‌‌‌‌‌شوند که افراد متقاضی مقدار دلخواه طلا را به قیمت روز اما با پرداخت وجه بسیار کمتر از ارزش واقعی خریداری می‌‌‌‌‌‌‌‌‌کنند و در ازای پرداخت خود طلای کاغذی دریافت می-کنند. حال کافی است این طلا در زمان مناسب فروخته شود تا سودآوری رخ‌‌‌‌‌‌‌‌‌دهد. فراموش نکنید که ورود افراد کم‌‌‌‌‌‌‌‌‌تجربه یا افرادی که توانایی تحلیل بازار طلا را ندارند به این معاملات پیشنهاد نمی‌‌‌‌‌‌‌‌‌شود. چراکه در صورت مواجهه با زیان جبران آن بسیار دشوار است.

نحوه انجام معامله طلای کاغذی

چطور می‌توان با پول کم طلا زیاد خرید؟ اهرم در معاملات
در ابتدا به اصطلاح اهرم اشاره کردیم، اما اهرم در معامله به چه معناست؟ وجود اهرم در معامله امکان خرید چند برابر ارزش سرمایه را می‌‌‌‌‌‌‌‌‌دهد. در معاملاتی که با اهرم صورت می‌‌‌‌‌‌‌‌‌گیرند، سودآوری کلان امکان‌‌‌‌‌‌‌‌‌پذیر است. البته در صورت عملکرد ناآگاهانه ضرر نیز به همان اندازه کلان خواهد بود.معامله در مهلت مقرر
آنچه در بالا گفته شد شکل ساده‌‌‌‌‌‌‌‌‌ی معاملات کاغذی طلا است. گاهی ممکن است برای انجام معامله در بازه‌‌‌‌‌‌‌‌‌ی معاملات ۲۴ ساعتی باشیم. چنین معاملاتی تنها ۲۴ ساعت برای خرید و فروش به شما زمان می‌‌‌‌‌‌‌‌‌دهند. یعنی اگر مقداری طلا کاغذی را خریدید تا ۲۴ ساعت بعد فرصت دارید تا آن را بفروشید. پس از ۲۴ ساعت باید کاغذ را به فروشنده برگردانید و اگر سود کرده باشید می‌‌‌‌‌‌‌‌‌توانید پول خود را پس بگیرید. چنانچه در مدت این ۲۴ ساعت قیمت طلا افزایش یابد، خریدار علاوه‌‌‌‌‌‌‌‌‌بر پول خود سود نیز دریافت خواهد کرد، در غیر این‌‌‌‌‌‌‌‌‌صورت ضرر می‌‌‌‌‌‌‌‌‌کند. حل اگر به هر دلیلی خریدار کاغذ را در زمان مقرر برنگرداند، از اعتبار ساقط است و وجهی که برای دریافت آن پرداخت کرده بود به عنوان خسارت درنظر گرفته می‌‌‌‌‌‌‌‌‌شود.

برای درک بهتر با یک مثال موضوع را واضح‌‌‌‌‌‌‌‌‌تر می‌‌‌‌‌‌‌‌‌کنیم:

تصور کنید هر گرم طلا در بازار ۱۰۰۰ تومان قیمت‌‌‌‌‌‌‌‌‌گذاری شده است. شما با سرمایه‌‌‌‌‌‌‌‌‌ی ۱۰۰۰۰ تومانی قاعدتاً توان خرید تنها ۱۰ گرم طلا دارید. اما در بازار معاملات کاغذی طلا با ۱۰۰۰۰ تومان سرمایه‌‌‌‌‌‌‌‌‌ی خود ۵۰گرم طلا خرید می‌‌‌‌‌‌‌‌‌کنید و در ازای پرداخت وجه کاغذی شامل اطلاعات خرید دریافت می‌‌‌‌‌‌‌‌‌کنید. حال تنها ۲۴ فرصت دارید تا با طلا کاغذی خود نزد فروشنده برگردید. چنانچه در این ۲۴ ساعت قیمت هر گرم افزایش پیدا‌‌‌‌‌‌‌‌‌کند پس از تحویل کاغذ به فروشنده ۱۰۰۰۰ تومان اولیه و سود خود را دریافت می‌‌‌‌‌‌‌‌‌کنید. در صورتی که در این ۲ ساعت قیمت طلا کاهش پیدا کند طبیعتاً شما ضرر کرده‌‌‌‌‌‌‌‌‌اید، چراکه سرمایه‌‌‌‌‌‌‌‌‌ی اولیه پس از کسر ضرر به شما بازخواهد گشت.

انواع معاملات کاغذی طلا

باتوجه به آن‌‌‌‌‌‌‌‌چه تا اینجا خواندیم، ماهیت طلای کاغذی وابسته به قیمت پس از اعمال اهرم و مهلت مقرر آن است. براساس همین مهلت انواع معاملات کاغذی طلا شکل گرفته‌‌‌‌‌‌‌‌اند. نام‌‌‌‌‌‌‌‌گذاری انواع معاملات کاغذی طلا برمبنای زمان تسویه انجام شده‌‌‌‌‌‌‌‌است و روش بستن قرارداد در آن‌‌‌‌‌‌‌‌ها یکسان است.

معاملات فردایی

در معاملات فردایی طلا، امروز قرارداد منعقد می‌‌‌‌‌‌‌‌شود و فردا در ساعت مجاز تسویه، یعنی ۲ تا ۳ بعدازظهر سرانجام معامله مشخص می‌‌‌‌‌‌‌‌شود. برای کسب اطلاعات دقیق‌‌‌‌‌‌‌‌تر درمورد طلای فردایی می‌‌‌‌‌‌‌‌توانید به مقاله دیگری از دلفین وست با نام منظور از طلای فردایی چیست مراجعه کنید.

معاملات امروزی

در چنین معاملاتی، قرارداد در ساعت معاملاتی روز بسته‌‌‌‌‌‌‌‌شده و در ساعت ۲ بعدازظهر همان روز تسویه صورت می‌‌‌‌‌‌‌‌گیرد.

معاملات شنبه‌‌‌‌‌‌‌‌ای

در معاملات شنبه‌‌‌‌‌‌‌‌ای، سررسید قرارداد روز شنبه خواهد بود. این روش را چنین می‌‌‌‌‌‌‌‌توان تعمیم داد، که در هر روزی از هفته که قرارداد منعقد شود، پس از گذشت یک هفته معاملاتی، روز تسویه فراخواهد رسید. بنابراین معاملات طلای یکشنبه‌‌‌‌‌‌‌‌ای، دوشنبه‌‌‌‌‌‌‌‌ای و به‌‌‌‌‌‌‌‌طور کلی وابسته به هرروزی غیر از جمعه وجود دارد. روز جمعه پایان هفته معاملات جهانی است و برای تسویه باید تا آغاز هفته جدید و رسیدن سررسید قرارداد صبرکنید.

معاملات کاغذی طلا برای چه کسانی مناسب است؟

در چنین معاملاتی ریسک‌‌‌‌‌‌‌‌‌پذیری و قوه‌‌‌‌‌‌‌‌‌ی تحلیل کمک زیادی می‌‌‌‌‌‌‌‌‌کند. اگر به خوبی با بازار طلا آشنا باشید می‌توانید از این معاملات سود کلانی ببرید. اگر از افرادی هستید که به دنبال راهی برای سرمایه‌‌‌‌‌‌‌‌‌گذاری با دارایی خود که سال‌‌‌‌‌‌‌‌‌ها برای بدست آوردن آن زحمت کشیده‌‌‌‌‌‌‌‌‌اید هستید، به دلیل ریسک بالا طلا کاغذی به هیچ عنوان پیشنهاد نمی‌‌‌‌‌‌‌‌‌شود. گفته می‌‌‌‌‌‌‌‌‌شود که بازار ارز و طلا به هم مرتبط هستند و قیمت یکی بر دیگری تأثیر مستقیم دارد. با وجود این شرایط افرادی که به عنوان فروشنده فعالیت می‌‌‌‌‌‌‌‌‌کنند افرادی کارکشته هستند که از تمام نوسانات بازار مطلعند. البته هستند کسانی که با شنیدن این‌‌‌‌‌‌‌‌‌که این تجارت می‌‌‌‌‌‌‌‌‌تواند سودآور باشد وارد آن می‌‌‌‌‌‌‌‌‌شوند و متأسفانه متضرر می‌‌‌‌‌‌‌‌‌شوند.
البته تمام این‌‌‌‌‌‌‌‌‌ها زمانی قابل اتکا است که از وضعیت قانونی معاملات کاغذی مطلع باشیم.

