بهترین غذاهای محلی ترکیه‌­ایآیا تا به حال طعم خوش غذاهای ترک را چشیدهاید؟ اگر تا کنون شانس خوردن غذاهای ترک نصیبتان نشده است، نگران نباشید. در این مقاله لیستی از بهترین غذاهای ترکیه و پرطرفدارترین نمونههای آنها را تهیه کردهایم تا در سفرهای آتیتان به این کشور زیبا بتوانید از طعم خوش این غذاها لذت ببرید.

معرفی انواع بهترین غذاهای ترکیه

اولین موضوع مهم درمورد غذاهای ترک، تنوع بسیار بالای آنهاست. غذاهای ترکیهای را میتوان به چند دسته کلی تقسیم کرد. این دسته ها عبارتند از: مزهها، سوپها، غذاهای گوشتی، غذاهای گیاهی، غذاهای خمیری، غذاهای دریایی، نوشیدنیها و دسرها.

ترکیه به دلیل موقعیت جغرافیاییاش از فرهنگ عمومی و فرهنگ غذایی آسیا و اروپا بسیار تاثیر گرفتهاست. دلیل این تنوع غذایی نیز تاثیرپذیری فراوان آشپزهای ترک از آشپزهای آسیا و اروپا است. تنوع غذایی در هر دسته به قدری زیاد است که شما به سادگی میتوانید صدها دستور پخت مختلف برای هرکدام پیدا کنید. البته نمیتوان تاثیرگذاری بینالمللی فرهنگ غذایی ترکیه را نیز انکار کرد.

بیشتر بخوانید: بهترین رستوران های استانبول: لذت چشیدن غذایی اصیل در شهری زیبا

کشور ترکیه مانند ایران در هر منطقه و استانش فرهنگ غذایی خاصی دارد. بنابراین میتوان گفت فرهنگ غذایی غنی ترک از فرهنگهای حاکم در مناطق کوچکتر این کشور تشکیل شده است. ترکیه محبوبیت بینالمللی غذاهای خود را مدیون مهارت آشپزهایی است که با ترکیب استادانه انواع ادویهجات، طعم منحصر به فردی به غذاهای خود بخشیدهاند.

بهترین غذاهای محلی ترکیه‌­ای:

اگر دوست دارید بیشتر با بهترین غذاهای ترکیه آشنا شوید، مطالعه ادامه این مقاله را از دست ندهید.

 بهترین مزهها در ترکیه

اگر به عکس سفرههای ترک دقت کرده باشید مطمئنا متوجه خوراکیهای رنگارنگی شدهاید که، داخل ظروف کوچک و در انواع گوناگون، در سفره جای گرفتهاند. به عقیده مردم ترکیه، مزهها برای سیر شدن و به عنوان غذا در سفره قرار نمیگیرند. هدف اصلی این خوراکیهای خوشرنگ و لعاب، دور هم جمع کردن افراد خانواده و ایجاد صمیمیت و صحبت است.

طرفداران مزهها فقط مردم ترکیه نیستند. در بسیاری از کشورهای دنیا انواع گوناگون مزه سرو میشود. نکته مهمی که درمورد مزهها باید به یاد داشته باشیم این است که مزه در هر فرهنگی و به هر منظوری که سر سفره قرار بگیرد آداب مشخصی دارد:

  • مزهها را به هیچ عنوان نباید به مقدار زیاد یا در ظروف بزرگ سرو کرد. زیرا همانطور که گفتیم هدف از خوردن مزه سیر شدن نیست.
  • مزه را نباید سریع خورد. یکی از آداب مزه این است که به مدت طولانی سر سفره قرار بگیرد. به همین دلیل اغلب مزهها سرد سرو میشوند.
  • مزهها بر اساس فصول مختلف از سبزیهای تازه فصل تهیه میشوند.
  • مزه باید سبک باشد و معده را برای غذای اصلی آماده کند. هیچ خوراکی سنگینی در دستهبندی مزهها قرار نمیگیرد.

اصلیترین ماده غذایی که در مزههای ترک استفاده میشود «سیر» است. از بین تعداد بسیار زیادی مزه که در ترکیه وجود دارد «حایداری» و «بابا قنوش» معروفترین و پرطرفدارترین آنها هستند.

نظرات در رابطه با این پست
نام :
ایمیل :
وب سايت :
کد تاييد :
متن دیدگاه :