حکم معاملات کاغذی طلا

حکم قانونی معاملات کاغذی

مراجع قانونی مسئول معاملات کاغذی طلا را اخلال در نظام اقتصادی و در نتیجه غیرقانونی می‌‌‌‌‌‌‌‌‌دانند. افرادی که این سیستم معاملاتی را هدایت می‌‌‌‌‌‌‌‌‌کنند با پایین آوردن قیمت طلا سرمایه‌‌‌‌‌‌‌‌‌گذاران را به خرید ترقیب کرده و سپس قیمت‌‌‌‌‌‌‌‌‌ها را افزایش می‌‌‌‌‌‌‌‌‌دهند. در این میان افراد کم‌‌‌‌‌‌‌‌‌تجربه صرفاً ضرر می‌‌‌‌‌‌‌‌‌کنند. این در حالی است که هدایت‌‌‌‌‌‌‌‌‌گران معاملات تنها به فکر سودآوری برای خود هستند. در این میان علاوه‌‌‌‌‌‌‌‌‌بر متضرر شدن عده‌‌‌‌‌‌‌‌‌ای از سرمایه‌‌‌‌‌‌‌‌‌گذاران، نوساناتی که در بازار طلا رخ می‌‌‌‌‌‌‌‌‌دهد فعالان قانونی را دچار مشکل می‌‌‌‌‌‌‌‌‌کند. اتحادیه طلا و جواهر تهران در تیر ۱۳۹۹ در طی اطلاعیه‌‌‌‌‌‌‌‌‌ای چنین معاملاتی را غیرقانونی اعلام کرد. متن اطلاعیه از این قرار است: « لازم به توضیخ است تشکل‌های صنفی (خارج از زیرمجموعه وزارت صمت و اتاق اصناف) از قبیل انجمن‌های صنفی موضوع بند «ک» ماده ۵ قانون اتاق بازرگانی مجاز به اعطای مجوز کسب و کار و طلا نیستند و همکاران محترم برای دریافت هرگونه مجوز قانونی برای انجام فعالیت کسبی، فقط به اتحادیه طلا وجواهر تهران مراجعه کنند.»

سخن آخر

یکی از روش‌‌‌‌‌‌‌‌‌های سرمایه‌‌‌‌‌‌‌‌‌گذاری در طلا و سکه، خرید طلا کاغذی است که با سرمایه‌‌‌‌‌‌‌‌‌ی کم می‌‌‌‌‌‌‌‌‌تواند سود بسیار به دنبال داشته باشد. ساز و کار این معاملات برپایه‌‌‌‌‌‌‌‌‌ی اعتماد و اعتبار طرفین برقرار است و خرید فیزیکی در میان نیست. با توجه به این‌‌‌‌‌‌‌‌‌که این روش کاملاً غیرقانونی است، ورود به آن به هیچ عنوان توصیه نمی‌‌‌‌‌‌‌‌‌شود

منبع

شامپو حیوانات

>>> تاریخ انشتار پست :1400/4/28

شامپو چیست؟

آیا شامپوهای انسان برای سگ مناسب است؟

در اوایل دوره‌ی ظهور شامپو، آرایشگران انگلیسی صابون رنده شده را می‌جوشاندند و به آن عطر و مواد دارویی اضافه می‌کردند. شامپو (Shampoo)، از یک واژه هندو به نام چامپانا (Champana) به معنای ماساژ دادن گرفته شده‌است.

همه شامپوحیوانات حاوی ترکیبات یکسان سدیم لوریل اتر سولفات و تری اتانول آمین لورین سولفات هستند و عمل نظافت و زدودن چربی و حالت دهندگی در مو را انجام می‌دهند.

مهمترین بخش پوست، پوشش نازک اسیدی به نام اسید منتل است که روی پوست را فرا گرفته تا از پوست در برابر آلودگی، باکتری و ویروس‌ها محافظت کند و همچنین وظیفه آبرسانی و مرطوب نگهداشتن پوست را نیز دارد. اگر از شوینده مناسب استفاده نشود، ممکن است پوست دچار خشکی، پوسته پوسته شدن و یا خارش شود.

PH پارامتری است برای تعیین اسیدی یا قلیایی بودن یک ماده یا یک محیط. مقدار PH پوست بین ۰ تا ۱۴ می باشد. PH هفت، را خنثی در نظر می گیرند. پایین‌تر از ۷ اسیدی و بالاتر از ۷ قلیایی می باشد. پس هرچه مقدار PH کمتر باشد پوست اسیدی‌تر و هر چه بالاتر قلیایی‌تر است. در دوران نوزادی یعنی بازه تولد تا یک سالگی PH پوست تقریبا ۷ است و این رقم در پوست نرمال بزرگسال به میانگین ۵/۵ می رسد.

فیزیولوژی بدن حیوانات و انسان با هم متفاوت است و حتی PH پوست سگ قلیایی است. بنابراین، اگر از شامپوهای مناسب پوست انسان برای یک سگ استفاده شود، لایه اسیدی پوست سگ از بین می‌رود. شامپوهای انسان باعث ایجاد خشکی پوست حیوان می‌شود و زمینه را برای رشد میکروب‌ها و انگل‌ها فراهم می‌کند.

شست و شوی مداوم و با فاصله زمانی کم باعث از بین رفتن لایه چربی محافظ پوست شده، پوست حیوان را مستعد بیماری‌های عفونی، قارچی، میکروبی و ویروسی می‌کند. برای تمیز کردن سگ می‌توانید هر ۶ هفته یا بیشتر و در بعضی از نژادها ۳ بار در سال، در حمام با شامپو مخصوص بشویید.

اگر به دنبال حفظ سلامت پوست حیوان خانگی خود هستید و یا به دلیل استفاده از شوینده‌های نامناسب، پوست حیوان شما آسیب دیده است،ازفروشگاه لوازم حیوانات خانگی بهترین پیشنهاد ما برای شما شامپوی مخصوص حیوانات است.

آیا شامپوهای انسان برای سگ مناسب است؟منبع


پد سگ ارزان

>>> تاریخ انشتار پست :1400/4/27

اگر شما هم صاحب یک سگ هستید حتما به پد ادرار نیاز دارید.

پد دستشویی سگ انواع مختلفی دارند، برخی از آن ها خارجی هستند و برخی دیگر در ایران ساخته می شوند.

پدهای ادرار ایرانی قیمت بسیار ارزان تری دارند و البته جنس آن ها نیز بسیار خوب است.

از آنجایی که این وسیله در خانه ها زیاد استفاده می شود بهتر است پدسگ ارزان قیمت تهیه کنید تا برای شما صرفه اقتصادی نیز داشته باشد.

پدهای ادرار در انواع سایز ها ساخته می شوند که شما باید با توجه به سایز فروشگاه لوازم حیوانات خانگی خود پد مناسب را انتخاب کنید.

کاربرد پد ادرار سگ چیست ؟

مهم ترین کاربرد این پد ها آموزش محل دستشویی به توله سگ است.

شما بوسیله پد ادرار میتوانید به راحتی محل دستشویی را به یک توله سگ آموزش دهید.

البته برای نتیجه گیری سریع تر بهتر است در حین آموزش از تشویقی هم استفاده کنید.

برای راهنمایی کامل آموزش میتوانید مطلب آموزش دستشویی سگ را مطالعه کنید

پد تعلیم سگ برای سگ های بالغ هم کاربرد دارد.

برای مثال آن دسته از صاحبان سگ که حیاط ندارند یا نمی توانند سگ خود را هر بار برای دستشویی کرده بیرون ببرند نیز میتوانند از این پدها استفاده کنند.

پدهای ادرار حیوانات خانگی را میتوانید به صورت جدا یا همراه با سینی ادرار استفاده کنید.

استفاده از سینی ادرار باعث می شود پاهای سگ کثیف نشود.

جمع بندی

به طور کل پد ادرار سگ مزایای زیادی دارد که مهم ترین آن ها عبارتند از :

تمیز ماند منزلعدم پخش بوی ادرار در محیطآموزش محل دستشویی به سگمنبع

شامپو حیوانات پرسا

>>> تاریخ انشتار پست :1400/4/23

پرسا یک شرکت ایرانی است که در زمینه تولید غذا و محصولات بهداشتی حیوانات خانگی، اسب، طیور و ماهی فعالیت می کند. از تولیدات این شرت می توان به خمیر دندان سگ و گربه پرسا و شیر خشک پرسا مخصوص سگ و گربه اشاره کرد. یکی از موارد مهم برای بهداشت سگ و گربه، انتخاب شامپوی سگ و شامپوی گربه مناسب آنهاست.  شامپوی سگ و گربه پرسا دارای محبوبیت خوبی در بین پت داران ایرانی است. از این شامپو برای انواع حیوانات دیگر مانند اسب، خرگوش، پرندگان و … نیز استفاده می شود. شما می توانید انواع شامپو گربه پرسا و شامپو سگ پرسا را در پتیشا بخرید.پت شاپ دیجی پت

شامپوی سگ پرسا

شامپو سگ پرسا برای انواع موها و بدن سگ قابل استفاده است. با توجه به اینکه این شامپو ایرانی است، قیمت مناسبی دارد. مواد اولیه بکار رفته در شامپوی سگ پرسا از بهترین مواد آلمانی است که در یک شرکت ایرانی تولید می شود. شما می توانید به طور روزانه از این شامپوها استفاده کنید و مطمئن باشید که به موها و بدن سگ شما آسیب وارد نمی شود.

شامپو گربه پرسا

شامپو گربه پرسا با رایحه های مختلف تولید می شود. شامپو نانو، نرم کننده، قهوه و … رایحه های شامپو گربه پرسا است. هر کدام از رایحه ها دارای خواص گوناگونی مانند ضد ریزش مو، ضد آکنه، نرم کنندگی و … است. شما می توانید برای خرید شامپو گربه پرسا به در پتیشا، به هر محصول مراجعه کرده و سفارش خود را ثبت کنید.

شامپو روزانه پرسا

شامپو روزانه پرسا با طراحی ویژه ای که دارد، برای مصرف روزانه مناسب است. این شامپو علاوه بر تمیزی و درخشنده منحصربفرد، به حفظ رطوبت پوست و موی پت شما کمک می کند. شامپو روزانه پرسا برای انواع مو و پوشش سگ و حیوانات خانگی دیگر مناسب است.

در پتیشا شامپو پرسا در رایحه های مختلف وجود دارد. برای مقایسه و مشاهده قیمت شامپو سگ و گربه پرسا، محصولات این برند را بررسی کنید.

روش مصرف شامپو حیوانات پرسا

قبل از شروع به شست وشوی حیوان حتما دستکش بپوشید. حیوان را با آب گرم به خوبی خیس نمایید. شامپورا روی کل بدن حیوان (از سر تا دم) بریزید و پوست و موی حیوان را به خوبی با شامپو ماساژ دهید. در پایان کار  بدن حیوان را کاملا و خیلی خوب آبکشی نمایید.

توجه داشته باشید به هیچ عنوان نباید با شامپوهای انسانی پت خود را سشتشو دهید؛ چراکه باعث بهم خوردن ph پوست و شکنندگی و ریزش موهای آنها می شود.منبع

روش نگهداری شامپو پرسا

در جای خشک و خنک و دور از تابش مستقیم نور خورشید نگهداری شود.

سرمايه گذاري در ارز ديجيتال

>>> تاریخ انشتار پست :1400/4/23

بازارسرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال به دلیل ماهیت مبهمی که در پس‌زمینه آن وجود دارد، در معرض طرح‌های کلاه‌برداری زیادی است. ولی با وجود همه اخبار منفی که سالهای اخیر پیرامون رمز ارزها منتشر شد، سرمایه‌های قابل‌توجهی به این بازار واردشده و سهم بازار بیت کوین افزایش‌یافته است. گرچه بازار آلت کوین‌ها رونق بیشتری نسبت به بیت کوین یافته، اما هم‌چنان این رمز ارز موردتوجه سرمایه‌گذاران است.

در حال حاضر تمایل سرمایه‌گذاران علاوه بر حضور در بازار بیت کوین به ریپل، ترون، نئو و یوتا است. رشد رقابت سرمایه‌گذاران و بزرگ شدن جامعه دارندگان کریپتوکارنسی‌ها، باعث شلوغی صرافی‌ها شده است.

فعالان این حوزه توصیه می‌کنند که به ابهامات این بازار واقف باشید و سپس اقدام به معامله کنید. هم‌چنین توصیه می‌شود مانند هر بازار دیگری در جهش‌های قیمتی اقدام به خریدهای سنگین ننمایید. در نقطه مقابل ارزان بودن هم همیشه علامت خوبی برای سرمایه‌گذاری نیست.

یکی از مهم‌ترین هشدارها به سرمایه‌گذاران آن است که سرمایه موردنیاز خود را وارد بازار نکرده و نسبت به کلاه‌برداران این حوزه هوشیار باشند.

یکی از آسیب‌هایی که به این حوزه وارد می‌شود، ورود هکرها است. طرح‌های پانزی و کوین‌های تقلبی نیز از دیگر آفات این بازار محسوب می‌شود و به شکل اجتناب‌ناپذیری با آن دست‌به‌گریبان خواهید بود.

زمانی که بازار رمز ارز دچار فروپاشی شود، صاحبان آلت کوین‌ها آسیب بیشتری را متحمل می‌شوند؛ زیرا سرمایه‌ها غالباً با جذب بیت کوین و بازارهای منسجم‌تر خواهد شد؛ بنابراین بهتر است به این نکته توجه کافی داشته باشید. سرمایه‌گذارانی که به‌اندازه‌ی کافی تحقیق کرده و فقط روی دارایی‌های معتبر سرمایه‌گذاری می‌کنند، در وضعیت ایمن‌تری قرار دارند.

حضور در بازار ارزهای دیجیتال مانند هر بازار دیگری نیاز به مطالعه و مهارت دارد. پس سعی کنید قبل از ورد به آن اطلاعات خود را ارتقا ببخشید.

البته این موضوع در خصوص افرادی که به استخراج ارزهای دیجیتال هم می‌پردازند صدق می‌کند، زیرا استخراج بیت کوین نیز نیازمند هزینه گزافی است؛ بنابراین بهتر است مدیریت هزینه مطلوبی صورت گیرد.

در ادامه نکات مهم سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال به شکل مفصل‌تر شرح داده خواهد شد. دامنه اطلاعات خود در زمینه بلاک چین و رمز را تا حد امکان توسعه بخشید.سرمایه‌ گذاری در ارزهای دیجیتال

یکی از سایت‌های خوب جهت کسب اطلاعات در این زمینه صفحه منبع بیت کوین است که توسط جیمز لوپ James Loop طراحی و اجرا شده است. همچنین می‌توانید از آموزش‌های موجود در سایت یوتیوب بهره گیرید.

این توسعه اطلاعات شامل بستر بلاک چین، رمز ارزها و توکن اختصاصی شما است. درواقع شما باید بدانید وارد چه بازاری شده‌اید تا بتوانید با اشراف کافی در آن فعالیت کنید.

نکاتی که در خصوص کوین خود باید بدانید شامل موارد زیر است:

آیا کوین موردنظر شما از کوین دیگری نشات می‌گیرد؟آیا این کوین متن‌باز است؟آیا کوین موردنظر از قبل استخراج‌شده است؟
این مطلب را حتما بخوانید:  برای محافظت از ارزهای دیجیتال چه نکاتی مهم است؟

بهتر است بدانید توزیع اولیه کوین شما به چه صورت بوده است. این اطلاعات در وب‌سایت رسمی کوین‌ها و توکن ها موجود است.

قیمت کوین یا توکن، عرضه و تقاضای آن، حجم معاملات، نیز از دیگر نکات بااهمیت است. همچنین شاید همه صرافی‌ها امکان معامله کوین موردنظر شما را نداشته باشند. بهتر است ابتدا بررسی کرده و سپس در صرافی ثبت‌نام نمایید.

۲.راجع به کیف پول تحقیق کنید.

سرمایه‌ گذاری در ارزهای دیجیتال

پس از خرید کوین موردنظر، شما احتیاج به بستری جهت ذخیره آن دارید و آن چیزی نیست جز کیف پول دیجیتال. سعی کنید با انواع کیف پول‌ها آشنا شوید و معایب و محاسن هرکدام و میزان ذخیره‌سازی آن‌ها را بررسی نمایید. نکته‌ی مهمی که در خصوص کیف پول وجود دارد، ایمن‌سازی آن و تعیین رمز مناسب برای آن است که بهتر است با رویه آن آشنا شوید و سپس اقدام نمایید. حساب‌های خود را ایمن کنید و همیشه از احراز هویت دومرحله‌ای استفاده نمایید. بهترین کیف پول‌های موجود شامل موارد زیر است:

هر یک از این کیف‌ها فقط از یک یا تعداد محدودی از ارزهای دیجیتال موجود در بازار پشتیبانی می‌کنند، بنابراین قبل از استفاده کردن از آن‌ها بررسی کنید که کیف پول مربوطه آیا از ارز دیجیتال شما پشتیبانی می‌کند یا خیر.

کیف پول تراست (Trust wallet)کیف پول بلو والت (Blue wallet)کیف پول بیت کوین والت (Bitcoin wallet)کیف پول مای سلیوم (Mycelium)کیف پول الکتروم (Electrum wallet)کیف پول بی آردی (BRD)کیف پول اکسودوس (Exodus wallet) ۳-وب‌سایت رسمی کوین یا توکن مربوطه را مطالعه کنید.

سرمایه‌ گذاری در ارزهای دیجیتال

شما باید بدانید مشاوران و تیم کوین مربوطه چه کسانی هستند و اعتبار آنان تا چه حد است. قوانین ناظر بر شرکت و محصول تولیدی آن چیست. گاهی اوقات محصولی وجود ندارد و صرفاً نقشه راه و وایت پیپر موجود است.

۴-فریب بازار صعودی را نخورید.

فراموش نکنید یک بازار همیشه صعودی نیست و معامله‌گر حرفه‌ای روندها را مطالعه می‌کند. هر شخصی می‌تواند در بازار صعودی، سود کسب کند و برنده کسی است که از نوسانات شدید در امان بماند. تمام بازارهای مالی، نوسان را تجربه می‌کنند. از صعود و نزول قیمت‌ها نهراسید و برای معاملات خود برنامه‌ریزی کنید.

۵-استراتژی‌های خود را در بازار ارزهای دیجیتال تعیین کنید.

سرمایه‌ گذاری در ارزهای دیجیتال

اگر سرمایه‌گذاری بلندمدتی هستید، به رویکرد خود پایبند باشید و اقدام به معاملات هیجانی نکنید. اگر قصد دارید سریعاً به سود برسید و معامله‌گر کوتاه‌مدتی هستید، به بازه‌ی زمانی موردنظر سرمایه‌گذاری خود توجه کنید و در زمان معین اقدام به خریدوفروش کنید. استراتژی کوتاه‌مدتی عمدتاً با خرید در کف قیمتی و فروش در سقف قیمتی صورت می‌گیرد.

۶-از مقایسه غیرمنطقی پرهیز کنید.

به این نکته توجه کنید که سود حاصل از معاملات بازار ارز دیجیتال، قابل‌مقایسه با سایر بازارها نیست و از مقایسه غیرمنطقی بپرهیزید. پس بهتر است به روش خود پایبند باشید و از هر استراتژی برای بازار مناسب خود استفاده کنید.

۷-سود خود را سریع خرج نکنید.

بهتر است پس از کسب سود حاصل از معامله در رمز ارزها، آن را نقد و صرف خرید کالای لوکس نکنید. مدتی صبر کنید تا از پایدار بودن سود خود مطمئن شوید.

۸-حواستان به برنامه های کلاه برداری باشد.

از تمام پروژه‌های مشابه بازاریابی شبکه‌ای (MLM) که در آن گفته شود به ازای هر فردی که از جانب شما عضو شود، پول دریافت خواهید کرد، دوری‌کنید. بسیاری از این طرح‌ها کلاه‌برداری بوده و سرمایه افراد را به غارت می‌برد. بهتر است قبل از ورود به هر طرحی راجع به آن تحقیق و بررسی نمایید و از پشتوانه آن مطمئن شوید.

این مطلب را حتما بخوانید:  وایت پیپر چیست؟ تازه واردهای ارزهای دیجیتال بخوانند!
۹-شما نمی‌توانید نوسانات بازار را کنترل کنید.

سرمایه‌ گذاری در ارزهای دیجیتال

شما تنها می‌توانید رفتار معاملاتی خود و زمان ورود و خروج خود را معین کنید. پس تلاش کنید برنامه مدونی برای این موضوع داشته باشید.

۱۰-فرصت ها را از دست ندهید.

بازار کریپتوکارنسی ها (ارزهای دیجیتال) بازاری ۲۴ ساعته است؛ بنابراین فرصت برای جبران اشتباهات بسیار است. گوش‌به‌زنگ فرصت‌های مناسب معاملاتی باشید.

۱۱- اطلاعات خود را به‌روز رسانی کنید.

بازار رمز بازاری پویا است و هرلحظه اطلاعات آن در معرض تحول است؛ بنابراین سعی کنید اطلاعات خبری و تحلیلی خود را پوشش دهید و خود را محدود به مطالعه یک یا دو سایت نکنید.

۱۲- از خرید و فروش ارزهای دیجیتال با حجم معاملات پایین پرهیز کنید.

از خریدوفروش ارزهای دیجیتالی که حجم معاملات پایینی دارند (مثلاً حجم مبادلاتی کمتر از ۵ میلیون دلار در روز)، بپرهیزید. در حال حاضر، بیش از ۱۵۰۰ ارز دیجیتال (کریپتوکارنسی) وجود دارد که بیش از ۹۰ درصد آن‌ها، حجم معاملات پایینی دارند. خریدوفروش ارزهای دیجیتالی که حجم معاملات پایینی دارند، دشوار است و ممکن است دچار تله نوسانات قیمتی شدید شوید.

۱۳-همه دارایی خود را بر روی یک ارز سرمایه‌گذاری نکنید.

سرمایه‌ گذاری در ارزهای دیجیتال

بازار رمز ارز نیز مانند سایر سرمایه‌گذاری‌ها نیاز به توزیع ریسک دارد و بهتر است سبد ارزی تشکیل دهید و صرفاً روی یک ارز سرمایه‌گذاری نکنید. اغلب سرمایه‌گذاران حرفه‌ای سعی می‌کنند سبد دارایی‌های خود را متنوع‌تر کنند و سرمایه‌ای که دارند را بر روی ارزهای مختلف سرمایه‌گذاری کنند.

در این صورت نوسان شدید قیمتی یک ارز، تمام سرمایه شمارا تحت تأثیر قرار نمی‌دهد و شما می‌توانید در بازه‌های زمانی مختلف، از ارزهای متفاوت سوده‌ای بیشتری برداشت کنید.

جمع ‌بندی

سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال به دلیل عدم ثبات قیمتی که دارند، با ریسک بالایی همراه هستند؛ و این نوسانات بسیار به جذابیت رمز ارزها افزوده است. نبود دامنه نوسان ریسک این بازار را نسبت به سایر بازارها به‌ویژه بازار بورس ایران دوچندان می‌کند؛ بنابراین تنها شما می‌توانید با یادگیری روش‌های مختلف تحلیل و بررسی بتوانید این ریسک‌ها را تبدیل به فرصت کرده و ریسک را توزیع کنید تا کمترین ضرر و بیشترین سود را کسب کنید.

ریسک‌های این بازار علاوه بر نوسانات قیمتی به عوامل دیگر نیز مربوط است. مثلاً اگر شما از صرافی نامعتبر یا کیف پول دیجیتال نامناسب استفاده کنید، ریسک سرمایه‌گذاری خود را افزایش می‌دهید. پس سعی کنید برای سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال احتیاط لازم را در این زمینه به خرج دهید.

متخصصین این حوزه، می‌توانند شما را در یک معامله موفق یاری نمایند.منبع

خرید غذای گربه

>>> تاریخ انشتار پست :1400/4/15


تهیه غذای گربه: 5 روش تهیه غذا گربه ارزان برای گربه های خانگی، خیابانی و بچه گربه

تهیه غذای گربه لذیذ، منوط به بهره از دستور غذای خانگی خوشمزه برای تهیه غذای گربه است. در صورتی که تمایل دارید از دستور غذای گربه (خیابانی و خانگی) آگاه شوید و برای گربه خود، علاوه بر آن که یک غذای گربه ارزان تهیه می‌کنید، غذایی خوش طعم نیز تهیه کنید، با ما همراه شوید تا با چندین روش تهیه غذای گربه آشنا شوید. 

 

دلایل تهیه غذای گربه ارزان خانگی 

یکی از مهم‌ترین دلایلی که عامل تهیه غذای گربه است، حفظ سلامت گربه است. بسیاری از شما که تمایل به حفظ سلامت گربه خودتان دارید و تمایلی به مصرف گربه‌تان از غذاهای دارای مواد نگه دارنده و شیمیایی ندارید یا آن که می‌خواهید علاوه بر تهیه غذایی لذیذ و مقوی، غذای گربه‌تان نسبت به غذای خشک گربه ارزان‌تر نیز شود، می‌توانید با مطالعه این مقاله با چندین دستور متفاوت  خرید غذای گربه راهی آسان است اما می توانید با روش های  آشنا شوید که اکثر مواد اولیه آن را در آشپزخانه خود به راحتی می‌توانید بیابید و با سی دقیقه زمان، می‌توانید غذایی لذیذ برای گربه‌های خودتان تهیه کنید. 

 

 

مواد غذایی مضر برای گربه و سگ 

برخی مواد غذایی برای حیوانات خانگی به شدت مضر هستند و نباید به حیوانات خانگی خود از جمله گربه و یا سگ‌تان، این مواد غذایی را بدهید. 

انگور و کشمشنوشیدنی‌های دارای کافئین مانند قهوه، چای و نوشابهکاکائو و شکلاتسیر، پیاز، پیازچه و تره فرنگیالکل

عذاهایی که نام بردیم، از جمله فروشگاه اینترنتی حیوانات خانگی  است. 

با توجه به گوشت خوار بودن گربه سالان از جمله گربه‌های خیابانی و گربه‌های خانگی، پیشنهاد می‌کنیم غذایی حاوی پروتئین بالا تهیه کنید تا این غذا بتواند موجب حفظ سلامت گربه و همچنین تامین آمینو اسید مورد نیاز جسم او شود. 

 

پنج دستور تهیه غذای خانگی ارزان برای گربه (گربه‌های خانگی و گربه‌های خیابانی)

در ادامه شرحی بر 5 دستور غذای گربه خیابانی و خانگی داده‌ایم. با ما همراه شوید. 

 

دستور غذای خانگی برای بچه گربه

 

یک. غذای گربه برای صبحانه (صبحانه گربه)

صبحانه یکی از وعده‌های غذایی هر گربه‌ای است. یک صبحانه مقوی برای گربه به مثابه شروع یک روز بی‌نظیر است.

مواد لازم را برای تهیه صبحانه گربه یک ق.غ شیر خشک کم چرب3 عدد تخم مرغ متوسط2 ق.غ پنیر صبحانه2 ق.غ سبزیجات خرد شده

 

روش تهیه صبحانه گربه در نصف لیوان آب، شیر خشک را حل کنید. در قدم بعد، تخم‌مرغ‌ها را به آب و شیرخشک اضافه کنید و به خوبی هم بزنید. در قدم سوم، در ماهیتابه، مایع به دست آمده را بریزید و بگذارید کمی سفت شود. اینک سبزیجات و پنیر را در میان نیمی از املت تهیه شده قرار دهید و نیمه دیگر املت را بر روی سبزیجات و پنیر قرار دهید. پس از چند دقیقه، ماهیتابه را از روی اجاق گاز بر دارید و بگذارید این صبحانه لذیذ خنک شود. برای هر گربه پیشنهاد می‌شود یک چهارم از این صبحانه را سرو کنید. 

 

دو. غذا برای وعده اصلی گربه 

در کنار صبحانه‌ای که برای گربه تهیه می‌کنیم، باید غذای خوش طعم برای ناهار و شامش نیز تدارک ببینید. 

مواد لازم برای تهیه یک وعده غذایی اصلی برای گربه 1عدد مرغ متوسط کامل2 لیوان برنج 5 برگ کاهو سبز 7 عدد هویج 150 گرم لوبیا سبز

 

۶۰ دستور غذا برای گربه ها

 

روش تهیه یک وعده غذایی اصلی برای گربه مرغ پاک شده را کامل بشویید و در یک قابلمه پر از آن اضافه کنید. برای گرفتن بوی ضخم مرغ، سبزیجات را خرد کنید و اضافه کنید. پس از 5 دقیقه، دو لیوان برنج را به مواد اضافه کنید. در قابلمه را بگذارید تا به خوبی مواد با یکدیگر بپزند.استخوان‌ها را جدا کنید و به ترکیب به دست آمده را با چاقو خرد کنید. پیشنهاد می‌کنیم هر مرتبه به اندازه یک ملاقه متوسط، به گربه خودتان از این غذا بدهید و باقی آن را در فریزر یا یخچال قرار بدهید. 

 

سه. سالاد مخصوص گربه 

برخی گربه‌ها علاوه بر تمایل به غذاهای گوشتی، به غذاهای گیاهی نیز تمایل دارند. 

مواد لازم برای تهیه سالاد مخصوص گربه  1/2 لیوان جوانه گندم1/4 لیوان آب مرغ1 عدد کدوسبز متوسط

 

روش تهیه سالاد مخصوص گربه 

جوانه‌های گندم را با چاقو ساتوری کنید. کدوسبز را رنده کنید و به جوانه‌های گندم اضافه کنید. یک پیش دستی از این سالاد برای گربه خود بکشید و بر روی آن، آب مرغ بریزید.باقی سالاد را در یخچال قرار بدهید. 

 

چهار. غذای گربه با تن ماهی و مرغ 

یکی از ترکیبات لذیذی که گربه‌ها به عنوان غذای گربه از آن لذت می‌برند، ترکیب و در کنار هم قرار گرفتن تن ماهی و مرغ است. 

مواد لازم برای تهیه غذای گربه با تن ماهی و مرغ  1/2 لیوان گوشت مرغ1 عدد کنسرو 180 گرمی ماهی تن1 عدد هویج متوسط 2 لیوان برنج

 

غذای ارزان برای گربه

 

روش تهیه غذای

گربه با تن ماهی و مرغ

ابتدا برنج، هویج و گوشت مرغ را در یک قابلمه پر از آب بپزید و پس از پخته شدن، آب قابلمه را خالی کنید.به ترکیب پخته شده، ماهی تن را بیفزایید و به خوبی ترکیب را هم بزنید. برای هر وعده غذایی، پیشنهاد می‌کنیم نصف لیوان از این غذا را سرو کنید. 

 

پنج. غذای گربه خاص

برای آن که در تعطیلات گربه خودتان را خوشحال کنید و  به او غذای گربه‌ای بدهید که او لذت ببرد، می‌‍توانید از دستور زیر استفاده اکنید.

منبع

بورس فارکس

>>> تاریخ انشتار پست :1400/4/15

بورس تهران بهتره یا فارکس؟ چرا؟

این سوالیه که تقریبا همه روزه از بنده می پرسند، در پاسخ به این سوال با قاطعیت بسیار زیاد و محکم باید بگم فارکس از چند جهت بهتر از بورس تهرانه ولی یک دلیل اصلی و بزرگ وجود داره که همین یک دلیل به تنهایی برای بنده کافیه تا سراغ فارکس برم نه بورس تهران اون چیه؟؟؟

 

امکان کسب سود حتی از ریزش سنگین قیمت ها

اگه هیچی هم از بورس ندونید حتما اینو می دونید که برای اینکه ما در هر تجارتی سودی بدست بیاریم باید قیمت اون کالا یا سهام از قیمتی که ما اون رو خریداری کردیم بیشتر بشه و بالاتر بره تا ما سود کنیم درسته؟ مثلا اگر من سهام شرکت خودروسازی را بخرم در صورتی که قیمت خودرو در کشور بالا بره سهام من هم در سود خواهد رفت اما اگر ماجرا برعکس شد چی؟؟؟ یعنی اومدیم و قیمت ها از قیمتی که من سهم را خریدم پایین تر بیاد اونوقت چی؟ بله خیلی واضحه که در این صورت من ضرر کردم و این خاصیت بازار بورس ایران هست.

یعنی شما در بورس ایران تنها در صورتی سود می کنید که قیمت سهمی که می خرید بالاتر بره و اگه پایین تر بیاد شما متضرر می شوید!!! اما در فارکس اصلا چنین چیزی نیست.

بدین معنی که شما حتی از ریزش قیمت یک سهم هم می تونید سود بگیرید و این قابلیت به تنهایی برای من کافیه تا بگم فارکس فوق العاده است. در واقع بازارهای بین المللی این خاصیت اعجاب آور را دارند تا شما فقط با بالا رفتن قیمت یک سهم سود نکنید بلکه اگر بازار را تحلیل کردید و متوجه شدید که قیمت ها خواهد ریخت همان موقع می تونید یک موقعیت sell (فروش) بگیرید و اون سهم را با قیمت بالاتر به صورت فوری و قطعی بفروشید سپس هنگامی که قیمت ها ریزش کرد با همان قیمت پایین از بروکر (کارگزار) بخرید در اینجا شما یک سود شیرین بدست آوردید.

بگذارید مثالی براتون بزنم (برای درک بهتر شما مثال بسیار ساده سازی شده است)، من پیش بینی می کنم که مثلا قیمت طلا از ۱۶۰۰ دلار به ۱۵۵۰ دلار می رسد. در بازار بورس ایران شما نمی تونید در این حالت کاری کنید و حتی اگه مثلا قرارداد آتی سکه طلا خریده باشید در این صورت ضرر می کنید چون قیمت داره پایین میاد اما در فارکس من فورا می تونم یک معامله فروش طلا بگیرم و یک اونس طلا را درجا با همون قیمت ۱۶۰۰ دلار بفروشم سپس وقتی قیمت طلا به ۱۵۵۰ دلار رسید معامله ام را می بندم در این لحظه من ۵۰ دلار شیرین سود کرده ام در حالی که اگر در بورس ایران بودم هیچ سودی نمی تونستم بگیرم.

تا همین جاش را لذت بردید؟ شاید هم تعجب کردید؟ اما این تازه اولشه، در بورس تهران شما فقط می تونی با پول خودت سهام بخری و بفروشی و هرگز نمی تونی مثلا اگه ۱ میلیون تومن سرمایه وارد بورس کردید، ۱۰ میلیون تومان سهام بخرید در حالی که در فارکس این قابلیت حیرت آور و بی نظیر وجود داره بدین معنی که در همون مثال بالا که من یک اونس طلا را می تونستم با پول خودم بفروشم و فقط ۵۰ دلار سود کنم می تونم با افزایش حجم معامله ام و استفاده از اعتبار لحظه ای که بروکر بهم داده تا ۱۰۰ اونس طلا را (بدون اینکه پول بیشتری وارد حسابم کنم) بفروشم و بجای ۵۰ دلار، ۵۰۰ دلار سود شیرین و سریع بدست بیارم!!! باورتون نمیشه؟ ولی حقیقت داره برای همین در بالا عرض کردم اگه بخواهید بازار بورس تهران را با فارکس مقایسه کنید میشه مقایسه پراید با پورشه پانامرا. آیا شما چنین قابلیت های خیره کننده ای را در هیچ بازاری دیده اید؟

دلیل این اعتبار خیره کننده به خاطر حجم نقدینگی سرسام آوری است که این بازار دارد و این قابلیت را به تمام سرمایه گذارانش می دهد حالا اینکه چطور باید از این اعتبار (اصطلاحا اهرم معاملاتی) استفاده کنید را مفصل در دوره ام به شما یاد داده ام فعلا فقط به همین مقدار بسنده می کنم که این دو مزیت فوق العاده را با بازار بورس تهران مقایسه کنید یعنی کسب سود از ریزش قیمت ها و استفاده از اهرم معاملاتی اون هم بدون یک ریال سود و بهره ( برخلاف بورس ایران که اگه بخواهید اعتبار بگیرید کارمزد وحشتناکی باید بپردازید). حالا باز میگید شرعیه یا نه؟؟؟ باور کنید اونها بهتر از ما به اسلام عمل می کنند!!!

 

این جذابیت ها به تنهایی کافیه تا من فارکس را به بورس تهران ترجیح بدم. پس فراموش نکنید در بازار فارکس شما بر خلاف بازار ایران می توانید حتی از ریزش قیمت ها هم سود شیرینی بدست بیارید و این کاری است که من بارها و بارها انجام دادم و اکنون حاضرم اون را به شما هم کامل یاد بدهم. پس حتی وقتی قیمت های جهانی در حال ریزش سنگین هستند و به اصطلاح یک بحران جهانی پیش میاد ما نه تنها نمی ترسیم و دارایی مون را از دست نمی دیم بلکه از همین فرصت در جهت افزایش سریع سرمایه مان استفاده می کنیم. آیا جایی را سراغ دارید که همچین قابلیت خارق العاده ای را داشته باشد؟؟؟

نمونه ای از سودهای کسب شده با این روش به دلار
از کجا باید شروع کنید؟

حتما اولین سوالتون اینه که از کجا باید شروع کنید و چطور باید این روش را یاد بگیرید و اصلا اون ۳۰۰ دلاری که گفتم بابت چیه؟ خوب بذارید پاسخ همه اینها را الان بهتون بدم. این ترفندی که من کشف کردم به دلیل موفقیت خیلی بالایی که داره پس طبیعتا قیمت پایینی هم نداره، ارزش این آموزش ۲۰۰۰ دلار هست اما خوب از اونجا که به روش خودم ایمان صد در صد دارم پس بورس فارکس الان ازتون نمی خوام همه این رقم را بپردازید بلکه الان فقط ۱۵ درصد این مبلغ را بهتون پیشنهاد میدم  و مابقیش را از سودی که از این روش بدست میارید بهم بپردازید اون هم نه طی یک ماه و چند ماه بلکه در یک شرایط عالی هر ماه هرچقدر سود کردید فقط ۱۵ درصدش را به حسابم واریز کنید تا این رقم تسویه بشه.

 

از اونجا که شما به بنده اعتماد میکنید و مبلغ پیش پرداخت این دوره را می پردازید پس من هم به شما اعتماد میکنم و هیچ تعهدی برای دریافت مابقی وجه ازشما نمی گیرم چون خدا را شکر در بین ما ایرانی یک صفت خیلی خوب وجود دارد که اعتماد کردن را آسان می کند و اون هم صفت پایبندی به حلال و حرام درآمد بین ما ایرانی هاست. پس از این بابت هم خیالتون راحت که نیاز به هیچ چک و سفته ای نیست.

 

شما بجای ۲۰۰۰ دلار فقط ۳۰۰ دلار (۸۵% کمتر) می پردازید و دوره را تهیه کنید سپس استفاده کنید مابقی مبلغ را هر ماه هر چقدر سود کردید فقط ده درصدش را به حساب ما واریز کنید مابقیش نوش جان تان… مثلا اگر در ماه اول ۲۰۰ دلار سود کردید، ۱۸۰ دلار نوش جان خودتان و تنها ۲۰ دلار آن را به حساب ما واریز کنید. به طور حتم با گذشت زمان سود شما رشد سرمایه گذاری چشم گیری خواهد کرد با این حال سهم ما همان ده درصد هست تا زمانی که شما ۲۰۰۰ دلار را تسویه کنید و همان طور که گفتم هیچ تایم زمانی برای تسویه کردن ندارید و ما بنا را بر اعتماد کامل به شما می گذاریم خودتان می دانید و خدای خودتان.

 

پس حالا متوجه شدید که برای شروع دقیقا چقدر باید بپردازید؟ ۳۰۰ دلار برای یادگیری این روش اما برای کار کردن در بازار در آینده به حداقل ۵۰ دلار برای شروع به کارتون نیاز خواهید داشت.

حالا اگه به هر دلیلی یک ماه نتونستید کار کنید طبیعیه که هیچ پولی هم نباید به ما بپردازید و شرط تسویه ۲۰۰۰ دلاری تا زمانیه که شما دارید کار میکنید و سود می گیرید.

 

شاید بگید نمیشه همین ۳۰۰ دلار را هم نپردازیم بعدا چندبرابر بدیم؟

در پاسخ باید بگم اگه چنین اعتقادی دارید مطمئن باشید نمی تونید در این بازار موفق بشید چون اصل اول سودآوری در بازار سرمایه اینه که سرمایه ای از خودتون داشته باشید و حاضر به ریسک کردن روی سرمایه تون باشید! پس اگر تا این حد محتاط هستید و جرئت ریسک کردن ندارید چطور می خواهید در این بازار کار کنید؟

 

خوب اگر روش شما درست نبود و اصلا سوددهی نداشت چی؟

خبر خوب اینه که همینجا به شما تعهد و تضمین میدهم در صورتی که این دوره را تهیه کردید و تا ۹۰ روز از آن استفاده کردید دیدید این روش در حقیقت وجود نداره و قابل اجرا نیست و نمیشه باهاش ترید (معامله) کرد من ظرف همان روز شماره کارت شما را می گیرم و تمام وجه پرداختی شما را فورا به حسابتان کارت به کارت میکنم. اینم برای اینکه خیالتون کاملا راحت باشه که این روش واقعیه و تضمین و تعهد پشتش هست. یعنی اگر بعد ۳ ماه تمرین کردن شما هیچ نتیجه ای نگرفتید و از هر ۱۰ معامله ای که زدید ۷ تای آن با ضرر بود وجه شما عودت می شود.

(دقت کنید تضمین شامل اصل وجود این تکنیک است و ربطی به نحوه ی کار کردن شما ندارد این یعنی اگر شما در معاملات تان دچار اشتباه شوید مسئولیتش با ما نخواهد بود بلکه این تضمین بابت اصل استراتژی و سودده بودن آن است)

 

این آموزش به چه صورت قابل دریافته؟ پرداخت وجه چگونه است؟

برای اینکه بتونم خیلی خوب و واضح و با مثال های متعدد این روش را بهتون یاد بدم اون را در یک دوره ی ویدیویی تقدیم تون می کنم که به راحتی می تونید روی هر دستگاهی اجراش کنید. ما در این ویدیو به صورت لایو ترید هم داریم تا شما عملا ببینید خودم چطوری از این روش پول درمیارم پس از پرداخت وجه، فیلم دوره در قالب ۴ ایمیل محتوی لینکهای جلسات + آپدیت ها و هدایا دریافت می کنید. ایمیل های خریداران جدید هر شب حوالی ساعت ۲۳ ارسال می شود.

خبر خوب دیگه اینکه برای راحتی پرداخت شما، بجای دریافت وجه به صورت دلاری معادل ریالی اون فقط ازتون دریافت میشه تا نیاز به پرداخت کارمزد تبدیل ریال به دلار دیگه نداشته باشید و بدون هیچ کارمزدی فقط به نرخ روز هزینه دلار دریافت میشه. بنابراین نرخ این دوره متناسب با افزایش یا کاهش نرخ دلار تغییر می کند برای اطلاع از نرخ کنونی با کلیک روی دکمه زیر به راحتی می تونید قیمت را چک کنید و به سادگی وجه را بپردازید و منتظر دریافت دوره باشید!

منبع


غذای سگ

>>> تاریخ انشتار پست :1400/4/14

غذای سگ، راهنمای جامع و کامل

برای من و شما که صاحب سگ هستیم حتما پیش اومده که سر این دوراهی قرار بگیریم که غذای سگ خانگی رو در منزل تهیه کنیم یا از پت شاپ بخریم؟ امروز میخوایم درباره خوبی ها و معایب غذاهای خانگی و غذای خشک سگ براتون بگیم؛ اینطوری میتونین راحت تر تصمیم گیری کنین که کدوم غذا سالم تر و اقتصادی تره و سگمون رو بیشتر خوشحال میکنه. پس با مقاله غذای سگ، راهنمای جامع و کامل همراه باشین…

غذای سگ خانگی

چرا مردم ترجیح میدن غذای سگ شون غذای خونگی باشه؟

با اینکه امروزه میشه غذای سگ رو به صورت آماده از جاهایی مثل سوپرمارکت، پت شاپ، کلینیک های دامپزشکی و پت شاپ اینترنتی به راحتی تهیه کرد ولی باز هم چه در کشور ما و چه در کشورهای دیگه خیلی از کسایی که سگ دارن ترجیح میدن غذای سگ خودشون رو توی خونه درست کنن.

شاید دلیل رواج داشتن این موضوع تو کشور ما بخاطر این دلایل باشه:

داشتن پت و مخصوصا سگ خیلی وقت نیست که توی ایران رواج پیدا کرده و مردم ما هنوز تجربه زیادی درباره این موضوع ندارن.بسیاری از مردم فکر میکنن غذاهای خشک و تجاری کیفیت پایین تری نسبت به غذاهای خونگی دارن.صاحبان سگ ها فکر میکنن نیازهای غذایی سگشون با نیازهای غذایی خودشون یکسانه.خیلی از صاحبان سگ ها به اشتباه فکر میکنن غذای خونگی به صرفه تر از غذای خشک سگ هست.

غذای سگ خانگی

غذای خشک سگ چیه و از چی درست شده؟

این غذاها در ظاهر شبیه بیسکویت های قهوه ای رنگ و ریز هستن که در واقع از ترکیب مواد غذایی مخلوط شده و خشک شده تشکیل شدن و بین 6 تا 10 درصد رطوبت دارن.

طرز تهیه غذای خشک برای سگ چه جوریه؟

هر کمپانی تولید غذای خشک سگ، دستور و فرمول خاص خودشو برای درست کردن انواع غذا داره:

اول مواد تشکیل دهنده غذا رو با نسبت های مناسب با هم مخلوط میکننخمیر به دست اومده رو یکدست میکننسپس توی فرهای مخصوصی این خمیر رو میپزندر آخر اون رو به قطعات کوچک تر خرد و سپس خشک میکنن غذای کنسروی سگ، چرا خوش خوراکه؟

کنسرو سگ هم مانند غذای خشک، دیجی پت تهیه کنید . مخلوطی از مواد غذایی اولیه است ولی میزان رطوبت اون بیشتر از غذاهای خشک و بین 60 تا 80 درصده و از نظر ترکیبات هم ممکنه پروتئین یا چربی بالاتری نسبت به غذای خشک داشته باشه.

غذای سگ خانگی

ویژگی دیگه غذاهای کنسروی سگ اینه که محتویات داخلشون تا قبل از باز شدن در کنسرو، استریله. بخاطر نوع ترکیبات و درصد بالای رطوبت و بافت غذاهای کنسروی، سگ ها از خوردنشون بسیار لذت میبرن! آیا غذای خانگی سگ آپارتمانی مون رو بیمار میکنه؟

بله، احتمالا!

غذایی که دوست کوچولوی شما میخوره، باید چندتا ویژگی مهم داشته باشه که غذاهای خونگی اونا رو ندارن:

هم باید دارای میزان مناسبی از مواد مغذی مورد نیاز بدن سگ تون باشهو هم بتونه انرژی مورد نیازش رو در حد مناسب تامین کنه. نه بیشتر و نه کمتر!

غذای سگ‌ها باید حاوی گروه های غذایی زیر باشه:

پروتئین (مثل گوشت، سفیده تخم مرغ و …)چربی (مثل چربی های گیاهی یا حیوانی)کربوهیدرات (مانند برنج، سیب زمینی، گندم، پاستا و …)ویتامین هامواد معدنی (آهن، پتاسیم، کلسیم، فسفر، …)اسیدهای چرب ضروری (امگا 3 و 6)

کم یا زیاد بودن این مواد غذایی توی رژیم غذایی سگتون، توی طولانی مدت میتونه مریضش کنه. از طرف دیگه، هر سگی با توجه به نیازهاش به ترکیب خاصی از مواد غذایی نیاز داره. برای همینه که شما باید برای تغذیه سگ خودتون مواردی رو در نظر بگیرین، مانند:

سننژاداندازهحساسیت هامیزان فعالیتوضعیت زندگی

غذای سگ خانگی

مثلا غذای توله سگ، سگ بالغ و سگ های مسن با هم فرق دارن. حتی باید به اینکه نژاد سگ‌تون چی هست هم توجه کنید؛ از سگ ژرمن گرفته تا هاسکی و دوبرمن و… ممکنه سلیقه غذایی اونا با هم فرق داشته باشه! قاطی کردن مواد غذایی و ریختنشون توی قابلمه، کاری نداره و قسمت سخت و پیچیده ماجرا اونجاس که بخوایم مواد تشکیل دهنده این غذا رو با توجه به نیازهای تغذیه ای اون حیوان خانگی با نسبت متعادل و مشخص با هم مخلوط کنیم.

بنا بر تحقیقاتی که تیم محققین دانشگاه دامپزشکی کالیفرنیا و دیویس انجام دادن، 95 درصد غذاهایی که ما برای سگ خانگی درست میکنیم، حداقل 1 ماده غذایی رو کم دارن و جالبه بدونین 85 درصد از این غذاها توی چندین ماده غذایی کمبود دارن!

آیا میتونیم از پا و اسکلت مرغ برای سگ ها استفاده کنیم؟

نه، اصلا!

این اشتباه که خیلی هم رواج داره، باعث شده سگ های زیادی آسیب های جبران ناپذیری ببینن. اگر هرگز برای تغذیه سگ خودتون از اسکلت یا پای مرغ استفاده نکنین چون این مواد هم برای سگتون ارزش غذایی ندارن و هم میتونن آسیب های خطرناکی بهش وارد کنن.

برای مثال یک سگ نژاد مالتیز با علائم استفراغ و بیحالی و حالت تهوع به بیمارستانی در سنگاپور رفت. بعد از معاینه و عکس گرفتن، معلوم شد که استخوان پای مرغی که خورده بود، توی مری اش گیر کرده! این سگ بینوا عمل جراحی سختی رو پشت سر گذاشت و مدت زمان زیادی طول کشید تا بتونه به زندگی عادی اش برگرده.

میتونین استخون مجرمو تو عکس زیر پیدا کنین؟

عکس رادیولوژی سگ

چرا دامپزشکا غذای خشک سگ آپارتمانی رو توصیه میکنن؟

غذاهای تجاری اگر با دقت و از برندهای معتبر انتخاب بشن و مواد اولیه اون ها کیفیت مناسب رو داشته باشه، نسبت به غذاهای خانگی مزیت هایی دارن. مثلا:

طبق نیازهای سگ شما و طبق فرمولاسیون خاصی درست شدنمیتونین مطمئن باشین که هیچ ماده غذایی کمتر یا بیشتر از مقدار مورد نیاز به بدن سگتون نمیرسه.کاملا ایمن و امتحان شده هستن و مشکلی برای حیوون شما به وجود نمیارنمیتونین با توجه به شرایط خاص سگتون (بیماری ها، حساسیت ها و …) غذای مناسبش رو انتخاب کنین. غذای خشک سگ، هم کامله و هم خوش طعم

برخلاف تصور عموم، غذاهای خشک سگ علاوه بر کامل بودن و داشتن انواع ویتامین ها و ریزمغذی ها و سایر مواد غذایی، میتونن بسیار خوش خوراک هم باشن و مورد پسند سگتون واقع بشن. شاید اولش برای انتخاب غذای خشک مورد علاقه سگ خودتون کمی تو زحمت بیفتین تا غذای مناسب رو از بین انواع غذای خشک سگ پیدا کنین، ولی  وقتی این کار رو انجام دادین خیالتون  میتونه از بابت تغذیه دوست کوچولوتون راحت باشه.

چرا خریدن غذای خشک سگ ارزان تر از غذای خانگی میشه؟

اگر فکر میکنین قیمت غذاهای آماده خیلی بالاست و درست کردن غذای سگ توی خونه از نظر اقتصادی به صرفه تره، سخت در اشتباهین. اگر با استفاده از گوشت مرغ، سیب زمینی و سبزیجات و روغن های مفید بخواین نیازهای روزانه سگتون رو برطرف کنین، هزینه هاتون بسیار بیشتر از خرید بهترین غذای خشک برای سگ، میشن. میگین نه؟ امتحان کنین!

غذای سگ خانگی

استفاده از غذای خشک سگ در منزل چه فایده هایی داره؟

برای خوردن غذای خشک، سگ شما باید این دونه های سفت رو بجوه. جویدن این دونه ها برای سگ 2 تا فایده دارن:

دندون هاش رو تمیز میکنه و تولید شدن پلاک یا همون جرم دندانی پیشگیری میکنه.سگی که دندون های تمیزنری داره، نفس خوش بو تری داره و سرحال تر هم هست.سگ ها عاشق جویدن هستن. با جویدن دانه های غذا خشک، غریزه جویدنشون هم ارضا میشه.این غذاها فاسد نمیشن و برای همین، هم نیازی نیست توی یخچال نگهداری بشن و هم نگداری کردنشون راحت تره. حالا ببینیم بهترین راه برای تغذیه سگ هامون، کدوم راهه؟

غذاهای آماده مثل غذای خشک و غذای کنسروی سگ، به شرط اینکه با کیفیت باشن، از نظر مواد غذایی کامل هستن و میتونن نیازهای غذایی سگتون رو تمام و کمال برطرف کنن. بین غذای خشک و کنسروی، غذاهای خشک از نظر اقتصادی به صرفه ترن، برای دندون ها مفید ترن و نگهداریشون راحت تره. غذاهای خونگی شاید برای سگ ها خوش خوراک تر باشن ولی در طولانی مدت میتونن سگتون رو به کمبودهای تغذیه ای دچار کنن.

البته اگر دوست کوچولوی شما فقط غذای خشک میخوره باید حواستون باشه به اندازه کافی آب و مایعات در طول روز مصرف کنه. طبق آخرین تحقیقات، بهترین رژیم غذایی سگ، رژیمیه که از هم از غذای خشک و هم از غذای مرطوب تشکیل شده باشه؛ همواره به این نکته توجه داشته باشین که بخش مهمی از سلامت و درمان سگ شما وابسته به تغذیه صحیح اون هست!

پس برای تغذیه سگتون 3 تا راه دارین:

غذای خشک و کنسروی بهش بدینبا غذای خانگی و غذای خشک سگ تغذیه اش کنینغذای خشک بهش بدین ولی تشویقش کنین به مقدار کافی آب بخوره

شما به سگتون چه غذایی میدین؟ اگر از تغذیه سگتون با غذای خشک، کنسروی یا خونگی تجربه ای دارین در قسمت نظرات با پتچی در میون بذارین.

منبع